Jump to content

Nova godina, novi projekat - brainstorm


Brijac

Preporučeni Komentari

10 minutes ago, Koja said:

Moraju riboni? Ne znam koliko su dobri za manju prostoriju, off-axis odziv i blizina zidova itd.

Za bass, neka 10" u kompresiji, ili 7" BR ili 6" transmisija ili bandpass.

Vidi, sve dolazi u obzir. Ako imas konkretan predlog, pucaj. Ribbone sam u startu uzeo u razmatranje, jer prosto sta god sam cuo sa istim, zvucalo mi je bolje. Zato i otvorih temu, da se mozga, daju predlozi, sve u skladu budzeta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako bi ti izgledala neka verzija Gyurgyevka?
Mislim da je bilo sa Sonido driverom i gore dodan helper?
Mislim da je Hifish bio Beta tester, a kasnije je nešto u tom duhu imao i Woland.
Moguće i da me sjećanje vara!

Ako tako nešto odgovara svojim gabaritima i cijenom onda je na forumu već prisutno svo iskustvo potrebno za izradu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, Brijac said:

Vidi, sve dolazi u obzir. Ako imas konkretan predlog, pucaj. Ribbone sam u startu uzeo u razmatranje, jer prosto sta god sam cuo sa istim, zvucalo mi je bolje. Zato i otvorih temu, da se mozga, daju predlozi, sve u skladu budzeta.

Riboni imaju visoku distorziju drugog reda, što zvuči bolje, bogatije na prvi utisak. Tek posle dužeg slušanja, uši je osećaju i tada bi im prijalo nešto sa manje F2. Da li si to sve čuo na kratko, ili si sedeo i slušao duže vreme?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Koja said:

Riboni imaju visoku distorziju drugog reda, što zvuči bolje, bogatije na prvi utisak. Tek posle dužeg slušanja, uši je osećaju i tada bi im prijalo nešto sa manje F2. Da li si to sve čuo na kratko, ili si sedeo i slušao duže vreme?

Imam B1k Nutube, mislim da mi je poznata distorzija drugog reda :D Ne mogu da kazem da sam slusao zvucnike sa ribbonom duze od 3-4h u cugu, ne. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Woland said:
WWW.ZENMOD.IN.RS

 

Bacicu pogled veceras, danke. 

Inace, nabasao sam na jedan interesantan projekat.

HIFICOMPASS.COM

The design concept and speaker selection The idea of PuriBliss-BeWg project was born in October 2019 right away after testing of newest midwoofers PTT6.5W04-01A from Danish company Purifi and

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako cena nije bitna, za viskotonce imaš

SBACOUSTICS.COM

Beryllium dome for non-resonant high frequency extension, dual balanced compression chambers for improved dynamics, solid aluminium waveguide.

Dolaze sa soptsvenim prelepim aluminiumskim 17 cm waveguideom, nema ništa da bužiš, samo ušrafiš i vozi, a odziv izgleda odlično.

Naravno, preskupi su preko svake mere. Kada bi postojala obična verzija bez berilijuma, ali sa istim fabričkim WG...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 27 minuta, Brijac reče

Nisam ispratio/upucen?

 

pre 22 minuta, Woland reče
WWW.ZENMOD.IN.RS

 



E baš to!
Ako se dobro sjećam, zvučnici su pobrali velike pohvale svakog tko ih je čuo.
Ako uzmemo da je baza taj fenomenalni Sonido 12" driver, gore bi možda mogao napraviti kako su uradili Hifish i Woland ili, ako ti je ćeif, iskomunicirati ima li smisla sa 12" driverom spojiti neki Raal ako to ima tehničkog smisla.
Naravno, na nikakav način nisam povezan sa Sonidom niti ijednim drugim proizvođačem drivera. 
Mislim, jebi ga, nisam...   


 
:D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Brijac said:

Ako je waveguide dobro implementiran, ne vidim zasto bi bilo lose. 

@Koja budzet je u prvom postu :) 

Uvek sam se pitao, koja je to pozicija za slusanje kad se implementira wg 🤗

Sto se cross tice, mozes sa wg da napravis da bude sjajno. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Vix said:

Sve super, ali berilijum, bolje to ne cackati... 

Tako je, otrovno jbg. Neće biti ništa ako ga ne diraš, ali zamisli da deca uzmu noktima da čačkaju. Em otrov em ti unište drajver od 500 eur :D

Zato i kažem, da hoće da naprave isti takav ali od tekstila ili mariniuma, em bi bio jeftiniji em ne lupaš glavu.

Izmenjeno od Koja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, Brijac reče

To je za sada ideja, ali kao sto rekoh, otvoren sam i za druge predloge u skladu sa budzetom. Nisam gadljiv ni na podnostojece. 

Da napomenem u globalu, meni je jako jako lepo zvucala kombinacija raal zvucnika i solaja sistema pre koju godinu na hifiles sajmu (za moj sluh, ostatak nije mogao ni da prismrdi). To je ako se secam bila dvosistemska kutija sa 140-15D i Scan iluminator 7" bass drajverom, uz pasivne radijatore. Aca je radio u nekoliko primeraka samo, i ni jedan nije bio na prodaju. Tako da bih ostao pri raal-u za izbor visokih (ako se smisli kombo high/mid sa istovetnim 140-15D). 

@zerowaf Jes ruzno sunce mu njegovo :D

Da, to je bilo izuzetno dobro. I meni je to bio najbolji zvuk. Jos da nisu pustili onog pripitog veseljaka koji je pustao muziku da udje na sajam....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Brijac said:

Nisam ispratio/upucen?

Gyurgyewci bi mogli vrlo lako probiti budzet od 2000 ako bi se radilo sa iole skupljom varijantom drajvera. Potrebno je doobro planiranje i krajnji oprez. Doduse rezultat je apsolutno nenad*ebiv!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...