Jump to content

Nova godina, novi projekat - brainstorm


Brijac

Preporučeni Komentari

2023 je godina gde menjam zvucnike i tako kompletiram sistem za tu godinu. 

Tema je tu za brainstorm, sta, kako, predlozi, sugestije, pa da namunjimo to cudo. 

Nemam problem sa podnostojecim, a ni sa bookshelf resenjima, bitno mi je kako sviri. 

Budzet 2000€ +-10%. 

Soba je ~17m2. 

Moja trenutna zamisao je dvosistemac sa pasivnim radijatorima:

raal 70-10D

PURIFI PTT6.5X04

PURIFI PTT6.5PR-NF1-01

Kutija 20-25L. 

Po datasheetu, jako lepo bi se uparili. 

 

E sad, pucajte predloge, ideje itd. Sto se tice izrade kutije, cnc je dostupan. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako ce klasican dvosistemac, gde se koristi bass-mid, Fountek nema sta da trazi pored RAAL

 

msm, ja imam Fountek(e), nemam RAAL (jer nemam potrebu za proper ribbon, nego samo za supertweet) al sam ih slusao dovoljno

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fountek uz 6.5" , to možda i može ali ovaj

WWW.AUDIOPHONICS.FR

The Fountek Neo CD2.0 ribbon tweeter has all the advantages of this technology: flat frequency response, very high quality harmonics, faster pulse response than a conventional tweeter, low resonance at 400Hz, high efficiency of 97dB.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zen Mod said:

ako ce klasican dvosistemac, gde se koristi bass-mid, Fountek nema sta da trazi pored RAAL

 

msm, ja imam Fountek(e), nemam RAAL (jer nemam potrebu za proper ribbon, nego samo za supertweet) al sam ih slusao dovoljno

 

 

To je za sada ideja, ali kao sto rekoh, otvoren sam i za druge predloge u skladu sa budzetom. Nisam gadljiv ni na podnostojece. 

Da napomenem u globalu, meni je jako jako lepo zvucala kombinacija raal zvucnika i solaja sistema pre koju godinu na hifiles sajmu (za moj sluh, ostatak nije mogao ni da prismrdi). To je ako se secam bila dvosistemska kutija sa 140-15D i Scan iluminator 7" bass drajverom, uz pasivne radijatore. Aca je radio u nekoliko primeraka samo, i ni jedan nije bio na prodaju. Tako da bih ostao pri raal-u za izbor visokih (ako se smisli kombo high/mid sa istovetnim 140-15D). 

@zerowaf Jes ruzno sunce mu njegovo :D

Izmenjeno od Brijac
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad vec oce RAAL onda treba i ostatak da bude u istom rangu

 

RAAL 140-15D x2  (koliko se dogovoris sa acom da  kostaju)

VOLT RV3863 15 "


618x2

VOLT VM752 3 "

AUDIO-HI.FI

AUDIO-HI.FI: Volt VM527 'Studio' - 2" dome midrange driver.


448x2

 

Ovo kad sastavis ne treba ti vise D klasa....Ima toliko decibela da mozes DAC direktno da zakacis na zvucnike :laugh1:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Mikorist said:

.......

 

Ovo kad sastavis ne treba ti vise D klasa....Ima toliko decibela da mozes DAC direktno da zakacis na zvucnike :laugh1:

 

120gr Mms

sine jedini vragolane moj, treba to kontrolisati

nemoj ni da pokusavas bez postenog ampa od 50W

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, чика-Брка reče

na taj sam i mislio.

imao u 2 navrata, rade za medalju.

18dB se podrazumeva.

Ima i ovaj noviji, nije velika razlika u ceni. Pretpostavka je da je novije usput i bolje? Navode 2kHz 2nd order a onaj prvi je 2.5kHz 3rd order. Možda stvarno i može tako nisko sa drugog reda rezom?

https://www.audiophonics.fr/en/tweeter/fountek-neo-x30-speaker-driver-ribbon-tweeter-30w-8-ohm-95db-1200hz-40khz-p-8722.html

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...