Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 12 minuta, NIXIE reče

Već je rečeno da 156MHz ne može da dođe iz daka ili napajanja ili da utiče na bilo šta. Suviše je visoka frekvencija za bilo kakvo oscilovanje bilo čega u daku. To su smetnje iz okoline ili iz lapatopa. Potpuno nebitna stvar, i nivo je 16mV RMS. Da nemam osciloskop 250MHz, niko ne bi ni znao da je to tu. Na Pavouk AD1865 je taj nivo VF šuma bio jedno 10x veći koliko se sećam.

Znaci za Pavouk meni treba izlaz koji bi zestoko potisnuo takav shum iako je na 156MHz ?

Realno da li utice na reprodukciju ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
pre 12 minuta, krca44 reče

Znaci za Pavouk meni treba izlaz koji bi zestoko potisnuo takav shum iako je na 156MHz ?

Realno da li utice na reprodukciju ?

To je izgleda šum od daka samog i nije 156MHz, proveriću kad vratim Miro AD1865 u kutiju dal to postoji. Realno ko zna kako utiče na zvuk taj relativno visok nivo šuma, pošto se tu koristi interni OPA. Lampama to ne smeta sigurno. Nisam merio kad je pasivni I/U ni Miro AD1865. Realno nemam ni vremena toliko, sve radim polako i natenane. :rolleyes:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, krca44 reče

Poseban PC : hype - svira kao Dragon NOS ili jos bolje....

Svira brate. nas četvoro bilo. Sledeći put kad se sastanemo dođi i ti da čuješ.

Samo treba da je Muses02 u PC. Ni Bursoni ne pomažu. 

 

Ni trafo mu nije pomogao. Jedino na PC nismo stavljalii trafo.

Skidao mrežice na zvučnike vraćao - češali se po glavama...i tako...:bad_boys_20:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
pre 10 minuta, Mikorist reče

Sledeći put kad se sastanemo dođi i ti da čuješ.

Znači još dampinga. Mora da pojačam još ribone. :guitarplayer:

I to za mrežice na zvučnicima, nekom se sviđa, nekom se gadi kaže ubica zvuka, ko će svima udovoljiti. :D

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 18 minuta, Mikorist reče

Svira brate. nas četvoro bilo. Sledeći put kad se sastanemo dođi i ti da čuješ.

Samo treba da je Muses02 u PC. Ni Bursoni ne pomažu. 

 

Ni trafo mu nije pomogao. Jedino na PC nismo stavljalii trafo.

Skidao mrežice na zvučnike vraćao - češali se po glavama...i tako...:bad_boys_20:

Malo je bezveze da se guram na slusanje kad znam da nema mesta - jedino da "virim" sa terase. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego Mika će napravi PC, a Brijač unapređen dak, i onda ćete shvatiti da su limit fajlovi koje slušate.

Zato ću ja ići sa ovom koncepcijom ulepšanom na moj način.

A gde je tek ostatak sistema i soba, tu tek posla ima ko oće bolje. A poskupele nekretnine prilično. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Obezbedih nekretnine na vreme 😅

Pa dabome. Mora da se radi na unapredjenju, skupljanju iskustva, i u skladu sa time praviti poboljsanje iz izvucenih zakljucaka 😁 Radeci jednu te istu stvar iznova i iznova, ocekivajuci stvari da se promene je definicija ludila. Mirovi v1 dacovi su to, imaju irl brick wall 😁 Nego mira briga, uocio je i on limite prve verzije, dok ga je lozilo baktao se, vise ga mrzi sada da preradjuje. Nije hteo da se iscima i opamp footprinte da ispravi. Svira ovaj dac za sve pare ulozene i vise, da se razumemo, ali ima tu jos drasticno mesta za poboljsanje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Krle nije ozbiljan. Meni je dosta lakše da naštelujem zvučnike nego nov dak da pravim. A ovi jesu nameštani za DDDAC, pa samo to sam imao. :D

Ako bude bolji PCM1702, onda ću prodavam ovaj lošiji. :crkavanje:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...