Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

DDDAC je ozbiljna sprava, međutim preskupa sad. Prošao je više iteracija, moj model je neki sa samog početka, prvi sa SPDIF ulazom. Ovi novi imaju bolja napajanja i još koješta. Ima sigurno 7god od pravljenja prvog probnog komada.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, NIXIE reče

DDDAC je ozbiljna sprava

Koliko iteracija ima taj tvoj ? Sa kondezatorima - bez kondzatora...Sa trafoima - pa menjaj ožičenje. Pa visokotonac ti smeta. Pa udri po skretnici.

Pa se bolje čuje kad imaš goste. Valjda dampiramo porstor :risitas:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

16 minutes ago, Mikorist said:

Ja sad imam univerzalno pravilo....Ako se na tri para različitih dinamičkih slušalica moj DAC nije brilijantan mogu da ga bacim.

Džaba i preamp i pojačalo i zvučnici. 

 Cisto da napomenem, za slucaj da resis da bacis amp ili preamp, javi da se postavim kao zivi stit da ne padne beton, izdrzacu do 15g :risitas:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve su ovo ozbiljne sprave koje sviraju red velicina isto :) Jer se rade iste stvari, prepisuju se iste greske. Dzaba ja pricao o folijskom kondu direkt na outputu serijskog, kada prepisuju svi zivi i koriste ga tako, a niko ne cita datasheet, samo udri 😁 Miro je vecinu svojih pcb-a prepisao, pocevsi od originalnog. Napajanje nije izmislio toplu vodu, prepisao samo. Najgore od svega, i kaze covek da moze da proosciluje regulator, ali kaze da u daljem lancu treba voditi racuna za low esr kond, ne gleda sta je stavio direkt na output. Tda dac je citao temu gde su sve prejebani majstori koji pricaju red velicina promenio sam sa 0.1uf, na 1uf i mnogo mi dinamicnije, stavio sam fkp debljine palca, procvetao, i tako, niko od njih ne zna ni sta msb znaci, ni sta menjaju tim kondenzatorima (smejem se, citam, gledam u pod, cutim.mp3). Nije da sam ekspert, daleko od toga, ali za razliku od tih lozana sam metodican. Najgore od svega, i vidis nekolicinu ljudi koji predoce greske, ali masa ih ugazi i tako u krug...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, Zbora reče

 

 Cisto da napomenem, za slucaj da resis da bacis amp ili preamp, javi da se postavim kao zivi stit da ne padne beton, izdrzacu do 15g :risitas:

Nikako. Sad tek čujem koji su kvalitet. I šta je Zen napravio. 

A bogami i zvučnike sam dobio od njega za penziju:signhere:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 25 minuta, Brijac reče

Miro je vecinu svojih pcb-a prepisao, pocevsi od originalnog. Napajanje nije izmislio toplu vodu, prepisao samo. Najgore od svega, i kaze covek da moze da proosciluje regulator, ali kaze da u daljem lancu treba voditi racuna za low esr kond, ne gleda sta je stavio direkt na output.

On 20. 8. 2022. at 9:09, Mikorist reče

Ko pravi ovakav DAC pravi na svoju odgovornost....To sam napisao na BIG-DIY - pišem i ovde....Znači može da ne radi uopšte ako se odluta sa idejama. Pa i da vrisne i DAC čip....

Ovo je brutalno hakovanje DAC čipa - u modu koji nije predviđen za mormalan rad. :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i još.....

On 20. 8. 2022. at 10:29, Mikorist reče

Treba na prvoj strani da piše

Ne postoji datasheet i/ili fabričko uputsvo po kome je ovaj projekat zasnovan.

Svi parametri iz datasheet - - NE VAŽE OVDE.

Ko pravi ovakav DAC pravi na svoju odgovornost.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I pored toga sam ga svesno napravio.  Takav kakav jeste. I takav će da ostane kao eksponat.

Da izmišljam sam projekat za bezfilterni DAC i da stojim iza toga - jok. 

Jer neće da ima opet reference ka fabričkom uputstvu. Nije naučno....nema ni N od nauke ovde.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, najvecu glupost izvali sad, svi parametri iz datasheet ne vaze ovde? Ovo ne funkcionise da se nije gledao datasheet. Bacili su pasulj i gledali sta koji pin radi :)

Nije miro izmislio toplu vodu sa NOS. Niti je izmislio napajanja svoja. Sve je to uredno pre njega istrazeno. A istrazeno je uz pomoc nauke i znanja elektronike, fala bogu i datasheetova koji dolaze uz svaki uredjajcic. Nigde u datasheet-u ne pise da ne smes koristiti dac cip bez OS, bez filtera. Dali su predlog koji je siva zona. Ali su dali i crno bela pravila. 

Crno na belo je, dac cipu treba +5v. Treba. Das mu +12v, pozdravi se. Serijski regulator kaze, ni slucajno low esr na output pin, izazvace zvonjavu, stavis low esr (foliju, keramiku), izazove. Nisu pravljeni ti cipovi u fabrici bez mozga, neko je ozbiljno, daleko ozbiljnije od nas ulazio u tematiku svega toga dok je pravio te cipove, i jos ozbiljnije radio datasheet da bi neko sa znanjem to mogao da iskoristi. 

@Zen Mod reci mi, evo da se malo baci svetla na tematiku magije, pravis li ti svoju bez da citas datasheet? Ja bogomi numem. 

Iskoristiti datasheet, ali zapravo iskoristiti sve informacije iz njega, je ono sto dozvoljava veliku slobodu u eksperimentisanju. Imas crno na belo, imas sive zone. Zna se u kojoj se od tih zona krive drine. 

Mislim, sve ovo je bespotrebno pricati, pogotovo u diy zajednici...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, Brijac reče

Miko, najvecu glupost izvali sad, svi parametri iz datasheet ne vaze ovde? Ovo ne funkcionise da se nije gledao datasheet. Bacili su pasulj i gledali sta koji pin radi :)

Ne važii bre N I Š T A. Piše lepo u uputsvu da ide filter ispred.  Pin i indijci u Mumbajiu mogu da pogode da radi. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, Brijac reče

Oki, pusti 30vac na te regulatore koje imas :) Pusti 24v na +5v granu dac cipa. I onda dodji i kazi, ne vazi nista :)

 

Glavna stvar nije po manual-u - pusti vezivanje pinova i napone. Glavna stvar je promašena. I nema joj leka.

Mrtvom konju leka nema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...