Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

5 minutes ago, NIXIE said:

Ako uradim izlazni deo sa lampama, i  direktno dovedem signale sa JLS u dak, neću ni da koristim Mirove pločice. Bolje bez njih, sve na raster board i napajanja uz sam čip, a lampe stavljam u nastavku. Biće poveće pločice ali i kutija je poveća. Tu će biti dve audio pločice, jedna sa dakom i napajanjima i verovatno direktno zabodenim JLS, a  druga sa lampama i njihovim napajanjima.  Treća i četvrta će sadržati Arduino, napajanja i NIXIE lampe. Trebaće mi jedno 3-4 trafoa za to sve. :sclerosis:

Ako se koristi mirov dac, onda lako moze pcb da se dizajnira za to. Izadje manje u izradi nego proto tabla kojom bi se baktao 😁

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja kolko sam upoznat, za vrhunski rezultat sa filterom, trebaće PMD200. Retko i skupo. I to onda limitira sampling frekvenciju valjda na 96kHz možda i niže. Ne sećam se šta piše u datasheet.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, NIXIE reče

Ja kolko sam upoznat, za vrhunski rezultat sa filterom, trebaće PMD200. Retko i skupo. I to onda limitira sampling frekvenciju valjda na 96kHz možda i niže. Ne sećam se šta piše u datasheet.

 

 

AUDIO NOTE DAC 1 ~ 2 x PCM63P - DF1700P - YM3623B ~ D/A converter
AUDIO NOTE DAC 2 ~ 2 x PCM63P-J - DF1700P - YM3623B ~ D/A converter
AUDIO NOTE DAC 3 ~ 2 x PCM63P-K - DF1700P - YM3623B ~ D/A converter

Sve su lampaši - prednji deo je fabrika po demo board

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 25 minuta, Mikorist reče

Jel slušao neko Audio Note - nekad? Negde ? Utisci ?

 



Da, ali nemam s cime usporediti. Meni nepoznati sistemi.
Najjaci koji sam slusao u full ANUK sistemu je bio, ako se dobro sjecam, nesto kao DAC4 ili slicno ime.
Slusano sa nekim AN zvucnicima, mislim da je bio i sa ANUK sistemom i Ivanekovim Big Horn i sa Klipsch La Scalom. Nisam siguran kada je koji ANUK sistem bio povezan s cime.
Znao se tu zateci i jedan kondo stereo izlaz kojem se nesjecam imena.
Sve to je radilo, za mene tada, upravo sjajno,a zanimljivo, nekako su se u sobu najlosije uklopili, IMVHO, bas ANUK zvucnici, a najbolji su, meni barem bili, Ivanekovi Big Horn, sa, pajz sad, nekim Krklecovim pojacalima.
Sve ovo uzmite ne sa zrnom nego sa sakom soli i to one cestarske!
Em je proslo otada puno godina, em sam ja bio drugaciji, em nije moja soba niti moj setap u pitanju, no, AN DAC-ovi su imali tada reputaciju medju zagrizenim vinilasima kao najbolje sto se moze dobiti od digitalije. Mozda i malo snobizma u svemu tome, ali opet tko zna...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je bila jedinstvena prilika da se nabavi PCM63 i proba. Da nije bilo toga, verovatno bih uzeo AD1862, vidim da ih ima još uvek na digikey ali mora de se uzme 14kom. po 22$. Preko Vremeplova to izađe duplo, ali još podnošljivo za neku grupnu kupovinu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja zavrsavam pricu sa pcm63 i tda1541a. Imam tri komada tda cipa, jos jedan nabavih godinicu proizvodnje koju cuo nisam. Pcm su tu ako riknu kad budem djed 😅 

Nije bas da mi treba 10 dacova 😁 Pojavice se neko na oglasima sigurno sa nos pcm cipovima, samo treba pratiti. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...