Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

4 hours ago, Mikorist said:

Ovaj Vule je pravo osveženje na forumu :buehehe:

Какво црно освежење.. роса у подне.. нико више не качи заиста свеже и нове пројекте по форумима, или то све ређе чини, бар овде код нас.. све се окренуло у комерцијалу или бављење периферијом..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, чика-Брка reče

iako tako mislis, ja ih veoma cenim.

pogotovo ruske, sa ili bez -EV.

:)

 

I meni su dobre, mada 6CC42 su možda previše oštrog zvuka, zato ću ih verovatno kombinovati sa 6N3P koje su mirnije i onako basovite.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, NIXIE said:

Nisam ništa razmišljao, samo sam bio u prilici da nabavim lampe i da ih proberem i uparim iz poveće gomile. Možda pojačanje i ne bude dovoljno za PCM63, videćemo.

Ima li još parova, zainteresovan sam za kupovinu.

Biće dovoljno pojačanja za PCM63.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 49 minuta, minikod reče

Ima li još parova, zainteresovan sam za kupovinu.

Biće dovoljno pojačanja za PCM63.

Nemam na žalost. To je bila grupna kupovina, merenje, probiranje parova i raspodela. Danima sam zabadao, čekao tačno 15min da se ugreje,  merio šta sam mogao uključujući i gain, obeležavao,  odvajao ... teško da ću to ponovo.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slušao sinoć 3 sata, dobar je Audioquest PEARL, pogotovu za te pare.

U odnosu na one pravljene sa Dunavkovom žicom, zatim Vladov recept i HAMA kabl je čistiji, jasniji, precizniji, ima više detalja u celom opsegu i dublja je zvučna slika.

O odnosu na SUPRA najjeftiniji (slična im je cena), ima malo više srednjih, bolje definisan bas, mirnije visoke i dublja je zvučna slika. Nije to ništa drstično, u pitanju su nijanse, ali se ipak čuje razlika.

Supra pak ima (na moje izneneđenje) malo dublji bas, ali slabije definisan, zatim  ima više visokih koji su zato oštriji. Srednji na SUPRA su malo povučeni u odnosu na PEARL i mekši.

Ne znam kakav uticaj može da ima dužina kabla, SUPRA je 1m, PEARL je 1,5m.

Koji je bolji kad razlika i nije tako velika?

Mislim da će to da zavisi najviše od sistema, gde malo fali visokih i basa, SUPRA će verovatno biti bolji. Recimo da mi lošiji snimci bolje zvuče sa SUPRA, a dobri snimci sa PEARL.

Meni sve zajedno ipak malo bolje zvuči PEARL u ovom sistemu, čvršći bas, mekši visoki i dublja zvučna slika mi se sviđaju. To što mu malo fali na krajevima opsega u odnosu na SUPRA, nije toliko presudno.

Sad treba nabaviti i onaj bolji Cinnamon, valjda nie bacanje para? Ne znaš ništa dok ne probaš. :crkavanje:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Написан је давно на великом форуму пост конструктора XMOS плочице коју користите, баш о USB гајтанима, на шта обратити пажњу и сл.. кога не мрзи да копа..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko pravi pcm58 dac, ovo je update za isti. 

Important update correction for DAC PCM58 from the post #4639

 

@abraxalito find out, that the polarized capacitor on pin 15 is rotated incorrectly in datasheet and in my schematic. PCM58 update #4 :up:

I confirmed his finding with service manuals of 2 different players (pioneer PD-71, sony CDP-970).

Therefore all of you who built my DAC, please rotate this capacitor correctly (C45, C46 capacitors +pin is going on DAC pin 15).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...