Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Nakon sto sam cuo sta dobar gramofon radi, najradje bi to :) Sve ostalo je inferiorno. Ali good enough. Plus lagodnost iz fotelje. Za sad najpribliznije tome je ovaj dac. 

Jasno je da su ukusi razliciti, i tome nema rasprave. Fakt je da i jedno i drugo je falicno, meni vise prija ova falinka nego falinka koju DS dac ima. 

No, previse se zatrpava tema, moracemo napraviti jednu gde cemo isfiltrirati sadrzaj za izradu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 30 minuta, Brijac reče

No, previse se zatrpava tema, moracemo napraviti jednu gde cemo isfiltrirati sadrzaj za izradu. 

I neku drugu temu kako I2S sprovesti direkt sa PC. Neki nov prenos signala :D

I2S over HDMI ?

 

I2S HDMI.PNG

 

 

WWW.EBAY.COM

Find many great new & used options and get the best deals for HDMI/MHL To I2S IIS HDMI IIS I2S Dual-Mode Digital Audio I2S/Optical/DSD/Coaxial at the best online prices at eBay! Free shipping for many products!

 

I:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 hours ago, NIXIE said:

..znatno skromnija verzija AD1865 koja radi I/U sa internim OPA koji nije u rangu ni OPA1611/12..

Давно сам гледао ова мерења, AD797 бруталан..

Operational Amplifier Distortion

До сада нисам обратио пажњу на овај опамп, чини се одличан избор..

LT1468

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, NIXIE said:

Kineski neće da osciluje, unutra je uvek neki običan OPA, ako radi u opšte. 

У сретна времена су у те сврхе користили NE5534, он већ ради боље од већине аудиофилских будалаштина и има релативно мали шум, пролази и за фоно и за конвертер..

Сада им је вероватно и то скупо или су испразнили фурду..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Ne znam kakvi su sad NE5532/5534, znam da sam to probao jako davno i u to vreme je bilo dobro ali ništa posebno. Brzo su ih zamenili OPA2604 i Marantz CD plejeru i to se slušalo godinama.  Imam par NE5532 iz 90tih, nisu ni korišćeni, kupljeno je baš za taj Marantz CD63. Međutim nisu svirali bolje od originalnih JRC operacionih tako da su ostali kao uspomena na ta vremena. Kažu da su od tih starih dobri valjda samo Phillips NE5532, takođe nisam imao dodira sa tim. Možda su ovi novi bolji, ne znam stvarno, i ne zanima me. Znam da TL072 iz Mouser dosta bolje zvuči od TL072 iz Kelco, ali to je opet sasvim skromno. Jeftini OPA1611/12, OPA1622, a naročito OPA1655/56 su superiorni što se subjektivnog kvalitet zvuka tiče.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...