Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Evo ga i 2SK3557-6 jfet input opamp. Sve ostalo je bjt (vecinski dual verzije). Razmisljao i o mosfet izlaznim, ali odustah. Podebljani D jfet trejsovi po zenovom savetu, izlazni bjt su pojacane disipacije (mislim da ove koristi sparkos) i stavih povecu bakarnu regiju povezanu sa C. 

144887979_Screenshot2022-12-21010713.thumb.jpg.aab9a98f40223b9924b58f175f6d4509.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, Brijac said:

a zaista je jako fin opamp

Sve su to jako fini opampovi pride namenjeni za neke situacije pri audio aplikacijama. I NE 5532 je jako fin ali je ... nonfensi i komercijala.

Ali finoca opampa nije jedini parametar ove igre, i sve mora da se uklopi u gust i ambijent...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako je. Zaista sve to svira dobro, bar ovo sto sam probao sve. I te nijanse, sto kazes gust i ambijent, opisah sa bursonom. Ovaj v6c je bas tamni ambijent zamracen i uzivanje u atmosferi, jako prisan, topao, bas me podseca na zvuk vrteske. Dok je ncd energicniji, dinamicni, muzikalniji, da djuskas. Imaju isti kvalitet zvuka, ali na drugu felu. 

Ali recimo sve te nijanse kada ih cujem, onda pustim npr opa1611, mogu samo da kazem da je to kao misionarski ses. Vanila, dobra je, kada ne znas sta ces - to izaberes, ali fali drugih ukusa :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, Mikorist said:

Na kraju ce svi da zavrsite sa po 10 opampova - i nikad se necete odluciti koji je bolji.

Najbolje prelomis odma i zaboravis. Jer ovome ludilu kraja nema. 

Vidi, najdraze bi mi bilo da ovo sto napravim, da mi to najbolje zvuci. Ja se trenutno osecam kao dete, gomila sportova dok ne naleti onaj koji bas cucne kako valja. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 20.12.2022. at 10:31, NIXIE reče

Nego sve mi u glavi da sam ranije možda uzeo više tih DILP28 podnožja nego što mi je tad bilo potrebno.

Sinoć nađoh to podnožje. Nije po kesicama nego sam zabo jedan rezervni AD1865 u to podnožje, pa sve zajedno u sunđerče, pa u kesicu, pa u kutiju sa poluprovodnicima i zato nisam mogao da ga nađem, jer tu nisam ni tražio. Za lampe imam drugu kutiju, kupio u Lindi, više njih u stvari. :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To ti je pametno - nosio sam onaj moj PP EL84 u servis, morao da stavim zadnji kvartet 84-ki koje imam i onako usput se zeznem i kazem da cu mozda da pazarim polovni osciloskop i rezervni kvartet cevi u Januaru...onda je bio mali show program "zasto nabavljam delove kao firma"...

:hihihihi:

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li je moguće da ti op-ampovi prave toliku razliku u kvalitetu zvuka da prosto postaju game changer-i u finalnoj prezentaciji uredjaja ?

Lično, ne verujem u to.

Msm, 'ajde malo da se uozbiljimo, posmatramo i analiziramo komplet topologije, pa onda pricamo o "bubicama", podnozjima i ostalim kerefekama. ^_^

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Doktor said:

Da li je moguće da ti op-ampovi prave toliku razliku u kvalitetu zvuka da prosto postaju game changer-i u finalnoj prezentaciji uredjaja ?

Lično, ne verujem u to.

Msm, 'ajde malo da se uozbiljimo, posmatramo i analiziramo komplet topologije, pa onda pricamo o "bubicama", podnozjima i ostalim kerefekama. ^_^

 

Nisam ni ja verovao, ovde jako utice na dac-u. U amp bufferu ne toliko. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...