Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Da ostane ovde info za trafoe. @Zbora narucuje, pa rece da nastavimo u temi. 

Trafo 1:

50VA, primar 230Vac, odvojeni sekundari 1 x 12Vac, 1 x12Vac, slepi navoj, konstantno opterecenje 30VA, static shield, magnetic shield, licnasti izvodi duzine 30cm (ukoliko je moguce OFC), primar naspram sekundara, motati sa manjim magnecenjem jezgra

Trafo 2:

50VA, primar 230Vac, odvojeni sekundari 1 x 8Vac 1.25A, 1x 8Vac 1A, 1x 8Vac, slepi navoj, konstantno opterecenje 30VA, static shield, magnetic shield, licnasti izvodi duzine 30cm (ukoliko je moguce OFC), primar naspram sekundara, motati sa manjim magnecenjem jezgra. 

Izvinio sam se Sasi ukoliko je to previse detalja, i dobio odgovor da nikad dosta istih, tako da ne smeta ovoliko informacija. (Prvobitna narudzbina je bila drugacija malo, ovo je ispravak). 

U odnosu na moje, drugi trafo ima 8Vac sto ce smanjiti grejanje LDO za xmos. Ne bih isao ispod 8Vac. 

Ja se nadam da cu uhvatiti vremena u cugu da sklepam tutorial uskoro, pa ce biti sav info na jednom mestu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zaptravo ja imam jedan sekundar vise zbog AK kartice.

Kad saberem Nixijevo uputstvo i tvoju prepisku sa Saletom,  porudzbina za Trafomatic za mene, treba biti ovako nekako.

 _______________________________________________________________

Trafo 1:

Trafo 30VA na telu 50VA sa smanjenom indukcijom jezgra.

static shield, magnetic shield, licnasti izvodi duzine 30cm (ukoliko je moguce OFC), primar naspram sekundara, bez osiguraca u primaru.

Primar:

230VAC, slepi navojak.

4 odvojena sekundara :

Sek1: 8Vx1,9A=15,2VA
Sek2: 8Vx0,8A=6,4VA
Sek3: 8Vx0,5A=4VA
Sek4: 8Vx0,5A=4VA                                                    

 _______________________________________________________________

Trafo 2:

Trafo 30VA na telu 50VA sa smanjenom indukcijom jezgra.

static shield, magnetic shield, licnasti izvodi duzine 30cm (ukoliko je moguce OFC), primar naspram sekundara, bez osiguraca u primaru.

Primar:

230VAC, slepi navojak.

2 odvojena sekundara :

Sek1: 12Vx1,25A=15VA

Sek2: 12Vx1,25A=15VA

 

Pronadjite gresku i uperite prstom u nju necu seljutiti :D

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zbora said:

.......

Trafo 30VA na telu 50VA sa smanjenom indukcijom jezgra.

.......

tvoje je da trazis 30VA,motano sa manjim magnecenjem jezgra, sve ostalo je pametovanje oko posla koji ne radis ti nego onaj koji ume da ga radi

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50 minutes ago, Mikorist said:

Pitao me poslovodja motala prosli put sta ce mi toliki trafo za tako mali potrosac - valjda zbog stednje struje :D

Jos malo pa ce da idu po kuicama i da mere potrosace...Ako DAC trosi 20VA vise nego sto treba zaplene ti po ukazu Nj.K.V. :buehehe:

Nece moci.

https://youtube.com/clip/UgkxZGdo1bD5t0VPMRhKZvBLLxR555YziMvi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, Zen Mod reče

tvoje je da trazis 30VA,motano sa manjim magnecenjem jezgra, sve ostalo je pametovanje oko posla koji ne radis ti nego onaj koji ume da ga radi

To sam ja pisao i usput sabirao snage da bude oko 30VA po trafou, to treba izbaciti za naručivanje svakako. Ostalo je OK uz ovu Zenovu napomenu za magnećenje, a izbor jezgra za 30VA je sledeće veće 50VA, s tim što kod Trafka imaju dva tipa jezgra od 50VA, niže većeg prečnika i visočije manjeg prečnika (50S), pa svako uzme po izboru. Kod Trafomatic nisam do sada uzimao pa ne znam šta imaju. Ne znam takođe da li treba magnetic shield, ja ga ne koristim nego udaljim trafoe, u svakom slučaju nije štetno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20221214_001456.thumb.jpg.e058bc22d9a8eba3ac086ed06e9b7b9e.jpg

Mislim da je sasvim dovoljan ovaj malisa od hladnjaka 😅

Svirio je burson jos jedno 50ak sati, nije se gasio dac od nedeljnog jutra. Povlacim sta rekoh za bass, kompletno se uoblicio. Svira jako lepo, vrlo ubavo, bas opamp za kada hoces da uzivas u, a ne da analiziras pesme. Pisacu opsirnije kada skockam rivju. Sad ubacujem ncd da i on uhvati koju cukicu mucenik, nisam mu dao ni blizu radnog veka kao bursonu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...