Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

Ja to samo zbog uniformnosti napajanja. :smesna:

XMOS ima dva napona napajanja, 3,3V i 1V što znači da ima dva stabilizatora na JLS.

Onaj LM1117T služi kao predregulator, osim što je iz Mouser. Tako da ne verujem da tu može neka razlika da se čuje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo čudo ima i LED diodu na ulazu i kondezator  - i mali induktor - onda ga dočekuje XMOS XU208  i njegov oscilator i napajanje  koji ima odvojen LDO sa hladnjakom  pa ide na firmware Spansion S25FL132K 64Mbit/8Mbyte/3V chip - pa onda na XILNIX CoolRunner-II CPLD sa dva oscilatora :Viannen_loungelizard:

451501412_I2SoverUSBv_III.jpg.a4bf458a7a42ad22444dabf1dc903ded.jpg

Evo pitajte @vladd a u kakve se semplere i namenske PC kartice stavljaju XILNIX čipovi.

Meni jedino žao što ova komponenta nije veća, jača i još skuplja.

Msm........... :smesna:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Brijac reče

Skoknuh do kanibala da uzmem upocc za ozicenje integralca, i cvapnuh metar sommar-a da namunjim taj famozni usb kejbl 😁

20221025_170935.jpg

Koji je ovo upocc, ne vidim dobro ?

 

Mikum  je napravio lavinu sa Sommer, meni je na listi + sve sto je kupio uz kabl ( konektori i drugo ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, krca44 said:

Koji je ovo upocc, ne vidim dobro ?

 

Mikum  je napravio lavinu sa Sommer, meni je na listi + sve sto je kupio uz kabl ( konektori i drugo ).

Neotech 24awg. Njime cu i da ozicim citav dac. Bitni su jako dobri konektori za opamp i dac cipove. Najbliza varijanta cistom bakru su berilijum bakar koje je miko nabavio (nadam se i svi mi koji radimo ovo), ili prosto direktno lemiti nakon probe sto bi bila jos najbolja solucija. 

@NIXIE A pazi, vrlo moguce da su ti cat5 i 6 kablovi, imali veliku +- varijabilu u impedansi, sto skapirah da najvise utice na kvalitet samog kabla. Svakako nije skupa varijanta metar ovog sommer-a da se oproba. Konektori ce mi biti 8x skuplji 😅 

Izmenjeno od Brijac
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, NIXIE reče

Ja sam pomalo skeptičan. Sve što sam probao sa CAT5 i CAT6 nije mi leglo. USB nisam ni probao zbog toga. Bolji je bio onaj Orange, dok nisam prešao na VDH i Supra. 

Ko zna šta je Vladd kačio u labu na ovo pa zna - ovo bolje prenosi USB signal od svega.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, Mikorist said:

Kapiram da je merio nešto na nečemu pa je otkrio ovo od gomile kablova. Nema šanse da je vidovit :rofl:

Pa pokusavam da razumem info :) Ti rece da si munjio braon i belubraon za data, a v i g plavu plavobelu. 

"Evo kako je spojeno......Uvrtena parica u sredini je umotana u pamuk - ona je D+ i D- (dve nadžaraste)

Spoljna uvrtena  parica je VCCC i GND (dve plave)"

Izmenjeno od Brijac
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...