Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

pre 19 minuta, Brijac reče

Kako kad, rucno nekad, nekad na hotplate, pustim program po datasheetu komponenti. Toliko sam oguglao na smd, jer 95% vremena samo to koristim i dizajniram sa istim. 0603 rucno minimum, sve ispod mora hotplate. 

Eo ga stack kako izgleda :)

20240326_202850.thumb.jpg.fecb217f61f33f9f17f7abfebcab0dcc.jpg

Vidim ja da će i tvoj PCM na doboš da ide . :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, крокодил said:

Svaka cast majstore!

Danke, sad jos da vidim dal sljaka kako treba 😁

6 minutes ago, Mikorist said:

Vidim ja da će i tvoj PCM na doboš da ide . :smesna:

Najradje bi tako, videcemo 😊 Eo ga pakuje se, malo po malo, novo napajanje skoro pa gotovo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dabome, opa1656 :) Najjaca ic njuska na trzistu. Interni me ne interesuje previse. 

Ima iout izlaze za neko diskretno resenje kada budem dizajnirao, kao stack da se doda. 

Modularan koncept skroz, na najmanjem ad1865 dacu 😁 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Brijac Prije svega neka je sretno i beričetno! Rad je perfektan, još da čujemo i zvuk, ojhaaaa! 

Zašto nisi otvorio posebnu temu. Ipak je to zasebna cjelina, a i poslije kad neko bude to čitao i pretraživao materijal se nalazi na više mjesta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 16 minuta, Mikorist reče

Meni ovaj fabrički sirov svuk skroz odgovara. Nemam želju da bojim zvuk bilo čim

To se izgubi cim se stavi trafo - probaj one Iskra, nisu najboji ali izgubi se sirovost skoro potpuno ( Iskra je pomalo gruba ) a nema nekog znacajnijeg farbanja - naravno sa boljim trafoom na Vout izlazu jos je finije, zato sam molio Nixie-ja za njegove trafoe ( motao Milicic ? ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Biće ovo Brijačevo ubavo ako su dobri ti novi 78XX/79XX ko što se priča. Samo ovde nema bockanja raznih čipova. :crying:

Izlazni kondenzatori, može i ne mora. Ja to stavljam kao zaštitnu meru, a lično ih ne koristim na svojim uređajima. Samo gde baš mora (lampe).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, NIXIE reče

Biće ovo Brijačevo ubavo ako su dobri ti novi 78XX/79XX ko što se priča. Samo ovde nema bockanja raznih čipova. :crying:

Treća generacija Onsemi....IZ 2021 godine....Ti idu u amp za slušalice:sarcastic_hand:


863-MC7915ACTG / MC7915ACTG   imaju  40 uV noise:sarcastic_hand:

LT3015  imaju 60 uV

Stari LM7915 ima  375 uV

2024-03-26_23-35.png

----

Pozetivni  863-MC7815ACTG / MC7815ACTG  su na 1uV

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
pre 27 minuta, Mikorist reče

PA poenta je u sirovosti. Volim sirovo a ne oštrinu

Cool kako volis tako slusaj samo nema ostrine sa trafoom ( bar kod mene ).

-------

Iz sadasnje perspektive, u mojim uslovima, da nisam imao trafo.... pa bilo je bolje XX puta od mrtvog izlaza sa racunara ali je stereo slika bila kao da se cuje svaki instrument za sebe potpuno nevezan za ostale ( totalno ne-koherentno i sam instrument / glas nije nesto valjao u toj svojoj "traci" )  - trafo je to odneo tj poceo da prenosi homogenu zvucnu "sliku" gde svi sviraju zajedno, kako treba. Nixijevi trafoi su to sve jos profinili. 

Tako da je prvi utisak bio realno tra-la-la a sada sam vrlo zadovoljan.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, NIXIE said:

Biće ovo Brijačevo ubavo ako su dobri ti novi 78XX/79XX ko što se priča. Samo ovde nema bockanja raznih čipova. :crying:

Nemož d' omane ! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, krca44 said:

Iskra je pomalo gruba

trazi mooda za drive

sto ce reci, minimalni Rout prethodnog stepena i onda sviri ko djavo

dakle nista buffer sa JFets, nego ili bips ili mos ili sta ja znam, Babuska brate

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 časa, krca44 reče

Cool kako volis tako slusaj samo nema ostrine sa trafoom ( bar kod mene ).

Taj interni OPA nema oštrine ni malo. Ima verovatno malu izlaznu impedansu ko i većina OPA, dobar je za pogon trafoa raznih. Meni se trafo na izlazu dojmio samo sa PCM63, ništa sa ovim ostalim čipovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ti kažem ovaj plastikaner je savršenstvo. Ne znam da li je do godine proizvodnje čipa ili šta je.

Ovo je prvi DAC koji nemam želju da otvaram i menjam mu iznutrice. 

A jesam otvoren da čujem sve moguće kombinacije i čipove. Neće da škodi. :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...