Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

4 hours ago, Mikorist said:

Ovo je prvi DAC koji nemam želju da otvaram i menjam mu iznutrice. 

O kojem uređaju je reč? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne bude da cigo hvali svoga konja, cuce se i ovako, setace se :)

Ukratko, znate ono kako pekari majstorski barataju, frljakaju, uvijaju ono testo, e tako ovaj dac radi sa bass-om 😁 Ima ozbiljno dobar whooop, na svoju ruku, majstorski. Decay je odlican, vokali lepi... Sta izlazi iz ove male spravice... David protiv Golijata. I to sve na +-12Vdc, i analogni i digitalni, sve uvezano na jedno napajanje za test. 

Ceka se sad psu maticna sa sve razdvojenim railovima za svaki reg. Ocekujem jos dodatno razvijanje situacije. I mora malkice joste da prodje struje kroz vene ovog dacica. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 časa, Brijac reče

Da ne bude da cigo hvali svoga konja, cuce se i ovako, setace se :)

Ukratko, znate ono kako pekari majstorski barataju, frljakaju, uvijaju ono testo, e tako ovaj dac radi sa bass-om 😁 Ima ozbiljno dobar whooop, na svoju ruku, majstorski. Decay je odlican, vokali lepi... Sta izlazi iz ove male spravice... David protiv Golijata. I to sve na +-12Vdc, i analogni i digitalni, sve uvezano na jedno napajanje za test. 

Ceka se sad psu maticna sa sve razdvojenim railovima za svaki reg. Ocekujem jos dodatno razvijanje situacije. I mora malkice joste da prodje struje kroz vene ovog dacica. 

Zamisli da zveknes muses05 na ovo i  tps7 regulatore. :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, Mikorist said:

Zamisli da zveknes muses05 na ovo i  tps7 regulatore. :smesna:

Rekoh ti juce to, to mi je rezon za high end verziju ovog daca :) 

Ali to smanjuje svrhu, da ovo bude odlican jeftin dac, koji sabija kineze u daleko vecem rangu, sa tako malesnom velicinom. Tps i muses mu dize cenu za duplo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)

Čip taj SMD je malo jeftiniji od ovih u DIP26 pakovanju. Ali je sve ostalo malo skuplje, plus neka lepa kutija. Umesto JLS može i Amanero, ali treba dodati šift registre. Za JLS treba dodati dva napajanja za max. efekat. Znači kompletno novi dizajn pločice mora da se raditi za Amanero. A gde je tu još uloženo znanje i rad da se sve spakuje na tu mini pločicu i da radi kako treba?  A tek strah od prvog uključenja da ne pominjem. :bad_boys_20:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 20 minuta, Zbora reče

E

Pricaj mi malo o tom' :risitas:

Meni je bila frka malo samo za PCM63. Ovo ostalo nije tako skupo niti retko. A to tvoje, vadi jedan osigurač, stavi sijalicu 100W i kreši. :character13:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni nije JASNO odakle skidaju polovne  AD1865 N-K ...Za nove mi ne treba objašnjenje.

Nemaš usređaj koji ima AD1865 a da nije koštao mnogo...

AUDIO ALCHEMY

AUDIO NOTE 

CAMBRIDGE AUDIO  

HONOR  

LECTOR DIGICODE  

NAKAMICHI  

PARASOUND  i WADIA

NEMA govana na spisku :sarcastic_hand::smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   2 članova

×
×
  • Kreiraj novo...