Jump to content

AD1865 / AD1862 / PCM63P NOS USB DAC (blast from the past)


NIXIE

Preporučeni Komentari

I-out DAC direktno u primar mikrofonskog ili MC trafoa, onda gain stage po potrebi

de-bricking DAC-a i loading trafoa u sekundaru, da se obezbedi freq. linearnost

sve sam vam reko

ako se zadrzi pristup sa otporom na izlazu DAC-a , kujcevamq trafo, osim za fifilisticarenje, msm Kosher

 

ima digifilter ili nema, kakve to veze ima sa analognim stepenom?

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

msm i u otginalu pise da DAC moze da ima gliceve - ide brdo dodatnih kondezatora u bom koji ih sprecavaju

 Screenshot_2022-12-28_21-12-12.png

ovo je sve eksperimentalno i na svoj rizik se pravi - ja sam bio prvi beta tester :buehehe:

Realno mislim ono sto sam napisao - visak  zice moze da uzrokuje gliceve - radi kao kula od karata - ALI RADI 

Ne znam da li ce da se srusi ako se nesto drugo stavi na ilzaz :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@krca44Odlicni su ti 2sk2145 jfeti (nije to bjt), nisi se zeznuo. Manja muka nego da se lomis sa mono varijantama i uparivanjem (ti ne variraju mnogo na samom vaferu).

Jbg, ovo je sve glue logika. I posto je na razlicitim plockama, uvek moze da se igra. Nije uopste los ovaj serijski ldo psu. Shunt da se skocka je lvl up, ali ne verujem da je tolika dan i noc, nova cakra itd. Trafoe nikad nisam koristio, ne znam kakvi bi bili, i sa time bi se igrao samo u poseti, a ko jos ima vremena toliko danas :) 

Ja ostajem pri opamp resenju dok zen ne ode u penziju :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mora da ide glue logika uopste - ima opcija za direkt prikljucenje na  I2SoverUSB.

I tu se ne zna sta se dogadja sa signalima.  Sve je odprilike a bugarin ne da tacnu specifikaciju - sta radi Xilinx :laugh1:

Posto nema chip filter - zid - moze da se desi da neka lutajuca frekfencija uleti nazad u I2S i da imate gliceve :buehehe:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mala ispravka za Toshiba jfet - sada se to zove 2SK 2 145 - oni moji su samo 2SK 145 - mislim da tu nema razlike, samo je nova serija dobila tu dvojku u broju ( mada nisam gledao detaljno DS ).

Ovi koje ja imam su dual jfet u petopinskom smd pakovanju.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ću d' udarim stock varijantu, I to sve po bomu, samo ove kriticne otpore fensi da pazarim.

 

Mi iz zadnje klupe, prepisivaci tako ... Jaka trojka / cetvorka... puna kapa.

:risitas:

 

I verovatno ono nixijevo napajanje.

Jer bo nije od nenađijuma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja to polako slažem, tako da se može čuti. Neam primedbe ba ona kineska napajanja, osim onih trimera koji su čist promašaj. A našao sam rešenje i za one manje pločice sa regulatorima, da se podese naponi da svi budu tačno 5V. Sad su od 5.05 do 5.23V kako koji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, shonne said:

Jlc i dalje salje obicnom postom?

Na zalost ne salju vise singapurcima za srbijj (ubedljivo najbolja sluzba). To je stizalo za 8 dana. Obicna posta se svela na neku ekonomsku dhl verziju, koja putuje mesec dana, i onda ovde ide obicnom postom. Otelis se dok dodje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Brijac said:

Na zalost ne salju vise singapurcima za srbijj (ubedljivo najbolja sluzba). To je stizalo za 8 dana. Obicna posta se svela na neku ekonomsku dhl verziju, koja putuje mesec dana, i onda ovde ide obicnom postom. Otelis se dok dodje :)

A kakvi su sa cenama?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...