Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Leonardo, imas li mjesto za Jul@ u Borovnici? Inace, vrlo slicna kombinacija, ja sam izabrao WD na 5400 rpm.

Julia može da se razdvoji na A i D deo.A deo staje po visini i sa njega mogu da vodim signal do AYA II itd.Druga opcija je PCI adapter sa kablićima i Juli@ polegnuta na nosaču koji bih sam napravio.Ovaj WD 1TB ide u eksterno kućište i povezan je SATA kablićem ili USB.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajd da pitam ovde al mozda bude i posebna tema.U traganju za konacnim resenjem strimovanja muzike zadrzao sam se na PCu i DACu ali mi je oduvek bilo simpaticno Squeezebox resenje. Posle malo razmisljanja dodjem na ideju da nasvajsujem sam svoj network player ala Squeezebox. User interface bi bio neki iPad like tablet ( netcat, i slicno ) ili android mobilni telefon. Za razvoj moze i PC ( laptop)Player bi bio hakovani Router . Neophodno je da ima USB konektor.USB to SPDIF konvertor ( moj svajsovani) pa DAC ili neka USB zvucna kartica ( HAMA ili tako neki gadget) ili cak i USB slusalice ( iskasapljene da se dobije LINE out)Ideja je da se ishakuje router da pusta muziku na USB . Dalje moze da se poveze i USB HDD i eto resenja za izvor zvuka bez PCa. Totalno besuman jer i nema PCa.Pitanje: da li neko ima iskustva sa programiranjem routera( OpenWRT)? Kakva su iskustva? Da li neko ima router sa USBom koji bi pozajmio za malo ( softverskog) igranja(mogu za to vreme da ustupim na koriscenje ruter bez USBa )? Mislite li da ova ideja uopste ima smisla ( Ruter sa HDDom i USB sound izlazom, touchpadom za user interface) kao definitivno resenje za strimovanje muzike?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 1 month later...

Ja na moj I7-920 imam Noctua NH-U9B SE2 kada je kuciste zatvoreno ne cuje se uopste

http://www.noctua.at/main.php?show=productview&products_id=32&lng=en

sada za power suply narucio ovo:

Seasonic X-460 Gold Modular Fanless - 460 Watt

ovde: http://www.digitec.ch/

ostaje mi samo za Radeon 4870 nesto ovako:

http://www.arctic.ac/en/p/cooling/vga/22/accelero-twin-turbo-pro.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja na moj I7-920 imam Noctua NH-U9B SE2 kada je kuciste zatvoreno ne cuje se uopstehttp://www.noctua.at...ts_id=32&lng=en

Ja sam ovaj ladnjak metno na C2D 7200. Usporio ga na najmanje, ne čuje se a temperatura procesora je +5-6 oC u odnosu na ambijent. Nije ni čudo kad cooler može da razladi 135W a ja ga turio na proc od 65W max...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta mislite o ovom minijaturnom PC-u, ima eksterno napajanje, navodno mu ne treba nikakvo hlađenje ukoliko ima SSD. Koristio bih ga isključivo kao media player za HD video i FLAC. Naravno, uz nekakav USB DAC.

Postavljena slika

CPU Intel Atom Z550 2GHz / Z530 1.6GHz / Z510 1.1GHz Chipset Intel US15W SCH Memory 1GB / 2GB DDR2-533 on-board Storage Internal bay for 2.5″ SATA HDD

miniSD socket Display & Graphics Intel GMA500 graphics acceleration

Full hardware video acceleration of H.264, MPEG2, VC1, and WMV9

DVI Digital output up to 1920 x 1200 through HDMI connector Audio Line-out, line-in, mic

5.1 Channels S/PDIF

(based on Realtek ALC662) Networking 2x 1000 BaseT Ethernet (based on Realtek RTL8111)

802.11n WLAN (based on RaLink RT3070, single antenna) USB 4 USB 2.0 High Speed ports Serial RS232 full UART

Software

BIOS Phoenix BIOS

Bootable from HDD, USB thumb drive, USB CDROM, USB hard disk, over network Operating Systems Windows 7 Professional

Linux Mint

Other operating systems can be installed by user

Mechanical and Environmental

Case 100% aluminum

Die cast body Dimensions 101 x 115 x 27 mm

4″ x 4.5″ x 1.05″ Weight 370 grams / 13 ounces – including hard disk Operating Temperature 0 – 45 deg C with hard disk

0 – 70 deg C with SSD Power 12V single supply

8-15V tolerant Power Consumption 6W at low CPU load

8W at full CPU load

1W at standby

cene: http://www.fit-pc.co...order-fit-pc2i/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam nesto pratio temu, pa ako postavim vec postavljeno pitanje izvinjavajte :) Pored CD-a, sada je i lap top izvor, selim se u Novi Sad zbog studija tako da napustam stari PC. Ovo je lap top: http://www.bcgroup-online.com/proizvodi/laptop-i-notebook-racunari/dell-Inspiron-N5110-%28i3,4GB,640GB,GT-525M-1GB%29-13799/ ima oznaku *SRS PREMIUM SOUND* Nisam bas nesto zadovoljan sa zvukom, jedino sto je necujan kada radi pa mi odgovara kao izvor. Neka preporuka eksterne zvucne je dobrodosla :):drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ја сам пре за неки ДАЦ, једино не видех шта тај лап зоп има од прикључака.

*Čitač kartica 8-1, HDMI, VGA D-sub, 2xUSB 3.0, USB 2.0, RJ-45, eSATA II (USB 2.0 combo), 2x3.5mm audio (1x slušalice, 1x mikrofon)*

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Malo 'osveženja' u temi, da ne ispadne kako ne pratim(o) novitete i dešavanja na polju 'reprodukcija muzike sa dragih nam PC sokoćala' :D

Ko je upratio temu od početka zna da sam potpuno okrenut digitalnoj reprodukciji muzike te da u mom sistemu odavno nema CD plejera.

Isključivo PC reprodukcija. Softver u upotrebi je 'XXHighEnd' a tu je i D/A konvertor istog proizvođača. Ali danas o nečem relativno novom...

Današnja tema je nešto drugo, nešto što se pojavilo kao igranje jednog programera dok ga je grip prikovao za krevet, nešto što je nastalo

za svega nedelju dana programiranja (u svom startu) i što je u svom početnom obliku ponuđeno svim audiofilima potpuno besplatno.

Nažalost, 5-6 meseci kasnije to nešto više nije besplatno, sada teba izdvojiti jaaakih €99, za softver od svega 256 kiloBajta!

Današnje čudo audio reprodukcije se zove: JPlay (http://jplay.eu/)

JPlay - minimalistički plejer koji nema grafičko sučelje, nema podešavanje glasnoće, nema gomilu stvari koje bi razmaženi

'sedimufoteljisadaljincemihoćudamiskuvakafupride' želeo. Ima samo neverovatna, što bi rekli, 'analog-like' i daleko bolja od toga, muzika.

Demo verzija na nekoliko sekundi prekida užitak pa nastavlja s reprodukcijom. Sasvim fer.

Kratko uputstvo/preduslovi:

- Vista ili Windows7 OS, što više memorije to bolje (memorijski plejer, jelte)

- Pokrenuti plejer sa administratorskim privilegijama

- Uz pomoć Windows Explorer-a selektovati željene muzičke fajlove, kopirati (npr sa Ctrl+C)

ili desno dugme miša pa 'Copy'. Podržava WAV/FLAC/AIFF format, ništa MP3 kerefeke.

Nakon učitavanja numera u memoriju, zabava počinje...

- Razmaknica (Space) za svirku tj. 'Play' ili sledeću numeru

- P za pauzu 'Pause'

- R za ponavljanje iste numere 'Restart'

- M za meni ili svirku od prve numere 'Meny'

U meniju se nalaze potrebna podešavanja, klikom na odgovarajuće slovce se menjaju. Najnapredniji (najbolji) način reprodukcije jeste

'Hibernate' - pri čemu se potpuno gase sve funkcije računara, sve je isključeno sem procesora/memorije. Ako je ovaj mod izabran,

računar se vraća u normalan rad tek kad odsvira svu muziku. Rešenje za ovu situaciju je da se program(čić) pokrene sa USB memory

stick-a. Čupanjem stick-a prekida se rad plejera i PC je ponovo živ.

A mi živeli, uz dobru muziku!

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam se do sada mešao u ovu temu jer se ne razumem, a i nisam bio spreman da se ovim bavim jer svaki put kada spomenem reč "kartica" onda me zapljusne talas sa odgovorima tipa "400€", "600€", "800€" i sve ostalo što je za moje finansijske i mentalne limite totalno van pameti. Međutim, danaske sam otišao na pijac da kupim ćeri nove baletanke, a kada sam saznao da nema, onda sam prošetao otvorenim delom i naleteh na malu mašinicu koja mi se dopala iz nekoliko razloga, a završilo je ovako: doneo sam je kući, otvorio, pregledao i izguglao osnovne podatke. Čisto, nezaprljano (ni truna prašine unutra), neogrebano, Fujitsu-Siemens Scenic C610, Intel pentium. U prilogu dodajem izveštaj koji je kreiran sa CPUZ (ja sam editovao i izbacio sve što mislim da ništa ne pomaže) i zanima me šta se tu pametno i bez velikih investicija može uraditi da bi se od ove mašinice napravio izvor zvuka. Hard disk definitivno nije dovoljno velik (40G, PATA) a u kućište stane samo jedan HDD. CD/DVD je kakav se ugrađuje u laptopove, memorija je izlistana u izveštaju (attachment) i eto, još treba da kupim jedan mali monitor (tip mi je rekao gde imaju radnju/servis u gradu i da ima 15" TFT za 20-30€) što mi je dovoljno za bazične stvari.

Dakle, sistem (upravo ovo kuckam na ovoj FS mašinici) radi veoma lepo, ventilator se i ne čuje, samo me zanima preporuka šta konkretno da uradim da doteram ovo za svirku. Verovatno mi sleduje kupovina PCI kartice sa SATA kontrolerom da bi se mogao nakačiti SATA hard, i jedan adapter sa Molex na SATA za napajanje istog, a za memoriju, ne znam. Mislim da je ovo DDR1 pa pošto ja imam 3 paketa od po 2G DDR3, možda ima neko da ima negde zabodene adekvatne memorijske jedinice koje bi ovde odgovarale a da su većeg kapaciteta za koje bih mogao u zamenu da ponudim Patriot 2G DDR3 na 1800MHz...

Malo o mašini: http://uk.ts.fujitsu.../scenicC610.htm

http://www.cambridge...ens-Scenic-C610

Izveštaj kreiran sa CPUZ

Scenic C610.txt

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...