Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Opšta AudioPCizacija :)Razvojni put kod mene ide ovim pravcem.Kućište - Borovnicapost-11-0-47932900-1308902330_thumb.jpgMatičnapost-11-0-04523300-1308902384_thumb.jpgSistemski HD - MSI StarBox SATA 120GB 2.5" - eksterni disk koji će biti montiran unutra.http://www.computers.rs/12823/msi-starbox-sata-120gb-2.5.htmlMemopost-11-0-02748800-1308902535_thumb.jpgZvučnapost-11-0-20576700-1308902592_thumb.jpgAudio Špajzpost-11-0-25553300-1308902651_thumb.jpgOptikapost-11-0-12643500-1308902707_thumb.jpgTo je za sada sve na gomili i treba da se napakuje itd. Nastavak sledi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ Ninja

Malo ranije u temi sam napomenuo (tudja) iskustva o upotrebi picoPSU napajanja: nije najbolje resenje jer +12V nije filtrirano, tj dolazi

u PC direktno iz cigle - chopper napajanja. Mnogo bolje resenje jeste Winmate-ova plocica koju na e-bay (po pristojnoj ceni) nudi pomenuti tip

iz Kanade ('Electrodakus', ima i link ka njegovoj e-bay radnji). Nadam se da ces instalirati W7 (SP1) kao OS, jer je M$oft znacajno napredovao

sa podrskom zvuku (pricamo o bit perfekt reprodukciji naraFski) u odnosu na dostignuca u XP-u.

@Zen

Sta hFali klasicnom desktop kucistu sa tihim komponentama, tj veeeliki pasivni hladnjak na CPU i isto takodje pasivno ladjenje napajanja.

Kod meneme se vrte lepeze 12 cm (700 rpm obicni Coolermaster ) i 14cm lepeza na napajanju, nizak broj obrtaja.

Moj pokusaj sa eksternim chopper napajanjem nije uspeo jer masina zahteva puno snage (C2D E7400, 8GB DDR3/1600 a sledi mi prelazak na jos

jaci sistem - jaki i7 procesor i MoBo.)

Naravno interesuju me raport zvucnih dometa. Nemoj trositi novac na SSD diskove, stavi mali 2,5" za laptop za operativni sistem (dovoljno i 120-160 GB)

a muziku posebno na veci 3,5" HDD, mozda green serija WD, 1,5TB?

:drinks:

EDIT: eto vidim Leo dosta dobro krenuo. Julija mi se posebno dopada! Genijalna kartica. jer se digi deo moze potpuno odvojiti od analognog. Bravo Leo!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nick, sta je bese u 7ici neophodno za optimizovanje playback-a ? Inace, na benchmark.rs sam video ponudu za I7 i MB da sam hteo da padnem sa stolice.. Zaista, sta je prednost ext napajanja u odnosu na fanless "standardno" ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nick, sta je bese u 7ici neophodno za optimizovanje playback-a ? Inace, na benchmark.rs sam video ponudu za I7 i MB da sam hteo da padnem sa stolice.. Zaista, sta je prednost ext napajanja u odnosu na fanless "standardno" ?

Neophodno je da zaustavis sve nepotrebne Win procese i servise koji se podizu sa OS-om, naravno i dodatnih dodaju sa sa instaliranim programima. - Za W7: koristan je programcic 'Fidelizer" koji ne-destruktivno podesava OS. Restartom PC-a sve se vraca na normalu (firewall, antivirus ...)- Mozda najbolje resenje dual boot: za rad i za muzku. Za muzku nista internet itd... ASIO nije potreban, WASAPI u W7 je mnoogo bolji. SP1 kod W7 je korigovao stvari u radu sa memorijom (mapiranje sta li) tako da je SP1 bolji.Moram napapolje, pisemo jos kasnije...BTW: Uh, ko daje kredit za procesor i MBD, potreban i7 970 (jos je kod nas i povoljan, samo 480eeekekeke :D) :drinks:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakvim se vi to renderingom bavite ili simulacijom nuklearnih eksplozija, kada vam treba i7? Ja sam programer pa mi sve super radi na c2d 1.8 MHz starom 4 godine.

Kojo, svakoga je pravo da uzima sta hoce i time se igra, bez potrebe da se ikom pravda .. stvar je nacina na koji postavljas pitanje..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakvim se vi to renderingom bavite ili simulacijom nuklearnih eksplozija, kada vam treba i7? Ja sam programer pa mi sve super radi na c2d 1.8 MHz starom 4 godine.

evo mi se kotrljamo i renderamooo na serveru (DIYaudio.rs) vec duze vreme na forumu ovde sa i7-980X Hexa-Core 64bit procesorom - 24 GB DDR3 RAM :buehehe:nezamislivo sta moze da uradi takva mashina :Viannen_loungelizard: daklem imam u virtualnoj masini na serveru OS - kroz koji operisem - daljinski sa druga dvai radi se istovremeno bekap svih sajtova - koji traje okvirno 4 minuta - a velicina bekapa je oko pola tera :sarcastic_hand:i sve to radi sjajno dok kolega Admin uz sve to daljinski ne pocne da cepa igrice - onda vidis da treba i jache :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakvim se vi to renderingom bavite ili simulacijom nuklearnih eksplozija, kada vam treba i7? Ja sam programer pa mi sve super radi na c2d 1.8 MHz starom 4 godine.

Kad vec pitas, obicno koristim ne jedan, nego 32-64 CPUa (doduse nisu i7 ali tu negdje) a kad je hitno i kad ima mjesta oko 700 CPUa :Viannen_loungelizard:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...