Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

Uh, jedva stigoh.

U čemu je štos sa upsamplingom, pravljenja nečega od ničega i šta je tu bitan činilac, CPU il šta već, te kako se to radi, tj. gde treba kliknuti i na šta?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja koristim opciju u Album Plejeru zvanu DSP. Možeš da postaviš izlaznu frekvenciju uzorkovanja za svaku ulaznu. Ja praktikujem samo množenje sa 2, do 192kHz. Frekvencije 176,4, 192k  pa naviše ne diram. Slične opcije postoje o u drugim plejerima, ali se može odabrati uglavnom samo jedna frevencija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U AIMP imaš opciju samo jedne izlazne frekvencije. CPU obično nije problem, barem ne ovaj koji koristim. U AIMP konkretno držim i preloading, da učita jednu celu pesmu u memoriju. AP ima opciju da učita ceo album recimo. AP i FOOBAR bolje zvuče od AIMP.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U meniju AIMPa ima više, od 44.1 do 384, jel pričamo o ostom?

Inerfejs AIMPa i neki skin mi savršeno odgovaraju, sa ostalima se nešto nisam našao, a jako teško se privikavam na okruženje, to je čudo, uskoro ću morati sa Mozile da se selim, muks mi, tako bilo kad sam sa Exolorera prelazio na Firefox.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mozilu koju imam, više ne podržava Kupujemprodajem i uopšte ne može da se otvori sajt. Koristim Tabmix, imam puno tabova, tako sam navikao, međutim, taj dodatak se više ne ažurira, pa praktično nova verzija Mozile mi ne paše, nešto neće ni Hrom da primi prebačaj iz Mozile i sad sam u ćorsokaku. Dugogodišnji, mlađi drugar, ima svoje obaveze, prelazi od sutra u novu firmu, tako da ne mogu na njega da se oslanjam i upravo tražim po netu oglase, ne bi li našao nekog za podršku, nije problem plaćanje. Ako ima neko predlog, značilo bi mi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Lemić reče

U meniju AIMPa ima više, od 44.1 do 384, jel pričamo o ostom?

Pričamo o istom. U Aimp možeš da odabereš sa tog spiska jednu izlaznu frekvenciju, i ona je uvek ista bez obzira kolika je u izvornom fajlu. Znači ako staviš izlaz 96 biće uvek 96, a izvorni fajl može biti 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4 ili 192. Isto je mislim i za Foobar i Win plejer.

U Album plejeru je to mnogo bolje. Za svaku ulaznu fekvenciju možeš da podesiš  izlaznu frkvenciju po želji, tu je razlika. Ja podešavam množenje sa 2x ili 4x,  znači 44.1-88.2-176.4-352.8 i 48-96-192-384. Izbegavam kombinacije koje nisu deljive sa 2, recimo 44.1-96-192 ili 48-88.2-176.4 itd. 

Kod svakog tog upsamplinga zvuk se po malo razlikuje. Najveću razliku sam primetio na D10S gde na 44.1 sprava zvuči tamnije i mutnije nego na 88.2 ili više. Posle se potrvrdilo merenjem da njegov digitalni filter seče opseg suviše rano. Ako taj E30 ima više tih filtera za igranje, možda nije tako.

Ovi moji dakovi si svi bez filtera, i nisu mnogo velike razlike, ali zvuči malo mekše i suptilnije kako dižeš frekvenciju. Tako da uglavnom i ne koristim taj DSP nego slušam original file.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, AIMP nema automatsko prebacivanje samplinga, već mora ručno. Nešto sam čito, tvorac tvrdi da je to bolje i zato kao ne menja.

Moj D10 je bez S, ako stavim sampling na više, nego što je ulaz, svetlije i tanje zvuči, a kad je obrnuto, ne čini mi se da je tamnije, već sveukupno lošije. Sad na E30 2, nešto mi ne bode to uši, mada nekako na višim lepše zvuči. Sa D10 se protok mučio, kad stavim više od 96, sad toga nema, držim već par dana na 384. Filteri, kojih ima 6 na E30 2, stoji na 3, još nisam spreman da se mlatim sa njima.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Lemić said:

Filteri, kojih ima 6 na E30 2, stoji na 3, još nisam spreman da se mlatim sa njima.

To ce biti otvaranje posebnog kruga pakla koji moze uticajem na zvuk da, prisilom potrebe, izmeni ranija podesavanja i odabire opcija.:character13:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Pričamo o istom. U Aimp možeš da odabereš sa tog spiska jednu izlaznu frekvenciju, i ona je uvek ista bez obzira kolika je u izvornom fajlu. Znači ako staviš izlaz 96 biće uvek 96, a izvorni fajl može biti 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4 ili 192. Isto je mislim i za Foobar i Win plejer.

Sad pogledah u Foobaru i ne vidim tu opciju. Koliko ja znam, na izlazu se dobije ono što je ušlo, znači 44,1 - 44, 1, 96 - 96 itd. Jedino u okviru SACD plug-ina, ako se radi DSD u PCM konverzija ima da se postavi na 176.4 kHz ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, NIXIE said:

Ma namesti kako ti odgovara. Aimp ima zatvoreniji zvuk od AP, naročito kad je KS driver u AP. Možda ti AP bude suviše otvoren i agresivan Možda je Foobar najbolji izbor u tvom sistemu, ne znam, moraš probati.

Moj sistem se poprilično razlikuje od uobičajene predstave para SE + FR. Nisam probao druge playere, pa ne mogu da sudim merodavno, ali mi ovo sad paše, mada mi je pre E30 2 i još nekih izmena, malo nedostajalo bistrine, po zameni činčeva se to namestilo u dobar balans.

4 minutes ago, zek said:

Moj Firefox sasvim lepo otvara KP sajt.

Da li si proverio da ti nije stari sajt KP zapamćen.

Novi KP sajt je

https://novi.kupujemprodajem.com

Ne znam šta je, ali YT isto jedva uspe da otvori Mozila, dok Hromi bez problema. Stara mi je već verzija Mozile, zbog Tabmixa i Session managera nisam je updateovao i sad očigledno su ti dodaci pušteni niz vodu. Pomenuti drugar skoro gledao i ne vredi, reče da ću morati da se odreknem dosadašnje i dugogodišnje postavke i sad ne znam šta ću. Doduše, izašao je on već odavno iz te svakodnevne korisničke upotrebe i nit se više trudi oko toga, tako da ko što rekoh, tražim nekog za podršku, sad kad budem uzo NUCa, mogu samo sedim i da ga gledam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa nista

taman sad kad si se naucio, kupis sebi Harlija, rasprodas sto je od bembara, pa se patis lepo do kraja zivota

na KP za 150E da kupis komp, instaliran vec, da te sluzi 10 god da ga ne pogledas

kulturan hardware nikad nje bio jeftiniji, pod uslovom da se ne bavis igricama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Srle reče

Sad pogledah u Foobaru i ne vidim tu opciju. Koliko ja znam, na izlazu se dobije ono što je ušlo, znači 44,1 - 44, 1, 96 - 96 itd. Jedino u okviru SACD plug-ina, ako se radi DSD u PCM konverzija ima da se postavi na 176.4 kHz ?

Ne koristim Foobar odavno, ali znam da ima ta opcija. Možda treba instalirati neki plugin, ne sećam se više.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, Zen Mod said:

pa nista

taman sad kad si se naucio, kupis sebi Harlija, rasprodas sto je od bembara, pa se patis lepo do kraja zivota

na KP za 150E da kupis komp, instaliran vec, da te sluzi 10 god da ga ne pogledas

kulturan hardware nikad nje bio jeftiniji, pod uslovom da se ne bavis igricama

Nisam opet bio dovoljno razumljiv:

1 hour ago, Lemić said:

sad kad budem uzo NUCa, mogu samo sedim i da ga gledam.

Ovo znači da ni neću znati da ga priljučim, već samo da gledam u njega.

Kad sam svojevremeno pokrenuo prvu zvaničnu dodatnu moto školu, imao sam zasbnu grupu HD, nemam komentar, uz dužno uvađavanje svačijeg izbora.

Nisam se nikad ni bavio igricama, jesam probao F1 i CM, izigro sam se ko mali, a i sad se igram, BMW, pa i HIFI je igrarija.

Ne čačkam po PCu, ali Mozila je morala više puta da se uptodateuje, to je radio drugar uvek. Sada, kao player, moraće neko isto da mi sredi sve, ja zaista samo palim i gasim, mislim da instalirani softweri nisu najbolja opcija, valja to malo da se dotera.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moderni browseri se sami update-uju, nema sti sta da mislis

sem sto je Firefox ( koji sam godinama koristio) postao teski shit, te stoga predjoh na Operu

za mane zahteve postoje mali specijalizovani browseri, samo treba definisati za cega ti treba

msm, kao i u svemu - ako ne umes, nadji nekoga ko ume i sve ce biti jednostavno - znaces da li uopste treba da ulazes u novije, imaces tiptop software ...... tek to nije bozje slovo

ono, ako ti se zatravio komp i nikako da se odtravi, menjaj prvo majstora, pa ce ti on kaze sta treba

isto kao u poslu u kom si ti strucan - sto rece onaj - Majstore moj - lako je tebi kad umes i imas s' cim

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jednom sam samoinicijativno updejtovao Mozilu i pogubila je adone, zato je i zabranjen automatski način, pre i od tada samo drugar je to radio. Hteo da me prebaci skoro na Hrom, al nije uspeo da ubaci ni bookmarkse ni ostale adone i tako ostadoh do daljeg. 

Ne pravim se pametan i ne vatam zašta ne znam, zato sad i tražim oslonac. Trebo danas da idem da pazarim NUC, sam neću jer se ne razumem, drugar nije mogo i neče tek moći do vikenda, a prodaće se sigurno i sad nem pojma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Zen Mod reče

moderni browseri se sami update-uju

 

Verzije browsera stalno se apdejtuju i prate (vece ili manje) promene. 

To znaci da onaj ko je zaduzen za sajt mora stalno da ide u korak sa vremenom i apdejtuje ga.

Inace kad pocnu verzije *(php - js - html ) da se razilaze nastaje karambol.

Dovoljno je i 6 meseci kasnjenja  da nastane problem. :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda da sam konačno odlučio, dva NUCa 8i5, jedan za muziku a drugi kao upravljački i za svakodnevnu opštu upotrebu, stari desktop ide napolje, kad je bal, nek je maskembal, beg nikad nije bio škrtica.:dance2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Lemić said:

Jednom sam samoinicijativno updejtovao Mozilu i pogubila je adone, zato je i zabranjen automatski način, pre i od tada samo drugar je to radio. Hteo da me prebaci skoro na Hrom, al nije uspeo da ubaci ni bookmarkse ni ostale adone i tako ostadoh do daljeg. 

.....

pisao sam vec par puta negde o tome - to i jeste glavni razlog zasto batalih FFox - imao sam komplet addona za power user funkcionisanje, kud ja okom tuda browser .... al se pocesepraviti pametni, malo pomalo sve jedan addon koji je meni bio vazan nije vise bio kompatibilan, a sam FFox j epostao gladan resursa ko da je ameba na steroidima

cao adio

trazio neko vreme i skrasio se na operi

a po potrebi koristim i Chrome, i Brave i Tor i Maxton i Pale Moon ..... pa ti vidi :smesna: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...