Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

pre 7 časa, Kuja reče

Ako u PC u startu uđe manje đubreta, manje đubreta će iz njega i izaći.

Sto se tice napajanja sad imaju nove generacije ATX napajanja koje nemaju uopste djubreta. Podigli su standarde na Super Low Ripple Noise [under 20 mV]

Svako krsteno napjakanje ovamo od 2019 godine ima djubreta skoro kao linearno. Da ne pricam o efikasnosti i toleranciji napona od recimo 0.5% i hibridnoj 

kontroli FAN - koja spusta broj obrtaja do 0 - da ne pricam o kvalitetu EL kondezatora u njima i granciji i atestima + made in Taiwan

https://seasonic.com/pub/media/pdf/consumer/datasheet/PRIME-ULTRA-Titanium-TR.pdf

Problem je cena....Odnosno kako za koga.. Svi bi za 150 eura max da skockaju NAS i da to radi kao metak.

A ovamo rucke za gramofon po 1500 E.  Mora isti pristup i za PC da se ima. 

Zasto bi odvajali racunar po bilo cemu u odnosu na ostatak audio opreme....

:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Mikorist said:

Podigli su standarde na Super Low Ripple Noise [under 20 mV]

Ovo iPower ima navodno 1mV:

 

WWW.ANALOGUESEDUCTION.NET

iFi Micro iPower Plus 15v Supply now at Analogue Seduction.

 

Izmenjeno od Kuja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Lemić said:
MEDIUM.COM

If you are switched to Linux from Windows you will feel some of the Linux features is much worse than the Windows. One of the best example…

 

Mar 3, 2018

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 časa, Zen Mod reče

taman ustao, krece na pecanje

Da nisu ove kišurine, bio bi sve u pravu, al noćas beše neka insomnia - prvo te deca razbude, ti ni ne znaš di si, a onda pospavaju a ti... ko te j##e, zuri u ekran do 5 :buehehe:

Ma. Čim napune po 18 begam si ja, plac 10x10 meteri pored Dunafa, baraka prekrivena najlonom, Cast away style :D

cast-away-drehorte.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, Aleks reče

Da nisu ove kišurine, bio bi sve u pravu, al noćas beše neka insomnia - prvo te deca razbude, ti ni ne znaš di si, a onda pospavaju a ti... ko te j##e, zuri u ekran do 5 :buehehe:

Ma. Čim napune po 18 begam si ja, plac 10x10 meteri pored Dunafa, baraka prekrivena najlonom, Cast away style :D

 

A jesi se i provalio, jadan ne bio. Prvo čekaš da nalune 18, poslije kažeš ma dok završe škole .... pa onda kad odem u penziju. I stalno čekaš Godoa. Ako možeš, iskradi se sada, pa sat sat, nije bitno. Nikada ne čekaj sutra, Nikada neče nestati tih sutra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja postavih pitanje u vezi skladištenja datoteke i diskoteke, SSD 2.5" vs M2 od 2Tb, preporuka za M2. Međutim, nađoh na Benčmark forumu da ljudima crkavaju i da bi bilo možda bolje uzeti  klasičan mehanički HDD. Naime, problem je takozvani "bit rotting", ako se dugo ne pristupa nekom fajlu, može doći do korupcije i gubitka podataka, a sem toga, SSD crkava bez najave u glavnom i spašavanje podataka najčešće nije moguće. Zbog cene, u obzir dolazi najjeftiniji SSD, tako do samo po sebi možda nije kvalitetno u pogledu pouzdanosti, naročito na našem tržištu koje je sumnjovo. Šta društvo misli?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mehanicki HDD

-

da pojasnim - 

HDD bar mozes da pratis sa Sentinelom

system na SSD ili M2 , a files na HDD, pa jos backup

msm, meni sto je vazno a koristi se - je ili na HDD u kompu ili HDD u NAS a backup na externom HDD koji cuci u fioci

sto ce reci - SSD ili M2 od 256 radi ........ 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zasto kupiti NUC kad moze da se kupi zverina komp za iste pare ...... pa turaj HDD unutra ili na USB ili povezuj NAS

ono, za NUC i dalje ostaje - na USB ili povezuj NAS 

ionako svaki korektan player prvo napuni buffer pa onda svira iz njega

a glede toga - naj-analniji u vezi hardware za digi su oni kojima analogni deo sistea ne vredi po lule duvana

tako da se ne treba ugledati na vecinu grgoljmajstora po netu

ima istine u tome sto pisu, al treba i svoju glavu koristiti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam u moj NUC stavio 2.5" Samsung EVO 870 SSD od 2 TB.

Ne greje se, garancija 5 godina, svu muziku imam bekapovanu na 3.5" HDD-ovima.

Pošto se muzika sa njega 99,99% vremena čita a retko upisuje, ne bi trebalo da ima problema sa trajnosti.

 

23 minutes ago, Zen Mod said:

zasto kupiti NUC kad moze da se kupi zverina komp za iste pare

Poenta korišćenja NUC-a je:

1) nečujan je,

2) malecki je i staje svugde na hifi policu,

3) troši malo struje i koristi eksterno napajanje, pa je zato za njega lakše napraviti/nabaviti kvalitetno linearno ili SMPS napajanje,

4) ima kvalitetnu USB implementaciju (mnoge zverine koje sam probao lošije sviraju),

5) jeftin je polovan - ja sam moj platio 170 evra.

 

Da ima bolje, siguran sam da ima. Ja mogu da govorim samo iz sopstvenog iskustva koje seže do 2005. Svašta sam probao uključujući i neke skupe "fabričke" strimere. NUC se uz MacMini-ja izdvojio po odličnom kvalitetu reprodukcije za normalne/sitne pare.

Verujem da Roon nije džaba izabrao NUC kao osnovu za svoje Nucleus strimere, kapiram mogli su bilo šta drugo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gospodine Kujo, ja nisam ljubitelj HFi i muzike generalno, ni približno, Vašeg kalibra.

Kupio sam NUC upravo na Vaš savet i ovo što pišete o Vašim iskustvima u postovima sve sam i sam osetio-doziveo.

Ovo je prilika da Vam se zahvalim na instant iskustvu koje ste mi preneli i koje mi je bilo veomaaaa korisno 

Izmenjeno od Srecko
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

FORUM.BENCHMARK.RS

Moram sa vama podeliti vrlo negativno iskustvo sa patriot burst ssdovima uglavnom kapaciteta 240gb out the box kopiranje podataka jezivo sporo, format i particionisanje traje po 10 min...

Ovo je taj post, sad sam u dilemi, mora se rešim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko jos kupuje patriot SSD ?.....Ili Samsung ili Kingston ili Crucial

Po 6-7 godina rade vec kod mene ;) 

Evo ti jedan u skalamerijama jos radi 

 

 

:D

 

Ali ne grantujem kako i koliko  radi SSD i/ili M2 ako nema dobro ventiliranje. Ni proizvodjac ne garantuje.

Mora da bude od 25-30C ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...