Jump to content

HC Citation 12 mosfet


Zbora

Preporučeni Komentari

WWW.EBAY.COM

UPC1237 power amplifier speaker, speaker, speaker protection circuit board Turn on delay about 5 seconds Audio DC output protection Each channel uses a piece of UPC1237 special...

Ja sam uzeo sa ovog linka,  pretrazivao pocev od ovih linkova sto je NIXIE kacio na par strana ispred.

Sad su vidim promenili sliku pa je na linku slika plocice kakva zapravo jeste, kad sam porucio bila je zuta i nesto uza, nista strasno ali za moj konkretan sucaj valajlo bi da je stigla sa porucenim dimenzijama .... Svakako nije velika razlika par milimetara u sirinu...

Ima raznih ja sam gledao da budu malo jaci relei, ali treba malo vise obratiti paznju na broj oredera.

UPC1237 je, dva komada za svaki kanal po jedan, nisam jos povezao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shvatio sam danas da imam trafo torus 12v 20VA koji mi sve zao za ovo da trosim, velim zaterebace...

i mali 1.9VA 12V koji je i za ovo preslab. imam i nekih minwelovih copercica al ne znam dal to smem da turam unutra....

Sve nikako da odem preko reke u nabavku .... inace satsavljen je stigao probacu sutra ...

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uzeh da sredim Citation i ubacim ovu zastitu, moze pomoc vezano za povezivanje, odnosno uzemljnje ploce ?

 

 

 

Ploca je uzemljna preko srafa, ide preko elektorlita 47uF, koji je na drugom kraju na napajnju ploce minus pol ide na GND.

Pretpostavljam da bi to trebalo da ide direktno na saiju ne na masu, to mi je logicno al bolje da se proverim ?

 

I da li je dobra sema povezivanja mase, odnosno da li ovako kao na slici ili je bolje da minus szvucnika ide sa ploce ?

s-l1600.jpg

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema bas puno detalja o ovoj semi, imam poseban trafo 3VA 12V, ploca se napaja AC na njoj vec ima ispravljac sa 7812 odnosno 2kom.

 

Details:

UPC1237 power amplifier speaker, speaker, speaker protection circuit board

Turn on delay about 5 seconds
Audio DC output protection
Each channel uses a piece of UPC1237 special protection circuit chip
The resistance of the protection board uses imported resistance

This version supports BTL amplifiers. The left and right channel circuits are completely independent. When using BTL amplifiers, you need to connect 2 independent power supplies. When using single-ended amplifiers, you can use 1 or 2 sets of power supplies. J2 solder joint connection.

Protection board use voltage: AC12-18V (two independent power supplies are required when using BTL power amplifier)

 

Ne nadjoh nista vise od podataka

Izmenjeno od Zbora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliki će napon iza diode ili greca biti zavisi od filterskog kondenzatora i potrošnje. Izmeri kad radi pa ćeš videti. 7812 traži oko 2V razlike, znači da ima čistih 14V ispred + brum. Ti mu dovodiš 15VAC zato i radi. Sa polutalasnim ispravljanjem je mnogo veći brum, a manja DC komponenta.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 19 minuta, NIXIE reče

ima dva odvojena sekundara, nezavisne dve grane skroz.

Da nije to zbog ovoga..

pre 4 časa, Zbora reče

This version supports BTL amplifiers. The left and right channel circuits are completely independent. When using BTL amplifiers, you need to connect 2 independent power supplies. When using single-ended amplifiers, you can use 1 or 2 sets of power supplies. J2 solder joint connection.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...