Jump to content

Ei AZ550/90/B8 & AZ011/73/SK8 - šta sad :D


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

Nećeš se usrećiti sa Damar lakom. Ne znam što svi njega favorizuju,ali moja iskustva su suprotna, bar kad se misli na tu vrstu papira,koju je koristio Ei.

Moja preporuka je razređeni polivinil acetat (drvofix) ,za tu vrstu papira.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, BrankoBin said:

Nećeš se usrećiti sa Damar lakom. Ne znam što svi njega favorizuju,ali moja iskustva su suprotna, bar kad se misli na tu vrstu papira,koju je koristio Ei.

Moja preporuka je razređeni polivinil acetat (drvofix) ,za tu vrstu papira.

Pre svega, Branko, drago mi je da si se priključio rešavanju ovog sudokua :D

E sad pošto si zagrizao mamac :) imaš li možda još neki predlog oko unapređenja, možda neki tvoj centrator ili bolja membrana?

Da se razumemo, meni jeste cilj da budu Ei drajveri ali svako unapređenje istih je dozvoljeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još jedna jako bitna stvar, hteo bih da ovo na kraju bude kompresiona kutija jer ne volim zvuk bas reflexa (mada možda i nisam čuo dobru BR kutiju). Ako postoji mogućnost da se od ovih basića prepravkom to postigne voljan sam da probamo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Visaton LTS50. Mazao sam tanko i visokotonce, ta hemija je bez greške. Samo posle toga budu polusjajne membrane. U tvom slučaju isto bi izgledale. Onaj drugi komad je lakiran nečim, greota. Ako ih dostaviš nekako, namazaću ih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Beli_Ninja, ja da ti kažem da su ti basići teško sranje, papir membrane je bio truo još u fabrici i kako god da napraviš odlepljivaće se. Na kraju ima da prsne membrana, batali ti to dok je još vreme!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Beli_Ninja reče

hteo bih da ovo na kraju bude kompresiona kutija jer ne volim zvuk bas reflexa

Kad izmeriš TS parametre, do Q drivera 0,6 možeš ići na basreflex za te male zvučnike. Tu se praktikuje da bude malo veći Q faktor u kutiji (tj. malo manja kutija), kako bi se stvorio utisak da ima "neverovatan bas" :D za tako malu kutiju. Kompresija samo ako baš mora. U Stassacker kalulatoru dodaj otpor kalema, da koriguje Q faktor, čime ispadne malko veća kutija. Ja svakako ne bih išao na više od 10l BR za taj driver. Ako mora kompresiona kutija, onda nek bude takođe malo manja kutija nego što kaže kalkulator (10-20%).

Što se tiče skretnice, za taj visokotonac rezan ispod 3k mora biti 3 reda. Onda je na basu 2 reda, i oba drivera u fazi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve ti zavisi samo od TS parametara. BR je bolji od kompresije za tako mali zvučnik. Bogatije zvuči, nema dileme, osim ako ide u neku policu, ili uopšteno blizu zida. U tim uslovima BR ne može da se sluša, mora da se zatvori. Zato bih ja savetovao BR, ali da zapremina kutije bude takva da može otvor da se zatvori i da radi kao kompresija. Takođe, stavi BR otvor napred, ne znam zašto ali tako bolje zvuči i manje je osetljivo na blizinu zida.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Некада смо сви премазивали мембране разређеним дрвофиксом, па онда црни спреј. Јесте лепо изгледало, али нико није размишљао колико то отежа мембрану . А то доста поремети звучник, нарочито фр. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 51 minuta, Nesic reče

Lepo će sve to otežati već jako masivan kretni sistem kod Ei drivera.

LTS50 neće, nema razlike u TS parametrima. To dodaje deo grama na ukupnu masu. Isto tako i  Damar lak. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odluka je doneta, Dammar i to ovaj koji imam. Na slici se vidi da je ona već impregnirana membrana samo dobila sjaj. Ona neimpregnirana je upijala ko blesava. Nisam hteo da preterujem tako da se sa druge strane membrane pojavila senka vlage ali nije namočeno.

Sutra sloj sa druge strane membrane oba zvučnika, a prekosutra još jedan sloj na čelo suvlje membrane da bih izjednačio sjaj membrana. Ovaj lek se tako lepo razmazuje da je to ludilo. Samo par puta sam namočio i dobro ocedio četkicu od prirodne dlake.

Ljudi, svestan sam da ovo nije Morel ili nešto iz te kategorije. Shodno tome ne očekujem ništa spektakularno. Jednostavno hoću maksimum iz ovih zvučnika pa gde god taj max bio. 

Nema @BrankoBin da se javi sa na moj post, od njega očekujem extremne predloge obzirom da čovek izvodi čuda sa zvučnicima :D

Do kraj nedelje ću da probam da doradim visokotonce prema poznatom receptu.

Nakon svega toga dolazi na red merenje T/S parametara i frekventih karakteristika.

Tek onda otvaramo Pandorinu kutiju :)

Biće ovo dobra zabava :D

20210705_164719_copy_1200x1600.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...