Jump to content

Ei AZ550/90/B8 & AZ011/73/SK8 - šta sad :D


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

@NIXIE

Hvala ti na angažovanju. Ovaj kevlar neće da može, ne izdržava .50BMG :D A i ružan je bre :D

Ove papirne su super. Ali meni ta sunđerasta ne ulivaju poverenje i mislim da su sranje jer vrlo brzo menjaju svojstva. Postoji mogućnost da se nabave gumena vešanja. Sve to otvara neku novu priču koja nije nemoguća.

@vladd

Zašto invertovana vešanja imaju neku prednost?

@Ljuba Grozni

Da li drajver AZ 550 / 72 / Ax ima isti magnet i korpu kao AZ 550 / 72 / Bx?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Membrane su iz(mal)tretirane dammarom. Lakirana je dobila po jedan sloj sa obe strane, ne lakirana je dobila jedan sloj odozdo i dva odozgo. Između svakog sloja prošlo je 24h. Naravno, sjajna je ostala sjajna :D

Nema veze. Nek se sve to lepo osuši do pnedeljka pa da šaljem na merenje. Što se basova tiče, dorada je završena i to je što je.

Visokotonce neću da diram pre merenja jer hoću da znam šta se postiže doradama.

Vizuelna razlika membrana mi žestoko ide na q, ali ne mogu ništa da promenim. Živo me interesuje kome je to u fabrici palo na pamet da se razmazuje po membrana :D 

Ovi drajveri neće doživeti zamenu membrana jer ne želim da idem u tom pravcu. I onako me već nerviraju što nisu za kompresiju. Ako merenje pokaže razliku između njih prelazi se na plan B ;)

 

20210708_163908.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 19 minuta, Beli_Ninja reče

Visokotonce neću da diram pre merenja jer hoću da znam šta se postiže doradama.

Proveri da li su dobro centrirani pre merenja. Kriva impedanse pokazaće da li su dobro centrirani. Ako nisu, najpreciznije se centriraju sa LIMP. To možeš u sam da uradiš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, vladd reče

Odlicna, em sundjerasta em invertovana

Nije presovana samo vakuumirana zato mislim da je najbolja, još malo ko Scanspeak. Treba naći neku lepu kalotu, ja bih tražio platnenu, manje su šanse da će da se dernja, recimo oko 35mm prečnika da pokrije izvode namotaja i pletenice. Kad se skine stara membrana, treba ofarbati i korpu ali samo vidljivi deo. Lepak se ne vata dobro na farbu.

Sačekaćemo merenja, veliki je magnet, to se retko viđa kod Ei.

Ja bih lično zamenio i komplet membrane i kalem visokotoncima. To je jeftino.  Staro je to, ko zna u kakvom je stanju. Imam negde par Kineskih platnenih kalota 1" meni to deluje vrlo solidno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dečaci, ne iskačite iz fokusa. Drajveri su NOS NIB :D

Ovi drajveri neće doživeti zamenu vešanja i membrana jer neću da se cimam toliko da bih opet dobio drajver koji ne može u kompresionu kutiju.

@NIXIE

Meni se strašno dopadaju te dve crne linije koje pokrivaju izvode i pletenice :)

Proveri da li su dobro centrirani pre merenja. - Ovo će da proveri i podesi, ako treba, profesionalac ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Beli_Ninja said:

Zašto invertovana vešanja imaju neku prednost?

Breg je opstrukcija na putu prostiranja talasa i dovodi do difrakcije.

Pa legenda kaze da invertovano vesanje pravi manje opstrukcije :) 

Smer ka perfekcionizmu nalik zaobljevanju ili obaranju ivica prednje ploce kutije.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

oblik surrounda je daleko manje bitan od vrste i kvaliteta istog, u kontextu uloge vesanja da treba da provede poduzne talase do korpe, samim time da spreci refleksije istih u membrani

generalno mrsomud; dobar zvucnik se pravi tako sto uzmes i napravis :Viannen_loungelizard: :smesna:

msm, ja to ne znam, mali sam jos za to ....... a kako ide, necu ni porasti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako se estetski faktor stavlja u prvi plan...i rezultat će biti isto takav.:)

Za lampaše se koriste FR zvučnici, ovi to neće nikad biti. Ei je dobar za učenje i sticanje iskustva (jeftin) ,ali nikad za trajan odabir u sistemu.

Mali zvučnik = malo zvuka, i obrnuto.

DY radi ispravnu obradu polnih ploča, pogledaj na Googlu,da ja ne prepričavam.

A,već sam ti napisao,da od mehaničkih osobina  centratora zavisi Fs, a od toga za koju koncepciju kutije je pogodan. Sve ostalo je tehnologija izrade i domišljatost.

Merenje (na opremi) nije problem, ali tumačenje izmerenog ,zavisi od iskustva onog koji tumači :D 

3 majstora = 4 tumačenja :lol:

Slušni test je subjektivna stvar iz mnogo razloga i nije mnogo bitan.

Moraš ,pre bilo kakve intervencije, izmeriti parametre,a potom posle svake naredne intervencije. Promene na merenju će te usmeravati u kom pravcu treba da ideš,da bi postigao max iz postojećeg sistema.

Pazi, to nema kraja :D moraš sam preseći u jednom momentu i reći da je ZADOVOLJAVAJUĆE :clapping:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@BrankoBin

Ne bih se složio sa tobom da je krajnji rezultat povezan sa stavljanjem estetike u prvi plan. Ali, meni je estetika strašno bitan faktor i ako mi se nešto ne sviđa neću to ni da posedujem ni da gledam.

Lampaš je trenutno aktuelno pojačalo i bez problem tera Sony SS2070 (90+dB), a i stan je taman toliki da sa potom na 12h muzike ima za ceo sprat u zgradi :D

Ovaj projekat (mali zvučnici) će dati onoliko zvuka koliko može i ne očekuje se previše. Ni jednom nisam napisao da će ovo biti zvučnici za uvek. Ovi zvučnici će imati svoju namenu, ali to trenutno nije bitno za ovu temu. Sebi stavaram sistem na znatno višem nivou, ali to je proces koji će trajati zbog finansijskog aspekta. 

Basovi su "modifikovani" jedino tretiranjem membrana i tu se priča završava, idu na merenje. Majstor koji će meriti i tumačiti zna svoj posao odlično, ali trenutno samo toliko može da mi pomogne :friends:

Visokotonci će prvo biti izmereni pa tek onda dorada.

Što se tiče presecanja i stepena zadovoljenja to je već obavljeno delimično time što je planiran budžet. Ali će projekat sigurno biti isteran do kraja :bilder:

Nisam razumeo šta znači DY :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...