Jump to content

Poređenje XA30.5 vs. XA30.8 a bogumi i XA60.8


shonne

Preporučeni Komentari

21 minutes ago, shonne said:

SK 580/200SA – 35.00€/each

Lutka :) 

Jos tranzistore uredjas na bakarni flah debljine 5-8mm i sirine 60 ili 40mm sukcesivno debljini, i milina ujednacenosti. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, shonne said:

necemo da se igramo sa kinezima u ovu pricu :) . Postoji source za matched, odradice se...ali je limitiran...

Ako su kao sa slike u pitanju su originali. Imam pozitivna iskustva sa par prodavaca sa aliex, znaju šta imaju na lageru i hoće da izađu u susret.

Izgleda da je jedini problem sa ovim ampom jako čista struja da bi zapevao kako valja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad sam shvatio što me je Bog zaboravio kad je delio talente, jer kad bi ja znao i umeo da napravim nešto ovako lepo kao što je Zen napravio one monoblokove, to moju kuću-sobu ne bi napustilo[emoji16] (Bog ne voli “stipse” koji nisu spremni da dele sa drugima radost i uživanje[emoji16]).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Nesic said:

Ako su kao sa slike u pitanju su originali. Imam pozitivna iskustva sa par prodavaca sa aliex, znaju šta imaju na lageru i hoće da izađu u susret.

Izgleda da je jedini problem sa ovim ampom jako čista struja da bi zapevao kako valja.

Ta cena za ove mosfetove je smesna...ono na sta sam ja nailazio na velikom forumu, cene..bolje i da ne pricam, originali. Sa druge strane moraju oni kao jfets da budu upareni.  Ovo su verovatno unbranded kao i sve sto kinezi rade, tako je i sa bjt toshibe, gde originali su bas skupi. Da ne postujem linkove...

Sto se tice struje, ima vise 4 trimera u odnosu na point 5, kroz jfets drugacije struje, ima tu nekih trikova. 🙂

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Aleks said:

Nije susy ulaz neg standard SE

Babelfish XJ jesu SUSY, ali za razliku od 99% napravljenih Aleph X -ovi su J (JFet input) , za razliku od 99.9% napravljenih Aleph X - ovi imaju servo za virtual offset, za razliku od 99.99% napravljenih Aleph X ovi imaju dominantan 2nd harmonik

 

:Viannen_loungelizard:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, shonne said:

Ta cena za ove mosfetove je smesna...ono na sta sam ja nailazio na velikom forumu, cene..bolje i da ne pricam, originali. Sa druge strane moraju oni kao jfets da budu upareni.  Ovo su verovatno unbranded kao i sve sto kinezi rade, tako je i sa bjt toshibe, gde originali su bas skupi. Da ne postujem linkove...

Sto se tice struje, ima vise 4 trimera u odnosu na point 5, kroz jfets drugacije struje, ima tu nekih trikova. 🙂

nakriticniji je Ugs upotrebljenih mosfeta, jer od toga zavise vrednosti otpora u drain JFetova a od toga zavisi OLG celog sklopa

od OLG celog sklopa zavisi rezultujuci iznos NFB, jer imamo ciljni CLG

sto veci iznos NFB, teza je igra opisana dole**

to sto su Toshiba mosfets Audio , najmanje je bitno u prici

mozes uzeti TN2640/TP2640, ali onda moras njih da kaskodiras - struja nije kriticna ali disipacija jeste

bjt kaskode JFeta - 865 razlicitih tipova tu mogu da se upotrebe, nikakve veze nema sa performansom

ulazni JFets - punkydawgs ih jos ima, a ladno mogu Linear Systems

i, opet, nisu problem delovi (ne pravi se kineski produzni pa da kalkulises svaki cent) nego je poenta predstave sta se pravi i kako se pravi

**pisao sam dosta puta o tome - cilj igre balansirani diff amp koji je intrinsic simetrican do bola, se podesava tako da imas kontrolisano narusavanje simetrije, sve u cilju da se invoke 2nd dominant

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Zen Mod said:

nakriticniji je Ugs upotrebljenih mosfeta, jer od toga zavise vrednosti otpora u drain JFetova a od toga zavisi OLG celog sklopa

od OLG celog sklopa zavisi rezultujuci iznos NFB, jer imamo ciljni CLG

sto veci iznos NFB, teza je igra opisana dole**

to sto su Toshiba mosfets Audio , najmanje je bitno u prici

mozes uzeti TN2640/TP2640, ali onda moras njih da kaskodiras - struja nije kriticna ali disipacija jeste

bjt kaskode JFeta - 865 razlicitih tipova tu mogu da se upotrebe, nikakve veze nema sa performansom

ulazni JFets - punkydawgs ih jos ima, a ladno mogu Linear Systems

i, opet, nisu problem delovi (ne pravi se kineski produzni pa da kalkulises svaki cent) nego je poenta predstave sta se pravi i kako se pravi

**pisao sam dosta puta o tome - cilj igre balansirani diff amp koji je intrinsic simetrican do bola, se podesava tako da imas kontrolisano narusavanje simetrije, sve u cilju da se invoke 2nd dominant

sa mr Nelsonom nema igre, ako on kaze da neke komponente jos nemaju zamenu na trzistu, to treba postovati. Moze da se pokusa, se odradi nesto nalik tome u sim, ali ako se radi copy paste projekat onda treba se drzati price sa komponentama. Jedino u ovoj prici verujem za bjt kaskode da nemaju puno uticaj...sve ostalo, ne bih se igrao, ako je cilj doci do zvuka "originala". Praksa je pokazala da neke komponente od ostro u zvuku do drugih koji sviraju kako treba.

ono, moze umesto mosfetova, zvn, zvp tri u pralelu sto neko rece, pa da se gura prica...

jos se ovde razmislja, videcu sa kojim ampom u penziju :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, Zen Mod said:

Babelfish XJ jesu SUSY, ali za razliku od 99% napravljenih Aleph X -ovi su J (JFet input) , za razliku od 99.9% napravljenih Aleph X - ovi imaju servo za virtual offset, za razliku od 99.99% napravljenih Aleph X ovi imaju dominantan 2nd harmonik

 

:Viannen_loungelizard:

 

samo, se mnogo greje :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 12 časa, DejanM reče

Kod mene je svirao "toplo" dok sam imao pogresne strujne kablove na njemu. Kada sam stavio ovo, sunce je prosijalo, prozor se otvorio, pticice cvrkucu

Kod mene je isti efekt sa promenom strujnog kabla na Sissy SIT. Ptice cvrkucu. Zapravo zamenio sam sve strujne kablove na svemu. PC, DAC, Predpojacalo , Pojacalo, TV,  Kabl do letve. Cak sam i na klimu stavio srimovan kabl....Jedino nisam menjao kabl u zidu do osiguraca - jedno 4 metara fali.  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, Woland said:

čujem da su konstruktori sponzorisali novi krug pakla za kablomane kojima odlični uređaji prosviraju, tek kad im se promeni gajtan

ja kupio od Manic-a amphenol konektor koji nije standard IEC...turio na Betu, stavio Lapp.Nista osim toga ne moze da se stavi. Nosio na slusanje i uporedjivanje sa original Pass i rekose mi da je taj kabl sranje, da je sad razlika uzvuku samo u razlici kablova :D

Ne dam se ne menjam za IEC, nema sanse :D

onda sam nosio preamp sa obicnim kablom, onaj vasarski...pozeleli da imaju taj preamp :D

igranka koliko hoces :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...