Jump to content

Poređenje XA30.5 vs. XA30.8 a bogumi i XA60.8


shonne

Preporučeni Komentari

13 minutes ago, Mikorist said:

Samo da se razumemo. Ako je kabl u DIY izvedbi - i to je regularan  deo foruma. Dakle ko kablove sam napravi . Pleo , lemio, stavljao srim sam - menjao izolacije - stemovao pa ubacivao u zid - takav clan je za respekt - ma koliko izgledalo besmisleno. :sarcastic_hand:

Tema foruma nije slusanje muzike. Nego Uradi Sam uredjaj, kabl , DAC , pojacalo  :D

Ovo možeš da postaviš kao forumsku zakletvu, obavezu, sticky u svakom podforumu, temi... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 33 minuta, Nesic reče

Ovo možeš da postaviš kao forumsku zakletvu, obavezu, sticky u svakom podforumu, temi... :D

Pa jbg. valjda se podrazumeva.... Kad neko nema nista da pravi - naravno da ce da pise o muzici, filmovima, serijama. Kaci smesne slike i prica viceve... Politika je izbacena - ovo ostalo - razumno moze. Ali sustinska tema foruma je da napravis/prepravis (pokusavas da izmislis) nesto sam.  Moze da se prosiri na svu elektroniku i IT. Cak i muzicke instrumente ko sam pravi. Ama okacite da ste sami pekli vola na raznju - ostrili sami kuhinjske nozeve... No problemo. I to je DIY.............

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa jbg. valjda se podrazumeva.... Kad neko nema nista da pravi - naravno da ce da pise o muzici, filmovima, serijama. Kaci smesne slike i prica viceve... Politika je izbacena - ovo ostalo - razumno moze. Ali sustinska tema foruma je da napravis/prepravis (pokusavas da izmislis) nesto sam.  Moze da se prosiri na svu elektroniku i IT. Cak i muzicke instrumente ko sam pravi. Ama okacite da ste sami pekli vola na raznju - ostrili sami kuhinjske nozeve... No problemo. I to je DIY.............

A Nole?[emoji16][emoji16][emoji16]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Mikorist said:

Kad neko nema nista da pravi - naravno da ce da pise o muzici, filmovima, serijama.

To je mnogo simplifikovano, stanje u ambijentu. Bavljenje muzikom, i kulturom je ozbiljan i kvalifikovan sport, ali bavljenje strujom pocesto pokusava da izadje iz kvalifikacija. U muzici nema licnog kreveljenja u oceni verifikovanih numera, ostaje samo ukus,svidja nesvidja.

Pravljenje je jedna prica i zadovolstvo uradkom, ili doratkom, kreacijom, poenta je da rad i samorad budu u okvirima standarda. Npr, moze mrezni kabal da bude sirmovan, negde je i neophodno, ali izolacija zica mora da bude za visok napon, vise nije x2 medjusobno...

Ako se ne ispostuje neko esnafsko pravilo, to nije nikakvo "istrazivanje" ili "iskustvo", vec glupiranje, i pocinje obesmisljavanje cele situacije.

Kablove treba praviti, pogotovo posto je trziste poleglo u profitu i nabavlja jeftino djubre koje skupo preprodaje. I tu je esnaf jedini kriterijum neke margine minimalnog neophodnog kvaliteta, a ne licne fantazije pojedinaca ili grupica pojedinaca koji mastaju o nekoj posebnosti.

U osnovi nema spora, ali spor nastaje u neumerenom preterivanju i dostizanju nivoa magije, pride upotpunjeno fantasticnim, nebuloznim i na kraju krajeva nepismenim objasnjenima. I to je legitimna zona sukoba protiv pokusaja pravljenja drugih budalama.

Jedno je kabal, drugo je muzika, a trece je agrsivni pokusaj fantaziranja, i izmisljanja pojava uz razbacivanja terminima, neki dipoli u izolatoru kao ubijaju zvuk pri tome se nema blage veze o cemu se prica, a i fizika osnovne skole je mutna u secanju...ali puna usta price, pa neke recepture, przenja i kuvanja, zamrzavanja i igranja dodola okolo...

Neosnovao fantaziranje sa pogresno iskonstruisanom logikom nije diy, vec diy ranga lupanja u serpu varjacom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 29 minuta, vladd reče

 spor nastaje u neumerenom preterivanju i dostizanju nivoa magije, pride upotpunjeno fantasticnim, nebuloznim i na kraju krajeva nepismenim objasnjenima

Meni isti djavo tj. magija - pravio neko Krela, XA, Kablove ili sklapao gramofon sa mehanizmom (polu)automatskog oruzja sa platterom velicine kamena za mlevenje zitarica.

Sa druge strane 0 projekata na forumu. Nema ni projekata ni objasnjenja Grupne nabavke spale su na Unimer. :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, vladd reče

Pa dobro, Zen je zahuktala i razradjena masina, ali samo nemoj zvati projektom upredanje tri i po zice, kao sto ni kulinarstvo nije secenje krompira na pola.

To je usputan posao

 

 

Daj okaci ti nesto sto moze da se nazove projektom majke ti. 

Spadosmo da je glavna tema foruma kolekcionarstvo. Ploce, kasete, znacke, privesci...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Mikorist said:

Mislim da opisujes pogresno mesto . Ovde nema prevaranata. Odnosno da ima bili bi banovani. Zen bi ih banovao.

Pricam globalno, izvan foriuma gledano, nije forum formirao te neke stavove.

Da je ovo prevarantski forum prvi bih ja otisao. Osim rasprave o zabavi i igrackama, sta drugo..?

 

P.S.

Pa ne mogu ja zalemljen konektor da nazivam projektom, sramota, a ozbiljan projekat zahteva ozbiljan trud i vreme. I sto je najgore neke specificne delove, kojih bas i nema.

Naravno da cu okaciti kada zavrsim, ali to ne znaci da ce biti popularno...ili pomodno. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uplest cu se najvise jer ne drzim ni jednu stranu, to jest - razumijem obje strane.
Neka na forumu i muzike i ploca i filmova i viceva. Nismo Borg.
Razumijem i da Mika ima pravo kad skrece paznju na DIY narav foruma i s tim na umu poziva da se pise o bilo cemu DIY. Neka i nije projekt, ali neka je DIY, pa makar pravio tocilj ili zamjenio vezni kondenzator u pojacalu.
O kabelima je receno sve...ili nista. Kako se uzme.
Nije nista receno da objasni otkud razlike koje se ne daju izmjeriti, a svatko je vec objasnio sto je sve cuo u nekom sistemu izmjenom neke od zica. Kad ne bi bilo razlika tada bi svi imali zice od istog materijala, sa dovoljnog presjeka, sa dovoljno dielektrika i dovoljno cvrsto elektromehanicki spojene sa utikacima/chinchevima.
Moze se spomenuti nerealna cijena neke zice od npr 5 znamenki u Eurima, ali zato smo DIY forum, pa cemo pozdraviti i svaki pokusaj pletenja zica kod kuce podjednako kao predstavljanje potpuno nove konstrukcije pojacala ili neceg, jelte, potpuno izvanrednog kao mojeg igranja sa 50 godina starim lampasem. :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa recimo da pricamo o razlikama...necega.

Vecina krivice i greske je moja. Po meni je DIY unapredjenje necega sto je neki cost cutting ustinuo. Kao laksa opcija, teza je izmena ozbiljnog dizajna.

Stepen vise, uz cenu licnog znanja vise, uradjeno na dostupan ili relativno dostupan nacin.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma kakve greske i kakve krivice! Ne traze se greske niti krivci. Samo stvaramo forum. :D 
Kad budem slobodan, a to ce biti sutra popodne kako stvari stoje, cu posklanjati of topic iz teme. Ako netko drugi ne nadje vremena prije mene, pa me spasi klikanja. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja cekam Zena da izadje sa plocicama za novu generaciju pojacala ( meni konkretno Old Soul) - ako bude uopste izlazio. Tu odmah moze da se napravi zbirni group build, napajanja i kutije su iste, sama pojacala slicna, moze da se radi i group buy zajednickih komponenata (npr. delova napajanja) a ima prostora za predloge resenja diy kablova za napajanje i slicnih stvari. Moze neko da se poigra sa instrukcijama ili tutorijalom, BOM-om, vec prema zeljama a rasteretili bi i Zena tih formalnosti.
Mislim, ako je nekome jos do projekta i group builda.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 49 minuta, mutayu reče

Ja cekam


Ja se nadam da ce postojati interes i od strane clanstva i od strane konstruktora.
Mislim, motiv mog nadanja je potpuno sebican! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...