Jump to content

Dynazero ST-70


zerowaf

Preporučeni Komentari

pre 1 sat, Zen Mod reče

Quick

Ovi ali nemaju u Sprintu, zvao skoro tj. onaj veci 900M-T-B imali su Gordak - jos ne znam kakav je, tek je stigao.

Nego jel postoji za Baku 936 vrh sirine jedno 2mm, ravan ( ne spic )  ?

 

P.S. Kupio sam zadnji spic valjda ce dobiti neke druge 900M-T-B...

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, BANAT said:

 Druze osim dobre lemilice isto trebas imati kvalitetan kalaj recimo promera fi-1mm , `rosin core` odnosno  punjenog kalafonijumom iskljucivo  , ni slucajno se ne igrati sa ovim novim bez-olovnim kalajem jer je vrlo problematican za lemljenje .

cini mi se da sam 1kg pre neki godinu od tebe uzeo Elsold. Sjajan :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Valjda cu moci s ovih 8 Watta zalemiti zice za PCB jer ce ova druga doci kuci kad ja vec budem u A.
Banat, imam nekakav Alpha Telecore tinol sa 40% Pb. 0,7 mm.
Za sad se bolje pokazao od onog kalaja sto mi je dosao sa lemilicom.
Bez alata nema ni zanata. Kod mene eto, nema zanat ni sa ni bez alata. :D
Ali, vazno je sudjelovati. 
Proradi li mi nekim nevjerojatnim slucajem ova stara plocica ne skidam ju vise dok god radi. :)
A volio bih da proradi bar radi ovih starih ruskih kondenzatora koji mi izgledaju bas meanbadassmaddafucka dobro na imperijalistickom proizvodu iz USA. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj Aplha Telecore Sn60/Pb40 bi trebao da je OK za DIY ,

ali svakako da bih ti preporucio da ako vec nemas i pre nego sto bilo sta pocnes da lemis nabavi sebi malo kalafonijuma ,licno ja bez kalafonijuma ne radim nista vec decenijama , odlican je za kalajisanje i samo lemljenje , odlicno stiti bakrena lemna mesta i dobar je izolator , imas ga u svakoj trgovini muzickim instrumentima i tamo se prodaje kao deo za mazanje gudala sta violina sta i ostalih gudackih instrumenata , biraj onaj zuti ili narandzasti prozirni , 

one agresivne paste za lemljenje Ne koristiti ni pod razno u elektronici ,

sad za 8W lemilo jedino sto ti mogu reci da je to dosta slabo tako da ti soba gde budes lemio mora biti dobro ugrejana da bi smanjio toplotne gubitke na tom malenom 8W grejacu .

Kalafonijum-za-lemljenje.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 18 minuta, BANAT reče

one agresivne paste za lemljenje Ne koristiti ni pod razno u elektronici ,



Ups......:whistle2:

Mozda je u tome bio problem? Sad tek citam da su provodljive, dakle mogucnost kurzschlussa bilo gdje.
Oprao sam sad staru plocicu sa alkoholom. Prednost epidemije je ta da ga imam po svim jaknama, u svim sobama i u autu. :)
...
Hvala Sensei! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vid ja ni u loodiloo ne bih pomislio da nisi koristio krsten tinol .... 

- mora da ima ispunu ( ne moras ni da mislis kakva je , kod brand name tinola je garant ono sto treba da bude_

- ne smes da koristis bezolovni - otezava a manufakturno lemljenje ne zahteva isti ni po kom kriterijumu

 

eo, ovo zadovoljava sve tvoje potrebe: http://www.elmatis.hr/ProductDetails.aspx?productId=50916

 

mada, mislim da ne treba da se patis uopste sa 8W, mozes samo vise stete da napravis nego koristi - i sto se nije podiglo stampe, ce se podigne od dugog grejanja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Namaze se aluminijumskom ili bakarnom pastom, mast se spali ali ostane sloj metalnih zrnaca koji sprecava zapeknuca, da ne kazem zapicanja :) 

Bilo koja "anti seize" pasta.

Mada bih ja bazicno izbegao lemilice koje imaju tu sklonost...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 posle 6 godina sjebao se vrh - a nikad nisam okretao da ne zapekne - niti mazao sa bilo čim.... posle nje sam Baku 936E uzeo...

ni u čemu nije bolja Baku - čak i kad se stavi QUICK vrh...jedina prednost je podešavanje temperature - ali i ovako držim iznad 300 C

a Antex je između 300 i 375

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa u sustini bih mogao da pohvalim svaku lemilicu, ali ja se petljam sa lemilicom od  8-e godine :) 

Ono sto mislim da je bitno, a meni inace svejedno, je drzanje temperature i stabilan prenos potrebne toplote, a bez treninga je nemoguce opisati sve situacije.

 

Prljavstina, oksidi i nagoreli vrhovi mogu da budu problem u radu, na to mislim po pitanju stabilnosti rada...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 31 minuta, Zen Mod reče

ko zurio vrat slomio

bolje da sve spremi na gomilu i onda uradi posao


Do sad je uvijek tako bilo!
Što se tiče ampa mi je godišnji ionako propao jer i da ga sredim do prekosutra odlazim drugi dan iza toga.
Dakle, termin za eventualno uživanje u svojih ruku djelo je već prošao.
Kad krenem raditi ću dolaziti kući dva puta mjesečno po pet dana, pa će biti vremena i za to.
Radi drugih, privatnih, okolnosti ne mogu cijelu familiju povesti sa sobom i živjeti donekle normalan život, pa dok se to ne riješi radim ovako kako radim.
Pojačalo će raditi. Ne znam kad, ali znam da će raditi makar nakupovao 100 pločica.
Osim ovog nesretno izabranog lemila dolazi kasnije i drugo. Tražio sam i Baku, ali ga nisam našao nigdje osim na ebay u Italiji, a trgovina ne šalje u RH. Dobro, našao sam ga u Srbiji na oglasniku, ali i tu je problem oko slanja.
Idem prorovati po šupi. Možda ima negdje neka lemilica sa oštećenim vrhom ako nije bačena. Ako nema, ovo poglavlje zaključujem dok ne dođe alat.
Hvala svima koji ste savjetovali, dangubili gledajući u shemu kako bi mi pomagali i navijali za mene. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, vladd reče

Pa navijamo za tebe i dalje, samo je derbi odlozen do daljnjeg :D 



A do tada:



Zapravo mi je cijela godina bila ovakva, ali na profesionalnom planu. :)
Kad se malo zasitim ovoga gdje sam sad, morat ću sve ponoviti u nekom drugom smjeru. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zalemio sam nekako to sve sa nekom toljagom. Mislim, doslovno toljagom. Vrh je takav da bih mogao limariju na kući srediti.
Sa RCA na masu stavio 330K umjesto napisanih 470K i preporučenih 100k.
Neizdrž me natjerao, nisam ja kriv  :D da odmah sve spojim na zvučnike od minilinije.
I nakon nekoliko trenutaka se uz jaki brum probio i zvuk na oba kanala.
Bilo mi je sumnjivo pucketanje koje je dolazilo iz ampa, a koje je ukazivalo na brzu promjenu temperature, pa sam prislonio već pripremljene pipalice da izmerim bias - nešto preko 8 V!!!
Ugasih ga odmah, a i da nisam - vjerojatno bi se i sam ugasio uz nekoliko strujnih lukova i tko zna što još.
Otpojio sam zvučnike, stavio dummy load i okrenuo amp da mogu do potova za biasiranje - oba na minimumu!
Svejedno ga upalih još jednom, bias se počeo brzo penjati preko 3 V i nisam čekao da vidim gdje bi se zaustavio nego sam ga opet ugasio. Usput sam pipnuo dummy otpore da vidim griju li se - hladni kao led.
Hajde, nešto dobro.
Okej, tada sam napravio ono što sam trebao prvo napraviti - pristupiti mjerenju koje mi je složio Zen.
Rezultati mjerenja su u priloženim fotkama.
Na prvoj otpori po točkama koje mi je napisao Almighty, a na drugoj skiciran raspored elemenata na pločici gledano s gornje strane gdje su izmjereni i zadani otpori napisani u obliku razlomka.
Napone nisam mjerio jer ga nisam htio više paliti.
Neću više odlemljivati i zalemljivati s ovom toljagom dok ne dođe neka lemilica, ali eto da nešto pokažem.
Sutra vjerojatno neću moći ništa raditi jer vozim staroga u bolnicu, pa ću vidjeti što ću biti u stanju prekosutra.

Cropedmjerenja 03.01.2021.jpeg

cropmmjerenja 03.01.2021.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...