Jump to content

Najbolji članovi

Popularan sadržaj

Showing content with the highest reputation on 10/18/22 u svim oblastima

  1. napravih blog, https://ubledeli.github.io/
    2 poena
  2. Brijac

    P: B1 Korg Nutube preamp

    Nelson Pass B1 Korg Nutube sa diyaudiostore (stavljen bolji vishay dale 5W 270R otpornik radi manjeg grejanja). Koriscen cirka 200h (lampa deklarisana na 30000h), zamenjen sa custom radjenom verzijom istog preampa. Na poklon dajem i P089ZB filter kit koji cisti smps stroku.
    1 poen
  3. slika vredi tisuću riječi
    1 poen
  4. Aciko

    B&W Matrix 1 S2

    Samo još to i mogu da proverim. Zamena kondenzatora nije skupa a taman toliko i mogu sa svojim bangavim rukama. Ništa još uvek. Vidiš da mi je trebalo više od pola godine samo da ustanovim da nije do pojačala, tako da će i ovi sledeći koraci malo potrajati. Zvučnici su na drugom kraju grada a sestra i ja retko možemo da se uklopimo sa slobodnim vremenom, pa to i kad se desi - hebeš zvučnike.
    1 poen
  5. NIXIE

    B&W Matrix 1 S2

    Ne znam šta se tu isplati pre kontinjera. Da dođeš prvo nekeko do skretnice da vidiš u kakvom je stanju. Da se eventualno premere ti kondenzatori ako ima elektrolita.
    1 poen
  6. Aciko

    Šta trenutno slušam . . .

    Philip Glass - Satyagraha
    1 poen
  7. danas sam ze izuo, nazalost. moj voljeni vintage Bauknecht ispustio dusu. pazario Gorenje, u Zarkovu, preko puta mene. najjeftiniji koji ima - 31.990, 5 god. garancije. zadovoljna gazdarica, a samim tim i ja. novcanik nije, al jebes ga. takav je zivot. cupav i dlakav.
    1 poen
  8. Brijac

    Novopridosle skalamerije

    Ako ne prezas od zene 😅 Mene bi moja "otvorila" u pokusaju 🤣
    1 poen
  9. Brijac

    Novopridosle skalamerije

    Mani to, ako nisu roknuli film capse kontrolnu tablu, dzaba sve, ima da ropce 😅
    1 poen
  10. Zbora

    HC Citation 12 mosfet

    Hvala, potrudio sam se kolko sam mogao, sve je radjeno u trpzariji dok klinci spavaju u glavnom E da fajl za izradu , okacicu i eagle i gerbere kasnije. ALI sam iz nje izostavio DC stop kondenzatore u NFB. Kao i ulazni otpornik 300R ( npr TL072 nema problema bez njih dok sparkos bez njih luduje sa offsetom ) pa se mora dobudziti, ako bi neko da pravi ovu plocice to bi trebaklo dodati zato cu okaciti eagle fajl. jer glupo je praviti iste posto ja vec imam viska ovih i ako neko hoce da pravi a nije gadjiv na budzevinu rado poklanjam, samo nek se javi. Ja sam krenuo sa idejom da samo dodam mosfet u pocetnu semu probe radi, i da skontam sta se tu desava zapravo ... pa je cela stvar nekako sama otisla u ovaj smer... da se ne opravdavam dalje ima sema kod NIXE u temi a ja sam izostavio pola to je cinjenica Sto se utisaka tice ja jos nemam krsten DAC niti preterano "slusacko" iskustvo pa se ne usudjujem da mnogo opsiujem zvuk recima Ono sto ja cujem kao najvecu razliku od osnovne seme bez mosfeta da je sve nekako "neznije za uvo" ima neku boju koju bas se i ne bih usudio da opisujem recima...osim da je drugacije... ma super je izaziva osmeh na licu .... do duse tako mi je bilo sa svakom promenom od pocetka Osim toga, sada cesce slusam na manjem volume nego ranije, ono me je vuklo da "odsafljujem" cim upalim, sad pazljivo sa mojim utiscima nisam bas referentna osba ... jos uvek
    1 poen
  11. Mene više brine kakav bojler u kuhinji mi ima komsinica iznad. Jedan nam je već usr'o sreću. Mo'š misliti kad sam ušao u stan, a voda mi curi iz utičnica...
    0 poena
  12. Zbora

    HC Citation 12 mosfet

    Nego idemo dalje.... Stigla zastita sa Alija za Citation, vljda ce sljaka... Shvaio sam da ga suvise volim da bih ga komadao, i prteabao u nesto drugo... ipak je od njega pocelo sve. Probacu da dodam zastitu, maslo prezicim, serdim mase i uzemljenja prema do sada naucenom, mislim da je to najoptimalnije. a imacu sta da slusam ... treba dac i strimer resti .... pa cu misliti o krstenom ampu kada se jos malo ispecem .... dotle, lepo on svirucka... pogotvo sad sa preampom. https://photos.app.goo.gl/bd9burm6tfGWnqRY6
    0 poena
  • Trenutno na sajtu   3 članova, 1 Skrivenih, 24 Gosta (Pogledaj celu listu)

  • Forumska statistika

    9.1k
    Ukupan broj tema
    446.7k
    Ukupan broj objava
  • Statistika članovȃ

    2963
    Svi članovi
    3371
    Najviše na sajtu
    daxy983
    Najnoviji član
    daxy983
    se pridružio
×
×
  • Kreiraj novo...