Jump to content

PC kao izvor zvuka - tema MK II


dj.nik

Preporučeni Komentari

da, to kažu grafikoni, ali kako uradi baja u studiju tako ćemo i čuti.

tj. posle sve moguće pirotehnike u 21. veku još uvek sve zavisi od čovečijih ruku dela

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Naravno.

 

Samo, zamisli sada, na ovu skalameriju, dodaš DVD jedinicu, SSD disk i windows 8, sa foobarom...

Dodatno izvedeš sa pločice raspberry-a I2S za DAC (a možda ima i varijanta sa S/PDIF).

Fin kompaktni multimedia transport. Za u kuću...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim da je ovde win7 na slikama, a 8ica je isti "engine"... Nisam proučio detalje, ako ne može ondak bilo koji linux/android.. Pomenuo sam je zbog brzine podizanja sistema što u kombinaciji sa ssd-om može da bude i 15ak sec. Čisto radi filinga, kao da pališ cd player.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno.

 

Samo, zamisli sada, na ovu skalameriju, dodaš DVD jedinicu, SSD disk i windows 8, sa foobarom...

Dodatno izvedeš sa pločice raspberry-a I2S za DAC (a možda ima i varijanta sa S/PDIF).

Fin kompaktni multimedia transport. Za u kuću...

 

:whistle2:  ne moram da zamišlja jer to već imam 5 godina u kolima i da tač je ekran, pušta i dvd-e a imam Os u romu pa se butuje za...  

ustvari odmah se butuje. Ne daj bože da je win na njemu a dsd mi stvarno u kolima i ne treba nešto preterano (svakako je buka od

motora) inače se još niko nije žalio da mu infinity zvučnici i taj jvc ne valjaju  :oke:

mada mogao bi ja to i u stan...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Package Included:

  • 2-DIN Bezel w/ 7" LED LCD Module
  • 2-DIN Mini-ITX Case
  • Small Footprint Control(Drive) Board
    (2 Composite + 1 VGA input)
  • Integrated USB Touch Screen Control Module
  • 2 Customize buttons board w/ SD
  • Wireless Remote

Jest majkumu. Stavili u naslov Raspberry da pale masu.

Svejedno, mnogo mi se sviđa :)

http://www.gigabyte.rs/microsites/111/data/guide.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinjavam se sto nije namenjeno hifi ali spravica je toliko zanimljiva da nisam odoleo da je ne spomenem. Naime radi se o strimeru koji sa PC-a salje na tv preko kucne mreze. Oni koji kao i ja koriste PC za gledanje domacih kanala, znaju koja je to skalamerija oko tv-a.  Jos je interesantnija cena 99,99  zelenih novcanica i zaboravite na pc u dnevnoj sobi.

 

Povezivanje krajnje jednostavn, upravljanje bezicnim misem i tastaturom elegantno i jednostavno.

Nedostatak je malo prikljucaka tako da je povezivanje sa hifom verovatno moguce samo u DIY varijanti ili preko HDMI.

 

http://doko.nzxt.com

 

 

http://youtu.be/bz48HU0qbB4

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moja dva centa na temu PC kao izvor zvuka.

 

Prvobitno probavao na starom notebooku kojekakve operativne sisteme, plejere... dok nisam probao Daphile. Svidelo mi se i sklapanje je krenulo u tom pravcu. Instalacija i podešavanje nikad lakše.

 

Trenutno sviri u sledećoj postavci, koja će se zadržati neko vreme čini mi se:

 

Daphile se vrti na HP t5740e Thin Client kome je to jedina namena. Mala fanless mašina, Atom N260 na 1,66GHz, 2GB ram, 4GB fleš disk. Modovano kućište i upasovan 2,5" SATA HDD Hitachi od 1TB kao magacin za muziku (hteo sam nezavisnu malu mašinu sa malom potrošnjom koji ne moram ni da gasim ako neću a da na USB jedini uređaj bude Teralink), dok je Daphile na ugrađenom flešu od 4GB. Na kućište sam dodao gumene nožice i sobalio ga na bok jer u uputstvu piše da je predviđen i za horizontalan rad. U Daphile štiklirana opcija NAS pa vidim 1TB disk preko kućne mreže za filovanje muzikom. Pride na HP radi i Logitech media server pa mož da strimuje muziku na eventualne nove uređaj (TV ga npr. vidi bez problema, mobilni telefon takođe).

 

Na HP komp je prikačen Teralink X2 (USB na SPDIF) i DAC sa AK4396 (dobiće daljinsku kontrolu za uključenje pomoću 5V iz USB kompa da ne moram da stiskam puno dugmića).

 

Puštanje muzike sa jeftinog tableta (Colorfly E708 3G Pro) ili Android mobilnog telefona preko aplikacije Logitech Squeezebox Controller. Podešavanje ništa, instalira se i ako su uređaji na istoj kućnoj mreži odmah se međusobno nanjuše, odabere se Teralink i pušta muzika.

 

Mala zamerka je učitavanje liste muzike sa diska od par sekundi sa diska 1TB i nečitanje pojedinih cue fajlova al će se reši i to.

 

Sve u svemu ja s digitalijom završio za neko vreme :)

 

post-53-0-69537100-1422350417_thumb.jpg

post-53-0-11346000-1422350429_thumb.jpg

post-53-0-26288400-1422350441_thumb.jpg

post-53-0-60185400-1422350452_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako staviš dovoljno žice i korektno izvedeš spojeve, ne bi trebalo da bude problema. Ja sam pravio strujni kabel sa CAT6 - izbacio sam ga jer je bio previše krut tj totalno nesavitljiv...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...