Jump to content

Filmovi koje volite


Preporučeni Komentari

  • 3 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...
Pre sat vremena, krca44 reče

Fellini - La Dolce Vita

Gledao ga sam ga pre neki dan celog - kakvo remek delo za sva vremena....

Gde su nestali ovakvi filmovi ?



Ne znam gdje su točno nestali, ali izgleda da su nestali onda kad su nestali i scenaristi i redatelji koji su načitaniji od mene, tj. od većine nas.
Jedan od starih filmova koji me uvijek iznova fasciniraju je i "12 gnjevnih ljudi" Sydneya Lumeta negdje iz pedesetih godina prošlog stoljeća.
Sigurno ima napretek takvih remek-djela, ali kako nisam pravi filmofil, zasigurno mnoge od njih ne znam. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 15 časa, krca44 reče

Fellini - La Dolce Vita

Gledao ga sam ga pre neki dan celog - kakvo remek delo za sva vremena....

Gde su nestali ovakvi filmovi ?

A i ti si našao da porediš  Kubricka, Bergmana, Fellinija, Kurosawu, Renoira, Bunuela, Scorsesea, Tarkovskog, Hitchcocka, Coppolu sa novim režiserima. :smesna:

Ne znam da li postoji neko sem možda Denis Villeneuve i Christopher Nolan da im se postepeno približavaju. 

Žanrovi nisu isti...onda nije isto doba u kome se nalazimo. Sad ne možeš da snimiš bukvalno šta hoćeš / guglajte Best Picture Inclusion Standards

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Mikorist said:

Ne znam da

 

tesko je oceniti da li je nekad komercijalni faktor u produkciji bio vise bitan nego danas

 

cinjenica je da je lakse zagrabiti u pool proslosti i naci izvanredno delo, za koje ne mozes da prestanes da se cudis kako je uopste ugledalo svetlo dana, nego otvoriti 180 ociju i probati isto sa kurentnom produkcijom

no, ima , nije da nema .......... stvar je samo da treba truda da se vidi dalje od medijski najprisutnije produkcije

cuda se desavaju i danas, ljudi snimaju sa iphonima i dslr aparatima ........ 

al eto, zalomi se ..... da ne gresimo dusu...... bice filmova od danas koji ce sasvim lepo preziveti vreme

 

mogao bi sad spisak, al mrzi me, samo 10-ak godina unazad, da ih smatramo delom danasnjice, ima ih ihaj

sad, za zadnjih par godina nesto ne smem da pravim spisak, malo sam u pauzi a jos nisam u klimaxu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...