Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

iiiiiii, evo svinjokolja :assshake:

trenutno povezani balansirani ulazi sa daca na 1:1 trafoe bez ikakvog load-a ni na primaru ni na sekundaru pa balansirani izlazi u LPF opamp.

nenaučnom metodom signal 1khz pa unimerom AC na izlazu - topping klot 2V, trafoi sami (uzemljen jedan kraj sekundara) 0,9V, trafoi balansirano u LPF opamp 2,13V, ovako je čak malko glasnije nego sa I/V konverzijom

ovih 0,9V se otprilike poklapa sa onih 3 Vpp, što bi trebalo da znači da je aktiviran voltage out mod

saće tako da ga slušnem, ne merem sad na brzinu da sklepavam bafer, ima tu da se eksperimentiše jošte

ovde na setupu kod kompa ne vidim da mu nešto fali, saće da ga bačim na velike zvučnike i pojačalo

IMG_20200614_193702_resize_8.jpg

IMG_20200614_193711_resize_81.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

iiiiiii, evo svinjokolja :assshake:
trenutno povezani balansirani ulazi sa daca na 1:1 trafoe bez ikakvog load-a ni na primaru ni na sekundaru pa balansirani izlazi u LPF opamp.
nenaučnom metodom signal 1khz pa unimerom AC na izlazu - topping klot 2V, trafoi sami (uzemljen jedan kraj sekundara) 0,9V, trafoi balansirano u LPF opamp 2,13V, ovako je čak malko glasnije nego sa I/V konverzijom
ovih 0,9V se otprilike poklapa sa onih 3 Vpp, što bi trebalo da znači da je aktiviran voltage out mod
saće tako da ga slušnem, ne merem sad na brzinu da sklepavam bafer, ima tu da se eksperimentiše jošte
ovde na setupu kod kompa ne vidim da mu nešto fali, saće da ga bačim na velike zvučnike i pojačalo
IMG_20200614_193702_resize_8.thumb.jpg.f81e0e5cead06527defc9f848c8babd8.jpg
IMG_20200614_193711_resize_81.thumb.jpg.f1091b1df56ef6833e37a9876518725e.jpg

Који су ово трафои?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste, Pico S21230, plašio sam se po podacima o trafoima i gabaritima istih da će faliti basa, no međutim, ne fali.

Sad ću da zvučim ko Mika :sarcastic_hand: ali ovo zvuči toliko drugačije da sam u prvi mah pomislio da nešto nije u redu, morao sam da promenim mesto slušanja ka napred, dobilo se na širini, dubini, 3D praktično što nisam imao na stock Toppingu.

Nije ovo neki ekstra sistem trenutno na kom slušam trenutno, da se razumemo, Luxman L-410 i Quadral Taifun zvučnici, pa mi otud i iznenađenje veće.

No, aj na stranu širine, dužine, visine :hammer: ono što mi je najveći utisak ostavilo, kad krene visok rezak vokal, sve čekam da zadere neprijatno po ušima, što se nekada dešavalo, kad ono, nema od toga ni traga.

Elem ovo je sad prvi eksperiment, kako pišu na nekim mestima na internetu, pošto nije detaljno dokumentovano ni u datasheetu, da čim DAC svira u bilo kakav load, da se prebacuje u voltage out mod, u current modu radi samo ako idu u virtual ground (što će reći onaj referentni napon što ide u ona dva opampa originalno  na pozitivne ulaze.

Znači, trenutno je izlazni opamp za filter ostavljen, signal ide balansirano u njega, na slici se vidi gde ulazi trafo, a sve između je povađeno.

ddd.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko nemaš problena :thumbup: slikaću naravno

nego, anti-hajp disclaimer :lol: slušali ste sigurno svi većinom bolje sprave od mene, ja sam više-manje od sprava čuo samo ono što sam sam napravio/prepravio tako da nemam sad neke repere za poređenje. Tako da meni ovo zvuči mnooogo bolje nego u stock varijanti na mojim spravama, što ne znači mnogo:sarcastic:. Kada završim sa eksperimentima naravno da ću rado ustupiti nekome da uporedi :thumbup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...