Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

pre 19 časa, Mentok reče

slušali ste sigurno svi većinom bolje sprave od mene, ja sam više-manje od sprava čuo samo ono što sam sam napravio/prepravio tako da nemam sad neke repere za poređenje. Tako da meni ovo zvuči mnooogo bolje nego u stock varijanti na mojim spravama, što ne znači mnogo:sarcastic:

Sabre kao Sabre je i u mnogo skupim spravama... četvorocifrenim.... a nađe se po koji i u petocifrenim...

Tako da sve zavisi od analognog dela šta će da se čuje. Kod mene se naj čuje OPA1612.... Verovatno da trafo direkt na čip bolje zvuči od OP-ampa tako da ne haluciniraš.

Ali zavisi i od ostaka sistema..... Na nekom drešu nema razlike bitne. Najbolji test je da direkt spojiš slušalice na RCA i onda baždariš analogni deo kako tebi odgovara.

Takav sirov zvuk ne može da te obmane...ocena DAC-a  svodi se na minimum nedelju dana slušanja. posle svake modifikacije. ako menjaš delove na dnevnom nivou nikada nećeš završiti ili biti zadovovoljan rezultatom.
Nije bitno da li je OP-amp , trafo, tranzistor ili lampa na izlazu DAC-a....
prvo da se naviknem na promenu , pa da čujem u raznim stepenima energije (čitaj : koncentracije i raspoloženja).
Prvo na slušalicama a onda na zvučnicima. Ako posle toga nemam zamerki to se zakucava za neko besno kućište sa daske.
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, guja011 said:

Uu to kada izgleda lahko i prhko, kao kada Pako svira gitaru...uzmes i sviras...to u realizaciji bude malo do malo vise cupavo :) 

Sve mu ivice na alu senzitivne...

Vidim da je i Pentelku odabrao...naivan macan :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kod digitalnog izvora ima uvek nešto da se lemi, seče, i prčka, a to je dobra alternativa konzumaciji teških droga ili alkohola u ova vremena :sarcastic_hand: slušanje muzike je posve sekundarna stvar

ja eto danas nisam ništa lemio, srednji menadžment firme mi popio ovo malo mozga na slamčicu sa sve onim srkom na kraju kad povučeš vazduh :vava: moraće sutra duplo da se lemi :bomb:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

paaaa, ustvariiii, ovaaaaaj :ph34r: :sarcastic_hand:

imam još jedan par, njima su oštećene nogice ali može im se pristupiti i nalemiti uz malo pažnje.

čekaj da ovo još malo istestiram ;) jel to valja stvarno, šta bi sa onim treba slušati bar nedelju dana, samo bi menjao nešto :sarcastic:

ja sam ova dva para dobio na poklon ovde na forumu, tako da ako ih budeš hteo, računaj da je ovaj drugi par tvoj :thumbup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nešto nisam imao sreće sa podešavanjem ARTA-e za merenje, stalno mi je nešto krešovala kad joj namestim da signal ide u jednu zvucnu iz druge, a kad sam uspeo da izmerim 1KHz dobio sam neki čudni grafikon sa velikim nepreciznim talasima oko frekvencija, ni nalik na one detaljne koje viđam po internetu. mislim da ću danas imati malo vremena da se time pozavavim...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9.6.2020. at 20:29, ?ab??️ reče

То је ценовни разред до 400евра, па ако си прескочио ту летвицу скидам капу.
Мада и тебе ће изаћи ту негде?

pa 450 sa sve VDH kablovima od 2K din metar  :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...