Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

Radi coek, ne glupira se na forumu :) 

Elem, u susretu sa vrlo ozbiljnom i skupom opremom, koja podrazumeva vrlo skupe ADC i DAC cipove, a cene samo nekoliko hiljada $, sprava za pustanje digitalnog zapisa, pa jos za po kuci, sa svojom bazicnom namenom, najprimitivnijeg tipa, ne bi smela da kosta preko 2000 $ sa svim postojecim LL, bubicama djindjuvama, zlatom i srebrom na stampi i konektorima.

Ostaju dva putica, pomodarija i pranje novca, onako neprskano. Uz pomoc legitimne(nalik politickoj) industrije ushicenja i praznih prica.

I to kosta, kao i svako uvecanje, sujete, tits, i ostalih delova podloznih uvecanju, kosta, a nema korelaciju sa kvalitetom. Kao i za namenu pranja novca, kvalitet  nebitan, vazno je da je sto vise vestacki opisan....da nesto kao opravda svotu.

Tako da gledanje dijagrama ne moze da zameni onu drugu namenu.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa to. :D 

Drugi du dijagrami za samozadovoljstvo.:msn-rofl:

I naravno da neki tamo naduvani cenom DAC ne mere da ima ni minimalno bolji dijagram od toppinga, a daleko od neke srazmere...

Svako foliranje, glupost ili zanatska brljotina, bice pokrivena "ali to se cuje vako, ili onako..." a sustina je u odabranoj zabavi..

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego me zanima gde je [mention=103]shonne[/mention] ? Gde su oni Japanski ezotericni DAC-ovi 
ima li sta od toga
Odustao ja od toga, dopisivao se sa japancem i to je bilo vrlo primamljivo i ne skupo.
DSD jede ess sabre za dorucak...

https://www.diyaudio.rs/topic/9706-pure-dsd/

Soft od 2,5k eur, masina min 1k plus ovaj dac i eto posao. Nema menjanje OP-a [emoji23]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znas li koja je razlika izmadju Intela i AMD?
Intel stavlja stari proc u novo kuciste, a AMD novi proc u staro kuciste... [emoji4] 
Verujem ja tebi sve to ali samo jezgro Intelovo je mnogo bolje za ovu vrstu posla. AMD se gusi. Mislim da sam izbacio link za forum sa testovima za HQ player sta su ljudi radili sa novijim procesorina Intel i AMD...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Testovi za gaming i desktop aplikacije, su jedno...Tom je za to...
Konkretno sam ti dao link za konverziju i algoritme kako se ponasa Intel a kako AMD...
Na YT 99% videa su za gaming [emoji16]
Malo ozbiljniji clanci na net uvek kazu Intel recomended [emoji6]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

52 minutes ago, shonne said:

Ma kakva theadre...AMD od 2 k eur samo za procesor. Budget procesori su u pitanju.
Aj malo sustinu pogledajte, man te se povrsnih prica i marketinga.

Izvin'te na šali, radiću na tome da se ne ponovi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, shonne said:

Aj malo sustinu pogledajte, man te se povrsnih prica i marketinga.

Ja posle dve decenije "opet" na AMD. Naravno ekonomika.

Istina nikakav ozbiljan rad nije predvidjen, samo zabava.

Mada, najvece ubrzanje je stiglo sa SSD, a WIN je najvece uporenje koje postoji, a neizbezno, relativno.

Ide mi na dzigericu uobicajeno zajahavanje memorije i kao predikcija desavanja, da zalici na brzinu...

P.S

Istina, za bilo sta ozbiljno postoji klaster na poslu, pa je to obrisalo razmisljanja pri odluci...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SSD, puno RAMa, swap off, optimizacije, gašenje nepotrebnih stvari i izbor odgovarajućeg operativnog sistema čine PC brzim za svakodnevno korišćenje, a ne procesor. Moj i7 sedme generacije jede malu decu, ali imam instalirano samo šta mi treba na Win10 LTSC. Sve suvišno je pobijeno. I garantujem da bi isto radio i da je i5 ili nekakav AMD

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...