Jump to content

Koji 24bit DAC? (split iz SissySIT)


shonne

Preporučeni Komentari

2 minutes ago, NIXIE said:

Ja mislim da to rade samo da vide da li ima love u kovertima, jasno je da nešto tako sitno ne može biti opasno.

Zato šalješ, insistiraš, zamoliš da slanje bude preko Postexpress-a, dodatno bude i praćenje pošiljke i onda ne strepiš. 

Jednostavno, zar ne ? :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Doktor said:

Bez potrebe komplikuješ. Lepo preko mosta na Adi, pa lično preuizimanje. Nije na kraj sveta.

Kada god mogu da na taj način zavšim primopredaju LP-a sa dilerima, bude idealno.

Nego, veliki si komformista postao u poslednje vreme. Mrdaj se malo iz office-a i gajbe. :jump:

 

Nije tako, moj je izbor slobodan, a ispada da nužno nije i to nije dobro. Zatim, nemam ja vremena za šetkanje, radim svojim rukama i čim se bavim nečim drugim, uključujući i ovo kuckanje, ne zarađujem, brzom poštom naručujem trebovanje iz grada do mene jer mi je čista danguba trošiti vreme na gradske gužve, to nije nkakav komformizam već racionalna efikasnost, radi ne radio, svira mi radio, to kod mene odavno nije održivo.

Dalje, nebulozno je praviti dodatne troškove zbog ugrožene sigurnosti, dostava bilo koje pošiljke treba da bude sigurna u procesu dostave, zamisli koliki bi bili troškovi kad bi neka firma kamaru koverata slala kurirskom dostavom umesto poštanskom markom.

16 minutes ago, NIXIE said:

Ja mislim da to rade samo da vide da li ima love u kovertima, jasno je da nešto tako sitno ne može biti opasno.

Šta god da rade, ne mogu ko da je to njihovo, mora neki elementarni red da postoji. Selotejp nakon otvaranja koverte i pečat da je vršena kontrola, sve u redu, ovako, nije.

Inače, na temu, skoro sam uplaćivao postnetom novac, htela je šalteruša da me zapali, ne seća se da sam joj dao novac minut ranije, pa je brojana kasa, frapiran sam bio. No, da ne idemo u of, ima šta drugo da pišemo, lepše.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Lemić said:

 

Nije tako, moj je izbor slobodan, a ispada da nužno nije i to nije dobro. Zatim, nemam ja vremena za šetkanje, radim  . . . 

Nemam ni ja takođe vremena za šetkanje, ali kada je nešto važno u pitanju, kada ne želim da mi vinili "robijaju" u nekom vlažnom magacinu lokalne Pošte tokom vikenda, kada ne želim da mi oštete, nedajbože polome LP što su jednom prilikom, i uspeli da urade na relaciji Zaječar - Bgd ( a radilo se o veoma retkom i skupom albumu Ventilator 202 Demo Top vol. 2 ), e onda pomerim debelo meso iz ordinacije, stana, pa se nacrtam gde treba ili ako je drugi grad kao što je ovde bio slučaj, pod obavezno pazarim bar još 1 LP, čisto da ne može tako lako da se ulomi, zamolim prodavca da to fino upakuje i pošalje Postexpress-om sa praćenjem. Naravno to sve na moj račun.

Žališ se ovde da ti je neko otvarao koverat sa opamp-ovima, a kao da ne znaš gde živiš. Nije Toronto, a nije ni Paris. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 hours ago, Doktor said:

Žališ se ovde, a kao da ne znaš gde živiš. Nije Toronto, a nije ni Paris. :)

I te kako znam, al neću tako i ako moram, ali ne mogu da oćutim barem, pogotovu što pamtim i znam za bolja vremena u istom ovom mestu koje je danas verovatno iza pomenutih gradova kao i mnogih drugih, zato ću nastojati svoje ćere da usmerim negde drugde.

Nego, da zatvorimo zaludan of i vrenem u temu.

Tražih juče USB kabl, onaj A na B, ništa što bi valjalo a da je kraće, svi 1,8m a meni dosta ispod jednog metra. Šta se može naći uključujući i pravljenje, imam par od profi štampača koje ću da probam, pravim razliku između žica, mada ne sa ovom vrstom?

Ima li ko šemu uređajćića, šta se sve tu da apgrejdovati osim operacionih?

Napajanje iz PC-a je svakako najgrđa tačka, to bi trebalo da se eliminiše, neko gotovo ili pravljenjo, nisam vičan elektronici i moj diy je prevashodno želja koju neko mora da realizuje, tako da sam otvoren za saradnju.

Sinoć sam uspeo uz pomoć drugara da pustim DSD, to nešto nije ferceralo nit mi se sviđalo sa AIMP plejerom. Uz Topping dolazi podrška za JRiver i Foobar, ASIO drajver, Album Plejer i Fubar nismo uspeli da pokrenemo, očigledno da je i za ovo potrebno angažovanje i znanje koje nemam, no, snaći ću se, zašta služe drugari uostalom.

Sinoć je drugar malo poslušao, nije audiofil ai je uočio razliku između nedirnutog Philipsa 1541 i Kineza, sve na strani Toppinga. Taj CDP je možda samo prebačen u NOS mod, rezervni primerak i dobio je laser koji je pravio probleme, pa je moguće da je to degradiralo zvuk vremenom. Ja sam jako dugo na TDA 1541, drugi CDP je kompletno svojevremeno uradio Rogić ubacivši u šasiju Model DAC, kad ga budem uskoro revitalizovao, napraviću direktnu komparaciju, mada po sećanju, Kineza smatram u naj manju ruku ravnopravnim.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Tipujem da će Rogić da opere pod sa Kinezom. :laugh1tooht:

Da si još bio pametan pa ostavio ( kao i ja ) "matorca" CD3, tek onda bi progled'o k'o mače. :)

Ovako, dobro je što imaš Kineza, ono zbog tih par DSD koje ima da se nađu po net-u, a da čestito zvuče.

U suštini, Kinez je prava mera za namenu za koju si ga pazario. YT i samo cepaj. :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

58 minutes ago, Lemić said:

Tražih juče USB kabl, onaj A na B, ništa što bi valjalo a da je kraće, svi 1,8m a meni dosta ispod jednog metra. Šta se može naći uključujući i pravljenje, imam par od profi štampača koje ću da probam, pravim razliku između žica, mada ne sa ovom vrstom?

Imam ja jedan odgovarajući pravljeni USB A/B (onaj narandžasti naravno, u crnom snake skin-u) ako hoćeš da probaš. Mislim da je oko 1m dužine možda malo duži, moram da proverim. Kod Mike je dao dobar rezultat u odnosu na fabrički, što ne znači da će i kod tebe biti tako.:D  Ova verzija ima sve četiri žice i širm okolo, odgovara DAC-u koji se napaja iz USB priključka.

Konektori su ovi, samo u stvarnosti nisu baš tako žuti kao na njihovim slikama https://www.aliexpress.com/item/1378519443.html

Orange USB.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Doktor said:

U suštini, Kinez je prava mera za namenu za koju si ga pazario. YT i samo cepaj. :sarcastic_hand:

Sad si preterao . Ovaj mali DAC jeste igračka naspram DAC-ova od tipa 2K Evra - ali nije baš ni igračka namenjena samo za YT.

U odnosu na stare CD plejere - recimo moj Tehniks - veliki je pomak. Ne znam šta da neko uradi CD plejeru iz 1990 - nema šanse da svira ovako.

I ne može starudija da svira ovako - različita je tehnologija (drugi vek) - topologija.  Ne može da se upoređuje. 

Kao što ne može ni gramofon sa CD plejerom...

Elem, da se vratim na temu - tema je DAC - D10 može da se preradi - ubaci u veću kutiju - doda mu se posebno napajanje - promene

mu se OPA-mpovi - i to će za relativno malo novca (uloženog vremena) da svira kao neki DAC od 500 evra ....  

Ja bi najradije neki modularni DAC - sklopio - nešto - pozadi u postovima pominjano. Treba da dođe na red. Jednostavno ne stižem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

Kod Mike je dao dobar rezultat u odnosu na fabrički, što ne znači da će i kod tebe biti tako.:D  Ova verzija ima sve četiri žice i širm okolo, odgovara DAC-u koji se napaja iz USB priključka.

Kad se doda posebno napajanje na DAC - svira bar 2x bolje nego kad se napaja preko USB. 

Mada kapiram da tu može još da se eksperimentiše sa naponima i filterima - ko ima vremena.

Treba izbeći - po svaku cenu - da se DAC napaja preko USB računara. Bilo koji DAC....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Mikorist said:

Kad se doda posebno napajanje na DAC - svira bar 2x bolje nego kad se napaja preko USB. 

Mada kapiram da tu može još da se eksperimentiše sa naponima i filterima - ko ima vremena.

Treba izbeći - po svaku cenu - da se DAC napaja preko USB računara. Bilo koji DAC....

To je sad za početak, kasnije neka ide redom, zamena OP, napajanje, besan USB kabal ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Doktor said:

^

Tipujem da će Rogić da opere pod sa Kinezom. :laugh1tooht:

Da si još bio pametan pa ostavio ( kao i ja ) "matorca" CD3, tek onda bi progled'o k'o mače. :)

Ovako, dobro je što imaš Kineza, ono zbog tih par DSD koje ima da se nađu po net-u, a da čestito zvuče.

U suštini, Kinez je prava mera za namenu za koju si ga pazario. YT i samo cepaj. :sarcastic_hand:

Pojavom digitalije, ja sam već imao vrhunsku vrtešku, možda postoje 4 baze urađene kao moja. Moj drugar je odmah kupio CDP, istovremeno imavši Mikro Seiki uz raritetno i skupo sve ostalo u sistemu. Dok su se ostali igrali frizbija vinilima u toj dekadi, ja sam ostao analogan uz napredovanje i pitanje je dal bi i kad kupio CDP, dobio sam ga na poklon od pomenutog drugara. Otprilike od tada Doktor i ja drugujemo, ko srpska braća smo, ne može bez "peckanja", a dali bi život jedan za drugog. Naravno, primio sam se i ja na digital marketing i u jednom trenutku potrošio finu svotu na transport i DAC, što se ispostavilo bačenom parom. Na sreću, imao sam prilike da preslušam brdo sistema i vrhunske digitalne naprave od po više hiljada ondašnjih DM-a, praktično sve što se smatralo vrhom, no nikad zadovoljan. Čuvši 14-to bitni Philips u NOS modu, prelomio sam jer je to po muzikalnosti bilo naj približnije ploči, ali sa nizom nedostataka u performansi koje su drugi oblici imali, ali obrnutim reciprotiteom. Philps-a 304 MK II sa TDA 1541, nije bilo ni za lek, a taj čip je uz nešto umanjenu muzikalnost pružao priličnu karakteristiku. Natrči Kembridž CD 3 kod jednog uglednog i trgovca i audiofia, odem da pazarim i tad sam u odličnom ostalom sistemu izvršio poređenje sa Wadia CDP-om, drugi od vrha po ceni, negde oko 6-7.000 DM, ali po zvuku najbolje referisanim uopšte, nije imo digitalnu kontrolu glasnoće kao skuplji model i to je degradiralo zvuk, jednako ko što softeverski plejeri bolje zvuče sa ASIO drajverom i direktno, po uputstvu se klizač kontrole podešava na maksimum. Sa smehom, CD 3 je lepše zvučao. No, izdržale su ga moje uši ravno mesec dana i ode jednom prijatelju u ruke. Jednostavno  mi je stalno nešto smetalo, a između minornog žuljanja i velikog dobitka, minus uvek preteže kod mene. TDA 1541 može da radi u NOS modu, to su inženjeri i predvideli od samog početka, taj primerak je bio klasičan overesempling, međutim, u CD 3 su dva TDA 1541 koja rade u PP spoju i pre će biti da mi je to smetalo, spadam u malu grupu ljudi kojima izrazito smetaju fazni otkloni a takva veza mora da ih čini, tako da Dok, ni malo mi nije žao što nisam taj primerak sačuvao. Inače neuporedivo manje vrednujem digitaliju, osim ta 2 izleta u trošak, nikad nisam, niti ću dati iole neki novac, moja kolekcija originalnih CD-ova je od par desetina, za razliku od tebe. Doktor inače ima velelepnu kolekciju CD izdanja koja se danas ne mogu naći ni na torentima, a veli broj je nakupio na vinilu i uvek tražem nih da čujem, svaka čast generalno, pa kad i preteraš, nije za uzimanje.  

Philips CD 304 MK 2 je po mngo čemu vanserijski, kao osnova, možda najbolji plejer ikad napravljen. Kad sam konačno došao do primerka za skroman novac, Rogić i ja se upoznajemo, upravo preko ideje konstruisanja analognog dela i I/V konverzije putem trafoa. Već je radio na DAC  "Model"-u, moj CDP je poslužio kao eksperimentalni nosač zvuka, razdvojeni konverter uvek unosi neku anomaliju a unutar plejera se to skoro potpuno eliminiše i hteo je da postigne referencu, a kasnije je konverter uspeo da napravi da malte ne bude kao monolit sa transportom. Da sam hteo, "The Model" bi bio i u mojoj polici, ovako je u šasiji Tristačetvorke i nije koštao skoro ništa para.

Mislim da sam postvljao link ka temi koju je vlasnik arhivirao nakon bana i autobana, nema fotki:

https://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/9746-digitalni-zvuk-analognog-prizvuka/

-------------------

Ovo sam istupio jer sam "no name" na ovom forumu a i uopšte, već deceniju i kusur sam van audio žiže, ali nisam ni baš vezara, barem tako mislim. Posle jako dugo vremena, unazad par dana jedva čekam da kresnem sistem, skratio sam danas rabotu da bi proveo vreme sam i poslušao sa PC-a zvuk, a radim po ceo dan i čak vikendom, viosko obrazovan a klasičan mehos, radim BMW bokser motore, malo više strasti pa  zato i preterujem. Topping se usvirao, dobio je ručno rađen interkonekt, njemu treba barem dan da prozvrči, kopija "Anti cable". Ono što sam istakao kao lično vrednovanje, nema ničega da mi smeta i to je ono što me fascinira, jednako tako i zvuči Rogićev TDA 1541, nepritisakajuće. Nemam još uvek direktno poređenje, ali na osnovu memorije, veliko sam pamtilo u oba predznaka, Kinez radi tako, a ima i sve atribute, kako sam već naveo, nisam ubeđen u Doktorovu predpostavku, možda. Slušam sad Stockfisch samplere, one "nabudžene" snimke, utisak je žive akustičke bliskosti, nisam siguran da je ovako zvučalo na CDP-u. Ne znam u čemu je štos, ovde su verovatno low cost svi elementi, za taj novac ne može biti ništa drugo, šema ko šema, možda je štos u D/A čipu, to je jedino logično objašnjenje i tu vidim možda napredak tehnologije koji uspeva da nadomesti nedostatak digitalnog zapisa, iluzija ali lepa, ne veruje se očima, prcvoljak običan al zvuči .ater mu.

7 hours ago, NIXIE said:

Imam ja jedan odgovarajući pravljeni USB A/B (onaj narandžasti naravno, u crnom snake skin-u) ako hoćeš da probaš.

Hvala, hoću naravno, mada ja potpuno drugojačije gledam na ožičenje, davno sam preseko i moja "kablaža" vredi možda ukupno desetinu €, konektori vrede više a i oni su đubrad da kažem, vašarski. Treba dobijem još neke egzotične. Mene zanima da spakujem nešto, predpostavljam da se radi o nisko zahtevnom energetskom prenosu, a sa što većom brzinom, nešto slično kao kod MC gramofonskih glava? Naravno, struja i signal ne idu zajedno načelno, zato je razdvojeno vođenje verovatno bolje, nađoh već takav pristup, ko tramvajska šina.

 

3 hours ago, Mikorist said:

Kad se doda posebno napajanje na DAC - svira bar 2x bolje nego kad se napaja preko USB. 

Mada kapiram da tu može još da se eksperimentiše sa naponima i filterima - ko ima vremena.

Da, ko što priupitah, šta i ko. Ja nisam elktroničar, mogu da napravim kutiju, da gnjavim i platim, tolko od moje sposobnosti diy po ovom pitanju. Setio sam se davnašnjeg projekta, uradio je Šolaja generator struje preko oscilatornog kristala, zakucana hercaža i potpuno razdvajanje od 220 mreže, pojačivač i upeglan napon, mini elektrana. Bacio danas oko na fotku pločice, imalo bi tu da se izmenjaju kondiši itd. Jel ima neko šemu uređaja?

A ti si čovek, bio od presudnog uticaja za izbor, tako da sam dužnik, čisto da znaš.

Povuče AIMP neke barokne gudače, ne znam odakle mi, zvuči ko da i ja učestvujem, fala drugari, udariste mi infuziju veruj te mi.

Nego, još jedna nepoznata, meni. Jel ima razlike ako se sluša iz losless formata i kad se raspakuje u pun ? Sve što sam rezao, uvek sam prvo raspakivao pa tako rezao, iako Nero može direktno to fa radi prilikom prženja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Mikorist said:
On 11/29/2019 at 6:08 PM, Lemić said:

Jel ima razlike ako se sluša iz losless formata i kad se raspakuje u pun ?

Ima razlike. Binarno gledano. No cujno je zanemarljivo

Sinoć sam po prvi put mogao da čujem, sušao imidž komprimovani fajl, pa raspakovao i izdelio numere, tako uvek režem, na prvo uvo uočih razliku, al onda naizmenično i il se zaludeh il AIMP pušto isto pošto povlači iz memorije. Danas sam brdo loslesa trijažirao i kreirao sopstvene samplere, možda pod saznanjem da postoji ta, binarna, razlika, al svako uporedno slušanje mi je  to potvrđivalo, mala ali osetna razlika bez da mogu da opišem, jednostavo prirodnije, slušljivije.

 

7 hours ago, Mikorist said:

Sto se tice napajanja - Sigma 11

Mislio sam na šemu Toppinga D10.

Aa što se tiče napajanja, danas malo teoretisasmo Šolaja i ja, uvek imam neke idejne fantazije, al ovaj put prođoh bez podsmeha. Ideja je generisanje 50Hz, pa se četvrtka pegla u sinusoidu, to je radio kondišima a sad razmišlja o procesoru, videće se. Šema koji si postavio, meni je ko slikarska grafika.

19 hours ago, Spachek said:

Jel imao neko prilike da poslusa Topping D50S?


 

 

8 hours ago, Mikorist said:

Topping D50 da.

Čitao sam il ovde i na drugom forumu, tvoje ili nečije izlaganje. Imao sam i sam nedoumicu šta uzeti pa uzeh D10, a u međuvremenu ubih par noći čitajući net. D50 ima isti D/A čip ali druge operacione, koje si mi podario, a 50S ima dupli isti koverterski čip, što ne mora da zvuči bolje automatski, a kolko sam i video, operacioni su neki sa brojem 4 i za koje kažu da su još bolji, plus obe pedesetice koriste neko spoljno napajanje. Svi procenjuju pozitivni pomak, čak i D50S u odnosu na D50, međutim, nisam zaključio da je uzeto u obzir napajanje i operacioni, pa je pitanje ravnopravnosti, D10 sa eksternim napajanjem i istim čipovima. Tester je na pitanje nekog, da li da zameni D10 za 50-ticu, odgovorio, ako je srećan sa D10, da ne menja, meni je to odgovor između redova.

Čitajući, nađoh da be pedesetice mogu da imaju problem sa koaksijalnim priključivanjem, na tom ulazu ne podržavaju DSD 512, što je prednost u odnosu na D10, da ne debatujemo o tom formatu i njegovoj dostupnosti. D50S ima blututh, daljinac i može da se veže Dndroid telefon, oba imaju digitalnu kontrou jačine, za kvalitetan zvuk je preporučeno da se blututh isključi a volume na maks. Generalno su pedesetice DAC Preamp sa priključkom i za sluške, S možda je možda i kvazi strimer. U suštini su uređajčići koji teže da zadovolje neki komfor i izbacivanje Preampa, što je verovatno mnogima prihvatljivo, pogotovu što je i zvuk unapređen, ali po meni to nije čist audofilski pristup, nebitno što se radi o skromnoj sumi para. Ja sam za čistokrvni DAC i to je D10, bilo bi odlično da ima i koaks ulaz zarad kačenja CDP-a. Desetka košta više nego duplo manje i za u razliku sigiurno može da se napravi školski ozbiljan uređaj, bez pomenute komfornosti koja samo može da kvari zvuk

@Mikrosit-voleo bi da čujem tvoje mišljenje, a naravno i ostalih, hvala uz izvinjenje za uvek "krako" postovanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Topping D10 i D30 ?

Razlika u ceni nije velika.

Vidim da su chipovi za DAC drugaciji, Sabre i AK ali sem toga i nekih navodno oridji Wima i slicno... ima li neke kvalitativne razlike zbog koje bi se razmatrao D30 ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Lemić said:

Mislio sam na šemu Toppinga D10.

Shemu analognog dela sam kacio negde na predhodnim stranama. 

Analogni deo vise pasuje za OPA1612AID nego za OPA2314PA

Nema nikakvih oscilacija kad se zameni. 1612 je jednostavno najbolji - u kombinaciji sa ES9018K2M

Screen Shot 2019-11-30 at 9.35.34 PM.png

2134PA - je ubacen zato sto je jeftiniji deo . Racunica im je tipa na 10.000 komada - pa pomnozis ....

 

 

 

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...