Jump to content

Fane Sovereign 15...Lii Audio F-15.....halucinacije


Mikorist

Preporučeni Komentari

4 minutes ago, shonne said:

Dobro bre, zasto morate uvek da okrenete sa Mikinim zeljama i problemima. 

Ja @Doktor, ovde sitna crevca nisam procitao, neke detalje kako se to cuje u odnosu na tvoju originalnu postavku? 

pa nije samo Mikin problem , nego zanimljiv primer mesanja baba i zaba
 

vazno za objasniti, neke stvari koje neko sa kilometrazom podrazumeva cesto ispadnu ne tako jasne ljudima koji ne razmisljaju o istom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Zen Mod said:

pa nije samo Mikin problem , nego zanimljiv primer mesanja baba i zaba
 

vazno za objasniti, neke stvari koje neko sa kilometrazom podrazumeva cesto ispadnu ne tako jasne ljudima koji ne razmisljaju o istom

Jasno mi je o cemu pricate. 🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, Zen Mod reče

pa nije samo Mikin problem , nego zanimljiv primer mesanja baba i zaba
 

vazno za objasniti, neke stvari koje neko sa kilometrazom podrazumeva cesto ispadnu ne tako jasne ljudima koji ne razmisljaju o istom

Pa sta ja da radim ? Da skratim dnevnu sobu ? Da se priblizm napred ?:risitas:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ne moras

ako ti voles tako, al onda vece zvucnjake (i ti lilaudio ne znam da li ce budu dovoljno veliki, sami ....... mozda oni kao glavni driver plus dobra 15-ka kao helper) i druga amplifikacija

i drugacija ocekivanja prirode zvuka - pre rekreacija realne velicine zvucnog zapisa, manje nijansiranja i pinpointiranja i fifiranja

sto se tice amplifikacije, zna se koliko opada SPL dupliranjem razdaljine i zna se koliko treba vise elektrricne snage za nadoknadu opadanja SPL-a

 

kako bese , akusticki -6db ..... to mu dodje dva puta akusticki

a da to nadoknadis elektricki, kvadrat od akustickog

pa sa dovoljnih 18W snage Sissija dodjes do 72W

ako ces i dalje A Klasu, onda kuciste 5U/500, pa pravis Krell KSA100, ili Babelfish XA252

ili kupis D klasu, svi problemi reseni

 

:Viannen_loungelizard:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, Mikorist reče

Pa sta ja da radim ? Da skratim dnevnu sobu ? Da se priblizm napred ?:risitas:

Koliko ti je dugacka i siroka dnevna soba ?

Pitam iz radoznalosti, moj burazer ima sobu of jedno 7m duzine i 4-5m sirine - retko slusa muziku a ima neke Marantz vintage trosistemce i to zbog velicine sobe svira da ne verujes koliko dobro ( zanemari moderne hifa kke tipa vazduh izmedju instrumenata ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, krca44 reče

Koliko ti je dugacka i siroka dnevna soba ?

Pitam iz radoznalosti, moj burazer ima sobu of jedno 7m duzine i 4-5m sirine - retko slusa muziku a ima neke Marantz vintage trosistemce i to zbog velicine sobe svira da ne verujes koliko dobro ( zanemari moderne hifa kke tipa vazduh izmedju instrumenata ).

Isto ko burazer..... 

Nisam ja rekao da ovo loše svira. :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Zen Mod said:

 

ili kupis D klasu, svi problemi reseni

 

:Viannen_loungelizard:

 

Sa ovim se ne slazem ,:dirol:

po mom misljenju bolje je resenje da ide na varijantu nekog lepog standardnog A ili A/B klase Push-Pull lampasa snage reda oko 2x50W , ili vise .

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 časa, Zen Mod reče

pa ne moras

ako ti voles tako, al onda vece zvucnjake (i ti lilaudio ne znam da li ce budu dovoljno veliki, sami ....... mozda oni kao glavni driver plus dobra 15-ka kao helper) i druga amplifikacija

i drugacija ocekivanja prirode zvuka - pre rekreacija realne velicine zvucnog zapisa, manje nijansiranja i pinpointiranja i fifiranja

sto se tice amplifikacije, zna se koliko opada SPL dupliranjem razdaljine i zna se koliko treba vise elektrricne snage za nadoknadu opadanja SPL-a

 

kako bese , akusticki -6db ..... to mu dodje dva puta akusticki

a da to nadoknadis elektricki, kvadrat od akustickog

pa sa dovoljnih 18W snage Sissija dodjes do 72W

ako ces i dalje A Klasu, onda kuciste 5U/500, pa pravis Krell KSA100, ili Babelfish XA252

ili kupis D klasu, svi problemi reseni

 

:Viannen_loungelizard:

 



High eff zvucnici mogu na prvi pogled djelovati skupo, ali buduci da im nije neophodna babaroga od pojacala setup cesto bude jeftiniji u usporedbi sa low-eff u kombinaciji velikom snagom.
A i bolji. :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 17 minuta, Zen Mod reče

govorim o SPL generalno, ne freq. odzivu

Ja mislim na sobu, jer u sobi se bas pojačava po ćoškovima i blizu zida, a visoki slabe dosta kako mse udaljavaš zbog udaljenosti i dampinga. I na otvorenom, sa udaljavanjem od izvora zvuka visoke frekvencije brže slabe od niskih. Mika ako priđe zvučnicima ostaje polako  bez basa jer se približava sredini sobe. Nije jednostavno.  Zato on stalno slušalice troši. Tu je jasna situacija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 bookshelf od metar i 20:smesna:

inače

https://voltloudspeakers.co.uk/wp-content/uploads/2014/07/RV3863.pdf

https://voltloudspeakers.co.uk/wp-content/uploads/2014/06/VM752.pdf

đoku je ono na slici RAAL - kineska kopija

https://www.raalribbon.com/products_flatfoil_140-15.htm

slušao sam sličan - nije imao RAAL - Volt bass ugiba beton - ako je orginal :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ono, ako je soba velika, a zvucnici mogu da se odmaku dovoljno od zidova, tu i OB (recimo Neletov Slot Loaded OB) moze lepo da svira. Kazem lepo, da ima basa i na sred sobe, a sad, da li ce da bude dovoljno glasno, nisko, to ne znam...

P. S. Nece ugibati beton, ako je to cilj... :buehehe:

Izmenjeno od Vix
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...