Jump to content

Zvucne kutije Iskra OZ-40


mutayu

Preporučeni Komentari

1 minute ago, dunavko said:

izmedju ostalog kada bi namazao membranu sa necim zrnastim pomesanim sa nekim lakom i pogledao pod mikroskop video bi velike neravnine.nesto ko crna gora kada bi se ispeglala bila bi ko srbija.za ono govance od kanarinca i to bi moglo samo da kanarinac ima tvrdu 'ranu pred uzimanje materijala.

Mislim da to nema uticaja, membrana radi kao klip, njena mikro površina nije toliko bitna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, dunavko said:

izmedju ostalog kada bi namazao membranu sa necim zrnastim pomesanim sa nekim lakom i pogledao pod mikroskop video bi velike neravnine.nesto ko crna gora kada bi se ispeglala bila bi ko srbija.za ono govance od kanarinca i to bi moglo samo da kanarinac ima tvrdu 'ranu pred uzimanje materijala.

Mislis da bi se  vecom povrsinom povecala efikasnost? Premaz koji bi sadrzao vrl fini prah bi doveo do prekrivanja povrsine mikro zrncima? Mat lak sadrzi vrlo fina zrnca talka , mozda je on resenje ako na to mislis?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, dunavko said:

treba znati,ima na net-u samo treba znati jezike..svakako da je vazna mikro povrsina,ali se procesi usloznjavaju.tu sada ima svasta...

Mda, steta sto je Bradac pokojni, da uvidi "gresku" otezavanja i promene reljefa membrane.. :huh:

To je igranjac slozenijeg nivoa, prosto se izbegava kupovinom ozbiljno modelovanih i izradjenih zvucnika, ali ne za kikiriki.

A inace cudo napravi od obicnih...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, mutayu said:

Evo i radne seme skretnice, mozda nekad nekome zatreba:

Nećeš da staviš duple kleme, za bas i ostatak odvojeno, kad već radiš da bas teraš nekim tranzistorcem, a ostalo lampašem ili ne daj bože nekom A klasom tranzistorskom?

Makar da probaš bivajring nekada kad ti je dosadno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, NIXIE said:

Nećeš da staviš duple kleme, za bas i ostatak odvojeno, kad već radiš da bas teraš nekim tranzistorcem, a ostalo lampašem ili ne daj bože nekom A klasom tranzistorskom?

Makar da probaš bivajring nekada kad ti je dosadno?

Kad si vec spomenuo, mozda i uradim tako, spremim za bivajering pa sta bude. Ne znam ni sam koje ce mi pojacalo ostati za stalno videcemo. Trenutno sva muzika ide kroz neki Yamaha "robot" risiver ali u perspektivi planiram da napravim jedno retro integralno pojacalo a skupljam i delove za nekog lampasa ali to je sve na dugackom stapu.

Nego Slovenac iz Marsaudio mi ne odgovara tako da imamo krizu sa nabawkom tweetera, dobro bi dosla preporuka za dobavljaca koji to moze da isporuci brzo i sto jeftinije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, mutayu said:

Kad si vec spomenuo, mozda i uradim tako, spremim za bivajering pa sta bude. Ne znam ni sam koje ce mi pojacalo ostati za stalno videcemo. Trenutno sva muzika ide kroz neki Yamaha "robot" risiver ali u perspektivi planiram da napravim jedno retro integralno pojacalo a skupljam i delove za nekog lampasa ali to je sve na dugackom stapu.

Nego Slovenac iz Marsaudio mi ne odgovara tako da imamo krizu sa nabawkom tweetera, dobro bi dosla preporuka za dobavljaca koji to moze da isporuci brzo i sto jeftinije.

A tako je bilo isto kad sam kupovao Jantzen kondenzatore, odgovorio mi tek posle 2-3dana već sam hteo da odustanem. On ti je najpovoljniji a hoće i da sarađuje za papire da prođeš dobro, sačekaj ga malo. Skuplje je na ebaju.

Jedino ako nema na lageru, to se čeka oko 2 nedelje jer tako nabavlja robu. Paket iz Slovenije posle brzo prihaja, dan dva i onda čekaš carinu, a ide nova godina i ludnica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, NIXIE said:

To su ti još 4 buksne, kako hoćeš.

Poslao sam mu i e-mail i sms pa cekam da vidim sta ce da kaze.

Nisam jos smislio gde cu fizicki da smestam elemente skretnice pa ce cetiri buksne po zvucniku mozda da budu bas zgodno resenje, videcu, ima jos vremena, da me nije Slovenac usporio ovo bi sviralo za vikend. :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...