Jump to content

Recommended Posts

Sad je neka privremena situacija tu. Dupe jeste bilo nisko dok je na drugom kraju bila ugaona garnitura, pa je to ciljalo taman de treba. Sad je tu neki francuski ležaj ispred, pravo u njega biju, al' tako je kako je, privremeno već 3 godine. No, uskoro će ze menjati na stari raspored.

20 hours ago, Kuršum said:

Slikano ozgore, pa baba ima vizuelni utisak. :D

Odavno su tako, zakošeni i tako će ostati dok ne nabavimo ovak'e stalce:

Screenshot_2018-08-03-17-12-45-1-1.thumb.png.b8d8352223961fa0a7c26c951da6f687.png

Ovi mi pobegoše za pola sata skoro na KP.

I bolje sto pobegose.Imao sam ih davno sa Ditton 44,nisu me uveseljavali.Ipak sam za stalke na cetiri oslonca.

Kamo utisci za Perku?

A Revdža. :)

PR pa Perka, pretpostavljam. Bio je na full rrefresh-u, kod Neše. Zamenjeni svi kondovi, trimeri, opran, očišćeni potovi, podmazan, našrelovan, kalibrisan, itd. Prebačen na unbalance vezu. Tek od pre neki dan je opet kod mene.

Imam neke BASF trake za igranje, a nove treba da stignu. I na tim nereprezentativnim je meni čudo. Snimao npr. neku radio emisiju sa tjunera i kad je posle pustim, ona bolje zvuči nego u originalu. Znam da je nemoguće, al' tako je. I ja sam se čudio.

Onda sa kompa, preko DAC-a snimim neki album Louis Armstronga i on zvuči bolje kad pustim taj snimak na Revoxu. 

Ili to sve nije bolje, nego je meni lepše? Svejedno, važno da me uveseljava. 

Nisam snimao sa gramofona, jer je u međuvremenu počeo da me zeza jedan kanal na gramdži, pa sa vremena na vreme nešto prekida. Zato sam i pitao za ono ožičenje ručke u drugoj temi, al' niko ne odgovara. :)

A Revdža.
PR pa Perka, pretpostavljam. Bio je na full rrefresh-u, kod Neše. Zamenjeni svi kondovi, trimeri, opran, očišćeni potovi, podmazan, našrelovan, kalibrisan, itd. Prebačen na unbalance vezu. Tek od pre neki dan je opet kod mene.
Imam neke BASF trake za igranje, a nove treba da stignu. I na tim nereprezentativnim je meni čudo. Snimao npr. neku radio emisiju sa tjunera i kad je posle pustim, ona bolje zvuči nego u originalu. Znam da je nemoguće, al' tako je. I ja sam se čudio.
Onda sa kompa, preko DAC snimim neki album Louis Armstronga i on zvuči bolje kad pustim taj snimak na Revoxu. 
Ili to sve nije bolje, nego je meni lepše? Svejedno, važno da me uveseljava. 
Nisam snimao sa gramofona, jer je u međuvremenu počeo da me zeza jedan kanal na gramdži, pa.aa vremena na vreme nešto prekida. Zato sam i pitao za ono ožičenje ručke u drugoj temi, al' niko ne odgovara.

Lepo je pročitati ovako afirmativan i pozitivan post.

Naizgled je logicno da bilo sta da se snima,sa bilo kog izvora,neki podaci bi trebalo da se izgube u prenosu. U praksi,dobar trakas,kakav je sad tvoj,pogotovo na 38cm/s ,zvuci brutalno bolje nego sam izvor.Zasto je to tako,ne znam,ali nisam jedini koji ima takav utisak.To je magija trake.

Sto se tice ozicenja Rege,mislim da nije neki problem zameniti zice(sve se vidi na klipu.Najveci zez je zalemiti zice iz rucice na onaj deo od kabla.To je meni uspesno odradio kolega sa foruma @zoranzu.

I da,moguce je da je i kod tebe prekid u tom delu(kao sto je bio kod mene),jer je kabl dosta krut ,pa pri cescim pomeranjem gramofona,ili montiranja rucice,moze doci do toga da se neka zicica odlemi.