Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, prophet said:

Kakav je to Paroc vrh? Sto se druge dve tice elipticna bi trebalo da je bolja?

Eliptičnu nemam, a najbolja je P77. I cene su bile tim redosledom, najeftinija sa C77, pa skuplja sa E77 i najskuplja sa P77 iglom.

Proguglaj malo za Paroc needle. Izvesni Nemac dr Weintz (mislim da mu je Paroc bilo prezime) je patentirao posaban način brušenja dijamanta. 

Evo jednog posta sa audiokarme o tome:

Paroc (Weinz. According to expert stylus tippers Garrott Brothers, these had the best shine of any tips they’d seen through their microscopes, due to Dr Weinz’ patented method of diamond polishing).

Ima toga još na netu. 

20 hours ago, Kuršum said:

. . .

Systemdek IIX sa Rega 250 (Moth arm 1) ručkom i A&R Cambridge C77 (dynamic coil) glavom/iglom. Kupljen u Reading-u (UK) sa takvom postavkom.

. . .

Sjajan gramofonski setup/kombo.

IMHO dodatni plus ima UK poreklo. :thumbsup:

Ovako "skockan" kombo će sigurno pomrsiti račune daleko skupljim gram. setapima.

Odlicno je što si već dobio na Rega 250 VTAF Unit, tako da je sada ta ručica miljama ispred one izvorne.

Zvučnica je takođe jedan mali "biser", naročito što si došao u posed retke i već poodavno kultne Paroc igle.

Prati samo redovno stanje iste i nastavi sa uživanjem.

Razmišljaj već polako o novom P77 ketridžu ili o nekoj novoj komplet zvučnici. Pretpostavljam da će to biti neka od UK zvučnica. :)

Ptianje - Crimson preamp i njegova Disk sekcija, tj. Phono. Tvoji utisci. Da li se uklopila sa A&R Camb. ?

1 hour ago, Doktor said:

Zvučnica je takođe jedan mali "biser", naročito što si došao u posed retke i već poodavno kultne Paroc igle.

Prati samo redovno stanje iste i nastavi sa uživanjem.

I C77 i P77 su skoro bile na inspekciji pod mikroskopima. Drug laborant @Kuja me je nakon pregleda pitao, slušaš li ti gramofon?

Kaže da obe izgledaju kao nove.

1 hour ago, Doktor said:

Ptianje - Crimson preamp i njegova Disk sekcija, tj. Phono. Tvoji utisci. Da li se uklopila sa A&R Camb. ?

Meni dobro, kako kaže tvoj čuveni transparent. :D

Šalu na stranu, nisam imao u svom sistemu preamp sa phono sekcijom, sem Crimsona, pa da na osnovu poređe nja dam opis. Bio je jedan phono preamp zasebno, ali taj nije bio ni prići.

Imao sam i dva integralca, jedan od njih čak sa odličnom phono sekcijom, ali mi se više sviđa kako to Crimson radi.

Volim tu punoću. Definitivno je Crimson phono na toplijoj strani. Mislim da mu A&R sjajno pasuje. P77 naravno sa pregrštom detalja u visokima. Ili meni leži taj zvuk pa onda projektujem. A mislim da kombinaciji doprinos daje i 4311. Crimson/A&R imaju taj "punch" koji JBL voli da odsvira.

Lep sistem, sviđa mi se.

A šta ti slušaš? Recimo, šta si najčešće slušao u mesecu maju 2018?

Na tom sistemu blues mora da dobro zvuči, bilo koji, akustični, poluelektrifikovani, električni pa i onaj elektronski moderni. Eto, to mi pade na pamet.

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

Najčešće u mesecu maju a da sam ja puštao, dakle da nije Screamer na kome uglavnom zvrnda Radio Swiss Jazz po ceo dan i da nije FM tjuner na kome ostatak dana zvrnda Radio Beograd, jeste Pink Floyd, Benny Carter, Fabrizio De Andre, Beach Boys i recimo John Mayall, između ostalog. :)

On 5/29/2018 at 11:30 PM, Kuršum said:

Evo još jednog, samo je drugi preamp u sistemu (DOM od @dvv-a), Crimson 610 je tad bio na akciji izgradnje napajanja.

Ovo dete koje đuska je moja ćerka. Nadam se da nije protiv pravila nekih, itd.

Otrova dete sa tom muzikom...