Jump to content
NIXIE

NIXIE NOS DAC

Recommended Posts

9 hours ago, vladd said:

Nikakve primedbe za DAC, samo pohvale.

Primedba je na zamlacivanje sa silnim konverzijama spdif-usb spdif..sta se dobro tu ocekuje?

Ma u pravu si ti da ima previše tih konverzija, ali šta sa starim dobrim DAC-ovima koji nemaju USB ulaz ili imaju onaj PCM2702...2707. Ako hoćeš kvalitetniju muziku sa PC onda je USB to SPDIF konverter logičan izbor.

Ne znam kakve su one zvučne kartice što imaju i SPDIF izlaz, ali one su opcija da se zabodu samo u PC, za laptop ne.

WaveIO ima dva izlaza, I2S i SPDIF. Koristi se I2S, a SPDIF sam izveo napolje na kutiju, kad već postoji da može da se proba i neki drugi DAC.

13 hours ago, vladd said:

Primedba je na zamlacivanje sa silnim konverzijama spdif-usb spdif..sta se dobro tu ocekuje?

moj audial d-09 dac ima usb 1.1 sa maksimalnim protokom 16/44khz I to koristim nekoliko godina

pošto pored tog usb ulaza ima I rca spdif kao I bnc spdif sa 24/192 protokom, da se ne bih dalje zamlaćivao molio bih te da mi daš predlog kako da ih iskoristim jer hoću da slušam hi res snimke

hvala

1 hour ago, crni. said:

pošto pored tog usb ulaza ima I rca spdif

Da li ima mogućnosti da se sa ploče PC-a izvuče SPDIF signal?

strimeri, media serveri I ostali šareni kineski gadžeti su čisto bacanje para, a za ozbiljnije nemam pare, a I da ih imam te pare bih uložio u gramofon a ne u strimer

imam tri laptopa u kući I nijedan nema spdif, jer da ima ne bih postavljao pitanje o usb/spdif konverteru

pored tri laptopa da kupujem desktop samo za muziku...ma ne pada mi na pamet

e sad pošto smo se neko vreme zamlaćivali sa "predlozima" da se vratimo na početak...

@zek kao što sam rekao, nemam pc, a sa laptopa ne znam da li je to izvodljivo

E sad vdzele, ne zamlacuj coveka sa podpitanjima. Ima usb...ali... :) 

Moj komentar je bio, kod sve brige oko jittera(i svih ostalih delica kvaliteta i silne brige oko kojecega),  propustati signal kroz par transformacija i raznih protokola vise nego sto treba, imati par reklokovanja vise, je samo gomila jittera vise u igri. Cemu onda mastanja o "visokoj rezoluciji" kada je signal prezvakan vise puta, nego sto je neophodno. 

2 hours ago, crni. said:

pored tri laptopa da kupujem desktop samo za muziku...ma ne pada mi na pamet

To je apsolutno tvoje pravo, pitao si i dobio korektan i konkretan odgovor. To sto hoces, bez kopacki na teren, moze, ali je klizavo, nisi u maksimumu mogucnosti.

4 hours ago, zek said:

Da li ima mogućnosti da se sa ploče PC-a izvuče SPDIF signal?

Trebalo bi da ima. Tu se obicno kopca audio signal za HDMI izlaz na grafickoj kartici.

USB to I2S od JL Sound-a je ok varijanta, ali me interesuje da li neko poznaje transport koji je funkcionalan za skladistenje i reprodukciju muzike preko odgovarajuceg audio playera uz konekciju RJ45 i lan kabla? Preskakanje USB to ... konverzije, dakle I2S od pocetka do kraja.

Pohvale za dac i molba za koju rec vise o WaveIO.

22 hours ago, vladd said:

Slazem se sa @vladd... i za pohvale za DAC, a i za pitanje cemu visak konverzija ako spdif postoji na maticnoj?

Ja bar razmisljam tako da treba izbeci konverzije tamo-vamo-pa-opet-u-krug...

3 hours ago, vladd said:

E sad vdzele, ne zamlacuj coveka sa podpitanjima. Ima usb...ali... :) 

Moj komentar je bio, kod sve brige oko jittera(i svih ostalih delica kvaliteta i silne brige oko kojecega),  propustati signal kroz par transformacija i raznih protokola vise nego sto treba, imati par reklokovanja vise, je samo gomila jittera vise u igri. Cemu onda mastanja o "visokoj rezoluciji" kada je signal prezvakan vise puta, nego sto je neophodno. 

To je apsolutno tvoje pravo, pitao si i dobio korektan i konkretan odgovor. To sto hoces, bez kopacki na teren, moze, ali je klizavo, nisi u maksimumu mogucnosti.

90% muzike sa razno raznih torenata,ko zna kako ripovanih i poslatih kroz etar,kablovske operatere i modeme.....

I tu se sad mrso mudi oli usb - oli spidif,

Original je davno izgubio nevinost,tesko da ce mu je iko vratiti.......  a kamoli spidif.

33 minutes ago, zoranzu said:

90% muzike sa razno raznih torenata,ko zna kako ripovanih i poslatih kroz etar,kablovske operatere i modeme.....

I tu se sad mrso mudi oli usb - oli spidif,

Original je davno izgubio nevinost,tesko da ce mu je iko vratiti.......  a kamoli spidif.

to je tačno a I nije...ima kod rusa par jako korektnih likova koji ostavljaju samo svoje ripove

3 hours ago, Beli_Ninja said:

Trebalo bi da ima. Tu se obicno kopca audio signal za HDMI izlaz na grafickoj kartici.

Dobro si se setio, video sam splitere koji izvlače SPDIF sa HDMI, mogu da se koriste i za DVD plejere jer tu je prava frekvencija, dok je izlaz sa DVD uvek 44.1 ili 48 kHz bez obzira šta je na disku.

5 hours ago, vdzele said:

Izvini nisam pratio temu od početka, zbog čega će ti taj konverter ako imaš usb na dac-u? Ili nemaš?

Barem na pocetku teme stoji dac sa usb 24/...

Ima USB ulaz ali je samo 44.1 i 48

22 minutes ago, NIXIE said:

Dobro si se setio, video sam splitere koji izvlače SPDIF sa HDMI, mogu da se koriste i za DVD plejere jer tu je prava frekvencija, dok je izlaz sa DVD uvek 44.1 ili 48 kHz bez obzira šta je na disku.

Ma nisam se setio nego sam pre par meseci ugradio neku graficku sa HDMI izlqzom u PC pa sam video da se tako dobija audio signal na HDMI izlazu, i pri tom moras u podesavanjima da promenis primarni audio izlaz u digital audio ili ti spdif da bi sa HDMIa cuo ton. Imas na maticnoj ploci sigurno spdif pinove, pronacices to u onoj svesci od MBa koju niko ne cita :)

Celo popodne sam pokusaovao da skontam kako da dobijem ton dok nisam pokusao da nadjem info na googleu.

A kazu da treba da se ucis na tudjim greskama. Treba prvo da naucim da ne gresim:D