Jump to content

Kupujem snagas u A klasi


mrspis

Preporučeni Komentari

9 minutes ago, skrstic said:

2A3 i dovoljno efikasni zvučnici i završio si. . . .

Odlična kombinacija za sve muzičke sastave sa do max. dva aktera. Da budem još precizniji što se tiče solo/duo - akustični instrumenti.

Već trio i to nije više tako odlično. Kvartet, kvinetet do sexteta - tako, tako, do nikako.

Simfonijski orkestar - ka(n)tastrofa.

IMHO (naravno). :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dr, verujem ti, ali zasto takav karakter ima 2a3? Jel tako uopste SETovi male snage? Sta preporucujes za dobru reprodukciju slozenijih numera, PP?

Sent from my SM-G350 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Alex,

probao/slusao 2A3 SET sa mojim Magna Acoustica FR kutijama ( osetljivosti +96dB).

Moje impresije upravo kako sam i napisao u prethodnom postu ( zato sam i napisao IMHO ).

Sa 300B je bilo bas ono nategnuto, ali bih mogao reci - skoro pa knap ( zasto - pa zbog simfonijskog orkestra :) ).

Moj kombo je sa 211 SET i to je TO. ( Slusao sam moje FR kutije i sa GM-70 SET, takodje dovoljno ).

PP pojacivaci se nisu pokazali dobro . Probao neki Bracinac sa EL-34, bilo tu jos par, ali . . . :no:

Nije dzaba ona tautologija : FR + SET

E sad', sve je to stvar licnog ukusa.

Imam prijatelja kome je visegodisnji kombo 300B SET & Tannoy Berkeley ( originalan kabinet, skretnice, drajveri ). Njemu dobro, uziva u tome.

Kada npr. slusamo neku od Mahler-ovih simfonija on uziva, ja u znacajno manjem intenzitetu.

Kada npr. slusamo Taste "On the Boards " , jes da je trio, njemu savrseno, meni odlicno.

Nadam se da sam ti pomogao. No, ima o tome jos . . . . :)

 

P.S. da se razumemo - i 2A3 i 300B su odlicne cevi.  Vrhunske.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 hours ago, NIXIE said:

Nemaš ti pojma

Kakva izjava od nekoga ko tvrdi da je el. struja talas. :coffee:

Mada, ako se uzme u obzir analogija sa npr. morskim strujama, a svi smo, jelte, videli  kako se to more talasa, ima tu logike:rolleyes: ... ako si mali Perica :buehehe:

Al' ako si preturio pedeset preko glave i baviš se lepetrikom(tj ovim hobijem) od svoje dvadesete, onda si ... a šta da ti kažem ... zaključi sam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, ninja said:

Problem je sto vecina misli da su strucnjaci u svemu pa izbacuju "znanosti" bazirane na povrsinskom znanju. Broj postova nema bas nikakve veze sa znanjem pojedine materije.

Nažalost o tome sam i ja govorio kad sam napisao da se bilo kakva korisna informacija zatrpava gomilom besmilica i poluistina(poput ove, koje su i najopasnije za nekoga ko ne poznaje materiju). Kada se pokuša bilo šta obrazložiti isključivo jezikom struke, koristeći iskustva i znanja iz te oblasti, to se uglavnom doživljava kao atak na diy-ere i nečiju ličnost. Ako je neko baš uporan u tome, sledi mu sveopšta hajka od ''ugroženog pučanstva''. Čak i ako se javno izneseš negodovanje zbog tih proganjanja, rizikuješ  da se nađeš na crnoj listi dežurnih forumskih dušebrižnika, tako da se bojim da si se ovakvim pisanjem i ti značajno tome približio. One Dr Džekilovske ispade da i ne pominjem, meni je žalosno samo to koliko je članova foruma ''podržalo'' tako nešto, od kojih mnogi znaju koliko je laži i neistina izrečeno tom prilikom. I ne mislim pri tome  na sebe, jer sebe u svemu tome doživljavam više kao ''kolateralnu štetu'' u obračunu sa ''dežurnim krivcem''(ili krivcima), nego kao ozbiljan uzrok takve frustracije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, Doktor said:

Mito, imenjace, imas dozivotno besplatan internisticko-kardioloski pregled kod mene.

Dalje na pp.

Nisam ja Mita, a imam upola godina. Svakako zahvaljujem na velikodusnosti u Mitino ime, obavesticu ga za Vasu spremnost i lep gest. :hi:

To me podseti na mog prijatelja koji se zove Dobrica...seta on svog psa zvanog Djidji i snimi ga zanosna plavusa, odusevljena pridje i krene da mazi Djidjija i umiljato mu tepa "dobrice", na to ce moj prijatelj - "nije on Dobrica, ja sam Dobrica, on je Djidji":rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Doktor said:

@Alex,

probao/slusao 2A3 SET sa mojim Magna Acoustica FR kutijama ( osetljivosti +96dB).

Moje impresije upravo kako sam i napisao u prethodnom postu ( zato sam i napisao IMHO ).

Sa 300B je bilo bas ono nategnuto, ali bih mogao reci - skoro pa knap ( zasto - pa zbog simfonijskog orkestra :) ).

Moj kombo je sa 211 SET i to je TO. ( Slusao sam moje FR kutije i sa GM-70 SET, takodje dovoljno ).

PP pojacivaci se nisu pokazali dobro . Probao neki Bracinac sa EL-34, bilo tu jos par, ali . . . :no:

Nije dzaba ona tautologija : FR + SET

E sad', sve je to stvar licnog ukusa.

Imam prijatelja kome je visegodisnji kombo 300B SET & Tannoy Berkeley ( originalan kabinet, skretnice, drajveri ). Njemu dobro, uziva u tome.

Kada npr. slusamo neku od Mahler-ovih simfonija on uziva, ja u znacajno manjem intenzitetu.

Kada npr. slusamo Taste "On the Boards " , jes da je trio, njemu savrseno, meni odlicno.

Nadam se da sam ti pomogao. No, ima o tome jos . . . . :)

 

P.S. da se razumemo - i 2A3 i 300B su odlicne cevi.  Vrhunske.

 

 

Hvala puno na pojašnjenju :)

Jes da sam rekao cevke u kuću nikad, al eto idem ka high sens zvujama, pravim cevni preamp... pa možda nekad krenem i ka nekom SET-u (mada mi Gosha rekao da nikada to ne pravim, pamtim njegove reči... :D )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, ab-Co-axial said:

Dimitrije sa oglasa pojacala za 120evra ima bezmalo 8 banki, Utopie iza na fotografiji su njegovih ruku delo dok je jos mogao.

Toliko.

Od takvog jednog cikice ja pazario autotrafo 300W za 1000 din, NOS stanje.

Pola sata sam ga propitivao zasto toliko jevtino, da bi mi na kraju rekao: Sine, meni to vise ne treba a pare ce da odu za neke lekove...

  • Love 1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Doktor said:

Odlična kombinacija za sve muzičke sastave sa do max. dva aktera. Da budem još precizniji što se tiče solo/duo - akustični instrumenti.

Već trio i to nije više tako odlično. Kvartet, kvinetet do sexteta - tako, tako, do nikako.

Simfonijski orkestar - ka(n)tastrofa.

IMHO (naravno). :)

Ja sam čuo samo jedan 2A3. Slušalo se svašta i mnogo dobro mi je zvučalo. Pitaj Miću, bilo svega. Ovo je moj lični utisak. Naravno poštujem i tvoj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, skrstic said:

Ja sam čuo samo jedan 2A3. Slušalo se svašta i mnogo dobro mi je zvučalo. Pitaj Miću, bilo svega. Ovo je moj lični utisak. Naravno poštujem i tvoj.

Krle, sve OK. 

Radio je meni i SET sa ECL82 u paraleli, tipa 1.5W u A klasi po kanalu sa Magna-ma izuzetno, ali . . .  malo te ponese muzika, neki zahtevniji materijal, veliki muzicki sastavi i jednostavno ne moze da drzi amp kutije. 

O velicini slusaonice da ne ponavljam. Nije isto slusati taj kombo u 16 kvadrata ili u 36 kvadrata.

Ima jos toga . . .

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, Beli_Ninja said:

Od takvog jednog cikice ja pazario autotrafo 300W za 1000 din, NOS stanje.

Pola sata sam ga propitivao zasto toliko jevtino, da bi mi na kraju rekao: Sine, meni to vise ne treba a pare ce da odu za neke lekove...

To je tacno, imam prijatelja koji je u 70 i nekoj, nagomilao tokom vremema, a svestan da nece doveka trebati...uzeo pod svoje i poklonio mi sperku od pre 40god.32mm za moje buduce zvucnike, pored toga ulozio i svoj rad i mene poucio necemu i rekao daj da ti obezbedimo sta mozemo. :) Pri tom je obezbedio i sve potrebne zavojnice...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...