Jump to content

Kupujem snagas u A klasi


mrspis

Preporučeni Komentari

1 hour ago, ninja said:

Pogledaj totalni balans pa vidi koliki je uticaj radijacije u hladjenju.

Da ne lome glavu, emisivnost je relativna brojka od 0-1, u odnosu na crno telo.

U najcescim diyerskim konstrukcijama je  uticaj radijacionog emitovanja toplote 2-3%, blize 2%, i to na temperaturama hladnjaka oko 80C. Kada je vec blaga panika. Na nizim temperaturama hladnjaka, ucesce radijacije je jos manje.

 

Btw, i farba ima emisioni koeficijent kao eloksaza, ali znacajnije ometa konvekciju, pa pravi vise stete nego koristi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam video kod čoveka, silazili u podrum da mi pokaže, ži'mi ti, odozgo da pritisne u kacu,

gallery19.png

I posle, na proleće, kad čisti bure njih ne dira samo prenese u kuću i uključi, sluša. Kaže mnogo dobar zvuk bude, kune mi se čovek...

Treba ' se proba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odličan Varaždinac.

Nego neki dan prodavao mi drugar solarne panele za baštu, uvoz Japan, kaže zajebalo vek, davao mi 3 za 200 evra, al nisam bio pri pare.

Da li bi možda sa solarni paneli nekako uspeo brže da organizujem da stigne kupus? Pitanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E da, šta sam ono 'teo da kažem, znači za 120 evra teško da može da bude iole kvalitetno pojačalo u A klasi a da ima 10+ vati... pogotovu još i cevni preamp gratis.

Ja sam jedno moje diy 2x5W prodao za 150e, i to je bilo u ceni delova.

Ili lik ide sebi na štetu jedno 400e, ili je delove nalazio na ulici. Al opet, i za ruku da se ovo sve sklopi 120e - malo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, ninja said:

Problem je sto vecina misli da su strucnjaci u svemu pa izbacuju "znanosti" bazirane na povrsinskom znanju. Broj postova nema bas nikakve veze sa znanjem pojedine materije.

Nije samo rec o tome, i mislim da to nije slucaj.

Postoje razne "brze" informacije po raznim coskovima interneta

http://www.heatsinkcalculator.com/blog/the-importance-of-radiation-in-heat-sink-design/

Gde neki skriboman iznese neko pisanije nivoa zute stampe, potkrepi to sa referencom(da napravi tezinu), a onda sve to primeni na brkanje baba i zaba.

A pri diskusiji forumskoj , lakse je ubaciti, i jaci je argument, citat "engleza" kao argument pameti, nego zdravu logiku i bazicno znanje.

Pa slede greske, narocito ako se nije licno dovoljno eksperimentisalo u toj oblasti. A nema nesto puno razloga za eksperimentom, diyerski radimo predimenzionirano.

 

Da ne davim, "diskusija resenja" sa linka je malo obimnija, pa ne bih da ulazim u to, ali greske su pomalo terminoloske, nema staticne "prirodne" konvekcije u nasim slucajevima, na srecu ima vazduha i krece se.

Nas duyerski slucaj je uvek konvekcija sa strujanjem vazduha, ne pravi se zona, front nepokretnog zagrejanog vazduha koji dramaticno smanjuje konvekciju. Posto je kolicina zracenja hladnjaka na nekoj temperaturi uveki ista, pitanje je velicine konvekcije i relativnog porocenta.

A trudimo se, pride, da nam hladnjaci ne prelaze 50C, i ne stedimo na tome.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čoeku popljuvasmo pojačalo a da nismo sigurni zašto he cijena 120€. Možda je opaki švajserator pa je imao viška dijelova ili mu je jednostavno viška pojačalo pa je stavio dobru cijenu da ga što prije riješi. 

I ja sam koliko puta znao zviznuti besmislenu cijenu nečega samo da što prije ode.

S obzirom da se švajseraji teško prodaju onda je nekad bolje i spustiti dobrano ako je višak.

  • Love 1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Dacho said:

Čoeku popljuvasmo pojačalo a da nismo sigurni zašto he cijena 120€. Možda je opaki švajserator pa je imao viška dijelova ili mu je jednostavno viška pojačalo pa je stavio dobru cijenu da ga što prije riješi. 

I ja sam koliko puta znao zviznuti besmislenu cijenu nečega samo da što prije ode.

S obzirom da se švajseraji teško prodaju onda je nekad bolje i spustiti dobrano ako je višak.

A uz to covek zivi na jugu Srbije, gde je sve mnogo teze prodati (klasicna prica o siromasnom jugu i bogatom severu).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, ninja said:

Problem je sto vecina misli da su strucnjaci u svemu pa izbacuju "znanosti" bazirane na povrsinskom znanju. Broj postova nema bas nikakve veze sa znanjem pojedine materije.

Ja ću da koristim crne eloksirane hladnjake i dalje. Makar bio u zabludi da su puno efikasniji od netretiranih. Lakše ih je i naći, 90% hladnjaka na tržištu je takvo, verovatno postoji neki dublji razlog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Vix said:

E, a ni za D  klasu ne trebaju bas neki hladnjaci :D

Nego, ja mislim sebi u 2018-toj da sklopim neko svetlece pojacalo, i resim se hladnjaka, i crnih, i belih...

2A3 i dovoljno efikasni zvučnici i završio si. To je moj neki plan za budućnost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...