Jump to content

Iron Pumpkin(s)


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 1.1k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Daleko od toga da kukam na trafomatic...samo malo spominjem njihovu poslovnost :)

Elem, ako sutra stignu kako su mi obecali, a pri tom budu dobro namotani sve im je oprosteno (mada ni u startu nije previse zamereno).

Nadam se da ću obezbediti periferije oko RCA i IEC pa da pripalim sutra u nadi da neće sagoreti i ispustiti magičan dim!

 

Ja lično ne mogu da dočekam da ga čujem kako radi, baš zbog toga što je napravljen da bude suv i neutralan do 00, a pri tom da unese dodatnu mirnoću i separaciju u zvuk. 

Elem, u nedelju sam imao prilike da probam sa kolega Sync-om kako radi njegov novi Buffalo III DAC sa 9038pro čipom i novim mercury output stage-om - Balansirana veza direktno spojena na xlr ulaz Babela vrhunskim diy kabelom (neotech, pamuk, preputium...)

...

Mislim da je to definitivno najčistiji zvuk koji sam u životu imao prilike kod sebe da čujem - taj nivo realnog performansa (čak i na snimcima preko youtube-a) je jednostavno bio SpookY što bi Zen rekao.

Bass je na nekom drugom nivou u odnosu na bilo šta što sam do sad probao, pogotovo kada je kick u pitanju - jednostavno svaka karakteristika bassa se čuje jasno i iz numere u numeru razlikuje karakter drum kick-a, a bass gitara i kontrabass polivaju neverovanto raslojeno i definisano.

Za ovaj najnoviji sabre dac kažu da je svetlije prirode i to se čulo, ali ne kao negativna stvar.

Količinu detalja koja je bila u srednjim i visokim tonovima takođe nisam do sada imao prilike da čujem. Jednostavno, isplivavaju stvari sa snimka koje ranije nisam čuo (znam da zvuči kao kliše, ali stvarno je tako). Npr, propratni efekti i šumovi prevlačenja stringa gitare su jasno čujni itd.. itd...

...

Sve ovo spomenuh u kontekstu i "praise-u" B2J za koje mislim da je vrlo verovatno najbolje pojačalo koje sam do sada imao/čuo. Tačnije da se izrazim - pojačalo koje je najbolje leglo mojim afinitetima.

E sad, kako će to raditi kada se još Iron nađe u priči, uf ufffff.....

.......

:crazy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 59 minuta, chakija reče

Mislim da je to definitivno najčistiji zvuk koji sam u životu imao prilike kod sebe da čujem - taj nivo realnog performansa (čak i na snimcima preko youtube-a) je jednostavno bio SpookY što bi Zen rekao.

Hvala na opisu mog sistema. Odnosno Dragona+SissySIT+Tannoy...Bolje ga ni ja ne bi opisao :clapping:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daleko od toga da kukam na trafomatic...samo malo spominjem njihovu poslovnost [emoji4]
Elem, ako sutra stignu kako su mi obecali, a pri tom budu dobro namotani sve im je oprosteno (mada ni u startu nije previse zamereno).
Nadam se da ću obezbediti periferije oko RCA i IEC pa da pripalim sutra u nadi da neće sagoreti i ispustiti magičan dim!
 
Ja lično ne mogu da dočekam da ga čujem kako radi, baš zbog toga što je napravljen da bude suv i neutralan do 00, a pri tom da unese dodatnu mirnoću i separaciju u zvuk. 
Elem, u nedelju sam imao prilike da probam sa kolega Sync-om kako radi njegov novi Buffalo III DAC sa 9038pro čipom i novim mercury output stage-om - Balansirana veza direktno spojena na xlr ulaz Babela vrhunskim diy kabelom (neotech, pamuk, preputium...)
...
Mislim da je to definitivno najčistiji zvuk koji sam u životu imao prilike kod sebe da čujem - taj nivo realnog performansa (čak i na snimcima preko youtube-a) je jednostavno bio SpookY što bi Zen rekao.
Bass je na nekom drugom nivou u odnosu na bilo šta što sam do sad probao, pogotovo kada je kick u pitanju - jednostavno svaka karakteristika bassa se čuje jasno i iz numere u numeru razlikuje karakter drum kick-a, a bass gitara i kontrabass polivaju neverovanto raslojeno i definisano.
Za ovaj najnoviji sabre dac kažu da je svetlije prirode i to se čulo, ali ne kao negativna stvar.
Količinu detalja koja je bila u srednjim i visokim tonovima takođe nisam do sada imao prilike da čujem. Jednostavno, isplivavaju stvari sa snimka koje ranije nisam čuo (znam da zvuči kao kliše, ali stvarno je tako). Npr, propratni efekti i šumovi prevlačenja stringa gitare su jasno čujni itd.. itd...
...
Sve ovo spomenuh u kontekstu i "praise-u" B2J za koje mislim da je vrlo verovatno najbolje pojačalo koje sam do sada imao/čuo. Tačnije da se izrazim - pojačalo koje je najbolje leglo mojim afinitetima.
E sad, kako će to raditi kada se još Iron nađe u priči, uf ufffff.....
.......
:crazy:
Kako ta kombinacija radi kod Sync sa Betom?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam čuo kako radi buffalo sa betom, ali kako sync reče situacija je vrlo slična kao kod mene, s tim što mu se čini da je dynaudio 1.3mk2 usko grlo i da ne može da isprati pojačalo i dac. 
Da, cuo sam da ce Sync napokon sa svadbarskih zvucnika da predje na skandinavce ali nisam u medjuvremenu saznao na cemu se zadrzao.
Kako god, sledi i dalje potraga za dobrim kutijama ukoliko nije u pitanju impedansa i da se nesto u sistemu gusi. [emoji846]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 14 časa, chakija reče

Elem, u nedelju sam imao prilike da probam sa kolega Sync-om kako radi njegov novi Buffalo III DAC sa 9038pro čipom i novim mercury output stage-om - Balansirana veza direktno spojena na xlr ulaz Babela vrhunskim diy kabelom (neotech, pamuk, preputium...)

...

pa to

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mmmmmda... 

 

Prvo pohvale za trafomatic - stigli trafoi I to još dobro namotani! Stvarno odnos cena/kvalitet izuzetni!

 

 

A iron pumpkin u međuvremenu... prosvirao iz prve!

Podešavanje napona, mirne struje i offseta je stvarno prošlo glatko. Jako jako lepo i precizno može da se nasteluje preko trimera. Naponi maltene na četvrtu decimalu ubodeni. Svaka čast za vrača! 

:)

Doduše, malo je bilo drž nedaj oko volume switch-a i orijentacije jack-a prema turtle-u, ali i to se rešilo. Ostao još jedan gremlin da se istera sa jednog releja na položaju 11 ili 12 na kom imam brum tj. kao da nije uključen. 

 

Trenutno povezan na krsh rca chincheve - svira veoma veoma dobro. 

Ne bih rekao da se ne čuje preamp - čuje se itekako! Za ovo malo slušanja na whispering nivoima glasnoće ono što mi je upalo u prvi plan je energija bassa koja kao da je jasnija, izraženija na tihom slušanju. Imam utisak da je zvučna slika malo skupljena po širini, ali da je dobijena dubina i dodatno raslojavanja. Muzika sad kao da je pomerena za jedan korak ispred zvučnika. Dodatna mirnoca I fluidnost su takođe tu. Moguće da se tripujem, ali i instrumenti kao da imaju prirodniji timbar (joj sto volem da koristim tu reč). 

Treba utući još sati slušanja i usviravanja, išćerati preostale gremline pa cu onda moći da dam još mišljenja.

Ovako, na prvu mi se veoooma dopada! 

Hvala jos jednom Mighty Zen Mod-u! 

Stvarno si pravi kornjačin Zen vrač! 

IMG_20201020_231333.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iz skromnog iskustva, nakon nekoliko desetaka do nekoliko stotina sati se usvira ili uredjaj ili ja, pa sve pocne sjedati na mjesto.
Hocu reci, sve drugo je superiorno, a sto se tice sirine pozornice -strpljivo, razgazit ce se. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...