Jump to content

Nije mi nesto odavno jasno


ultrakeen

Preporučeni Komentari

Biće da ima tu i ličnih preferencija.

 

Imao prilike da čujem iste sisteme kao BVT, nismo išli zajedno, i u razgovoru s vlasnikom skontam da nam se utisci ne poklapaju. Lične preference su čudo.

 

Men vazda lepše legli veći i osetljiviji drajveri dok sam kod niskoosetljivih kutija sa manjim drajverima obično završio sa preglasnim slušanjem dok mi ne prosvira kako valja ili nearfield slušanjem. Navučen na PA drajvere, valjda mi tako bolje jer i na svirkama slušam na tako nekim spravama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:hot:  uf zamalo da poverujem da su manji zvučnjaci bolji

 

al na srecu pravio sam ovo

 

post-1773-0-07659200-1454592822_thumb.jp

 

slušao recimo ovo (da ne kačim, imam brdo slika zvučnika koje sam imao)

 

post-1773-0-72398100-1454592851_thumb.jp

post-1773-0-92568700-1454593523_thumb.jp

 

a sad ovo:

pojelo sve male zvučnjake

 

post-1773-0-99457700-1454593106_thumb.jp

post-1773-0-12155200-1454593352_thumb.jp

 

teoriju ne znam ali znam šta mi prija a to su velike membrane :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Niko nije rekao da ne moze, vec da zvuci prirodnije kada je membrana 12 inca i vise. U pitanju je hifi a ne idiotski glani bas sistemi u kolima...ko zna mozda moze da pomogne za razbijanje kamena u bubregu besici itd. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Niko nije rekao da ne moze, vec da zvuci prirodnije kada je membrana 12 inca i vise. U pitanju je hifi a ne idiotski glani bas sistemi u kolima...ko zna mozda moze da pomogne za razbijanje kamena u bubregu besici itd. 

Nije bilo reci o tome sta zvuci prirodnije,nego da mali bas ne moze da ide ispod 50hz.Stvar je ukusa sta koga uveseljava,i to je vec ispricana prica.Ja sam licno ljubitelj velikih membrana,da ne bude zabune. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije bilo reci o tome sta zvuci prirodnije,nego da mali bas ne moze da ide ispod 50hz.Stvar je ukusa sta koga uveseljava,i to je vec ispricana prica.Ja sam licno ljubitelj velikih membrana,da ne bude zabune. :)

ma nemas ti pojma.

 

a ni ja.

 

sto manji drajver i sto manje efikasniji, to bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolegione M

 

Po mom misljenju ti tvoji Sansui bass zvucnici zasluzuju bar duplo vece zv.kutije da bi jos bolje i efikasnije svirali bass spectar ,

 tako serijski mi nekako izgledaju kao da su zarobljeni u nesrazmerno malim kutijama . :)

 

post-556-0-96150200-1454673495_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugari pa ne znam šta da kažem, ako ste slušali ove kutije ok,ako napamet pričate da nema basa, šta znam, imaju sasvim dovoljno basa i idu nisko

 

bez muljanja, čuje se odvojeno i tačno kik pedala od bas linije. Naravno čuo sam više basa iz manje kutije ali kakvog, booom woooff itd

 

Ali pošto su stare skalamerije preko četrdeset leta i vešanje se stvrdnulo, iako sam ga osvežavao, verujem da ne reprodukuju bas kao u cvetu mladosti,

 

interesantno je da sasvim lepo rade na 10Hz sa ton generatora iz kompa, naravno na odgovarajucem pojačalu,

 

A te priče kabuki, pa nekom su lepe a nekom ružne, stvar ukusa, e sad da ima bolje ima ali ne za te pare. E sad razmišljao sam da ih raskopam pa da pravim scoop binove ali ne smem, mislim da bi me žena saranila u njima.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja mogu da ti promenim vesanja.

 

stavim sundjerasta, ako ti odgovara.

 

(ne kao iz radnje shit, nego specijalna extra soft)

 

doneses drajvere, ja premerim i porucim.

 

kad stignu, 5-7 radnih dana, odma zamenim.

 

za tebe free.

 

samo platis 2 vesanja.

 

to cemo na mob. ili pp.

 

:drinking-2:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo sam slimio fotoaparatom Nikon neki coolpix model beše 6100, vrno ga, ne secam se.

 

@sax :shakehands:  to je u planu vec neko vreme

 

samo da završim trandža projekt koji sam započeo

 

a što se tiče teme izvinjavam se na splačinarenju iste, ali opet, meni više odgovaraju osetljivije kutije, OB sa driverom od 100dB, ovaj kabuki 98dB :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugari pa ne znam šta da kažem, ako ste slušali ove kutije ok,ako napamet pričate da nema basa, šta znam, imaju sasvim dovoljno basa i idu nisko

 

bez muljanja, čuje se odvojeno i tačno kik pedala od bas linije. Naravno čuo sam više basa iz manje kutije ali kakvog, booom woooff itd

 

Ali pošto su stare skalamerije preko četrdeset leta i vešanje se stvrdnulo, iako sam ga osvežavao, verujem da ne reprodukuju bas kao u cvetu mladosti,

 

interesantno je da sasvim lepo rade na 10Hz sa ton generatora iz kompa, naravno na odgovarajucem pojačalu,

 

A te priče kabuki, pa nekom su lepe a nekom ružne, stvar ukusa, e sad da ima bolje ima ali ne za te pare. E sad razmišljao sam da ih raskopam pa da pravim scoop binove ali ne smem, mislim da bi me žena saranila u njima.

 

...........

Nisam mislio nista lose, ako ti se tako ucinilo. Imam nekoliko komada od 15 i 16 inca (Technics, Panasonic, platnena vesanja, ribbed paper cone) davno nabavljeni sa namerom da od njih pravim subove. Posle sam video da od toga nema nista. Vise sviraju kao gitarski, recimo od 50-ak Hz pa navise. Btw, imaju jako lep i prijatan, ali midbas. Opet, za tu namenu su previse veliki, a konkretno, nisu mi potrebni u sadasnjem sistemu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...