Jump to content

"The Best DAC is no DAC" sa BIG DIYa


skrstic

Preporučeni Komentari

Taj lampizator je prva sprava posle dužeg vremena da je podigla prašinu na učmaloj hifi sceni. Jel moze neko poređenje sa firmiranim DAC ili DSD uređajima, npr onaj teac 503?

Mislim da se bezveze diže prašina. Čuj pa kaži loše, dobro. Ovako ljudi nisu čuli, komentarišu...

I ja bi voleo da čujem odjedared pravi fabrički TEAC ak4490 DAC i Lampizatora s time što je TEAC pravi DAC i u startu u prednosti. Zvučno ne znam jer sam Lampizator Euforiu čuo a TEAC 503 nisam. Nije da ne bi voleo. Znaš ono jedan pa drugi pa opet. Kao malo dete.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Suca i boki imaju teac-a.

Inače, s obzirom da se lampizator probio na tržište, trebalo bi probati i gradaaudio dac-ova. Sad dok je tu negde oko 2000e mož biti da je dobra kupovina. Posle kad postane poznat možda se i zaradi nešto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zavrsi se Nole :respect: pa ja sedoh da probam ovog pikavca.

USB receiver napajan sa USBa , galvansko razdvajanje pa na DAC napajan switcherom od 5V. Kolko da se proba.

AP Linux  odmah osetio sound device :good2: ali bilo malo zajebancije sa podesavanjem MPDa :crying:  . Prezive se i to, naterah ga da radi :fouetaa:  Naucio sam malo linux :phil_04: pa vise nije panika kad nece da radi iz prve .

 

Dosta tise svira od Lampizatora. Lampija nisam mogao da slusam na 10h a sad na 12h lagano popodnevno sobno slusanje. Izgleda da mu ga Fikus dao po lampama samo tako.

Za razliku od lampija svira sve zivo. DSD kao DSD ( ima indikaciju LEDovkama) a flakove  kao PCM.

U drugu ruku celokupni karakter zvuka slican Lampizatoru ( ili je to zbog DSDa). Dosta vazdusasto, detaljno. opusteno, verno. :guitarplayer:

Me gusta mucho :Viannen_loungelizard: .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo da kazem da ne  bude da sam precutao.

Kod  Lampizatora sam primetio da se cuje puckav ton pri promeni numera.

Kod JLSa je to izrazenije ( jace se  cuje) i povremeno  se cuje u toku sviranja numere.

:whistle2: Mozda zbog toga  podseca na gramofon. :acute:

Dok sam kod Lampija sumnjao da fale neki mute tranzistori ili nesto slicno( jer ide LPF odmah sa I2Sa) , sad  vise verujem da je nedoradjen drajver.

Kod Lampizatora morate da iskljucite prvo  pojacalo  a onda Lampizator inace vas izbezumi  kad se kondovi israzne koroz amp.( jel sam to vec rekao?)

 

Na  Win nisam probao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo da kazem da ne bude da sam precutao.

Kod Lampizatora sam primetio da se cuje puckav ton pri promeni numera.

Kod JLSa je to izrazenije ( jace se cuje) i povremeno se cuje u toku sviranja numere.

:whistle2: Mozda zbog toga podseca na gramofon. :acute:

Dok sam kod Lampija sumnjao da fale neki mute tranzistori ili nesto slicno( jer ide LPF odmah sa I2Sa) , sad vise verujem da je nedoradjen drajver.

Kod Lampizatora morate da iskljucite prvo pojacalo a onda Lampizator inace vas izbezumi kad se kondovi israzne koroz amp.( jel sam to vec rekao?)

Na Win nisam probao

Na čemu se vrti aplinux? Ako je slabiji hw hoće da pucketa u toku numere. Meni se dešava na rpi. Pucketanje pri promeni može da se sredi igranjem sa vrednostima bafera u mpdu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolegi Vuletu sam uradio kutijicu za ovaj JLSounds DAC AK4490 I2SoverUSB sa LCD displejom. Koliko znam vrlo je zadovoljan radom iako je par sitnica prilagođavao. Bila je tema na HiFiles forumu ali je prsla zbog bangavog administriranja. Tu je Vule naširoko pisao o tome šta je uradio i  za primer odradio temu. Trenutno na bratskom forumu  DIY Electronic projects, u temi - JLSounds DAC, koju je pokrenuo kolega Khadgar2007 može se pročitati nešto od iskustava i saveta.  

Kako izgleda Vuletov DAC, videćete na linku  https://plus.google.com/118224295110587266788/posts/TgTu6hJo1Xn

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Povećaj bafer plejera. Npr sa 10ms na 250ms.

Kad bi to bilo tako lako. :blackeye:

Danas probavao konfiguraciju sa dva napajanja po 5V. Znaci  posebno za USB a posebno  za DAC.

post-39-0-56962200-1454347634_thumb.jpgpost-39-0-01784600-1454347898_thumb.jpg

Ugradio sam i SPDIF out.

Bem li ga da l' umisljam ali mi se cini da bolje sviri nego juce.

E sad i dalje  ima  problem sa krckanjem kod promene numere ali  i ponekad u sred numere. Primetio sam da se tom prilikom pali Led sa oznakom F.

U  uputstvu pise da se tasterom pali Roll-off  filter.

Kad dioda svetli tada je slow roll-off

Kad dioda ne svetli tada je sharp roll-off

Pritiskah taster ali nista se ne desava. Nisam se mnogo bavio time samo sam slusao.  Uglavnom kad se cuje uckav ton LEDovka trepne. Treba to jos istraziti.

Zvuk mi se sve vise svidja. :oke:

Sledi ugradjivanje lampe i zezanje sa LPFom i direktnim DSDom

post-39-0-49316700-1454348952_thumb.jpg

Sir, jesi naručio pločice online i kako si prošao sa carinom/pdv? JL smanjio cifru na invoice?

Ne. Drugar mi obecao Amanero da probam direktni PWM filtriran kao kod Lampizatora ali mu je Amanero ugradjen u Bufalo DAC pa mi bilo zao da mu rasturam. Ispostavilo se da ima i ovaj kombo ( USB + DAC)pa sam njega uzeo na probu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...