Jump to content

"The Best DAC is no DAC" sa BIG DIYa


skrstic

Preporučeni Komentari

Pogledaj Arduino. Negde sam čitao, nemam pojme gde, da preko njega vrši totalnu kontrolu i displej šta i kako. Preko daljinskog pojačanje, filteri, ulazi... nisam bukmarkovao.

https://hifiduino.wordpress.com/category/arduino-code/  http://hifiduino.blogspot.rs/  mpžda ovo poslednje. Ko će znati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugari, ja sam kriv, previše štur sam bio. Mislio sam da  znate moj DSD setup.
Radi se o JLSounds USB  pločici i  AK4396 Dac pločici.
I2SoverUSB_1.jpg

AK4396_orig.jpg

Na to sam stavio lampu.

post-39-0-71837500-1458059685_thumb.jpg

U sledećoj iteraciji sam umesto AK4396 stavio LPF ( i opet lampu).
post-39-0-04214700-1458059165_thumb.jpg
LPF kao ćerka ploča naleže na USB ploču i uzima I2 signale ( L i R).
Pin 8 je DATA FLAG –/+3.3V -DSD data; 0V –PCM data.
To će da pali rele i spaja na masu da ne bude klick zvuka kod DSD-a. To je svelepo ali dekodira samo DSD.
E sad sam hteo da taj isti signal iskoristim da kada je DSD ide na LPF a kada je PCM ide na AK4396 pločicu.
Znači treba mi neka među ploča sa releima na koju će ići AK pločica ali i LPF pločica.
Pogrešno shvativši da se Skrstićev PCB za JLSounds pitao sam da li ima nešto ovakvo gotovao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad pročitah. Ko fikusov dac (ne samo DSD već onaj što ima i pravi DAC). Lepo. Zaokruženo.

 

Samo da probam da pojasnim ove pločice što sam uzo su proba da kliktanja pri pustanju različitih formata poništi. Još uvek je samo DSD ali negde ima kliktanje, puckanja pri pustanju PCM pa DSD ili PCM različitih bitrejta ili DSD64 pa DSD128... Tako sam razumeo ako grešim izvinte. Jedna ima i flipflop koji bi trebao da pomeri malo fazu i ujednači. Tako razumeo Zokija zvanog Z(više puta).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zavisi i od softvera.

Na Daphili mi ne krcka.

Jos nisam isprogramirao novi firmver. Nemam SIP . 3$ kosta ali me eBuy odjebo promenio sifre, registraciju sta li a ne radi reset passworda.

Kad sredim fw mozda nece trebati relei i resicu se klicka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda umesto releja za preklapanje ići na neki quad 2 channel  demultiplekser (ovako na brzinu nađoh 74CBTLV3257 ali nisam nešto detaljisao). Eto samo kao ideja, taman taj DATA FLAG može da upravlja demux.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

post-412-0-58847100-1460225839_thumb.jpg

Maltretirao kolegu da mi malo lemi. Čak sam malko i ja lemio, naravno džampere, nema šta da spržim. 

Došao mi i JLSound I2SoverUSB. Ko zna možda iduće nedelje i proradi. Mada pošto sam uzeo kondenzatore koji su fizički veći nego što treba... 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel se obe ploce koriste uvek ili u zavisnosti kakav je sledeci stepen balanced ili single end?

Video sam u big diy temi da se pominje  flipflop, balanced i se, ali nisam nista ukapirao.

Dve odvojene. Lakše oko lemljenja. Kad mi kolega zalemi iseći ću. Pravu razliku nisam siguran da sam i ja ukapirao. Jedna je sa flipflopom a druga bez. Toliko mi je bilo dovoljno.

 

@ Skrstc

Kad dolazis da probavamo. 

Kad završim. Neće to skoro. Uzeo neke kondenzatore kojima je razmak nogica za oko 1,5mm veći. Možda ih ostavim, možda odem druge da kupim. Treba i napajanje da nabavim. 2 komada od 5V šro čistija.

 

Ajde da pitam pošto sam laik jer smeta to što ći da malo iskrivim nožice tim kondenzatorima? Meni se čini da ne bi trebalo al bolje da pitam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...
  • 4 nedelje kasnije...
  • 2 months later...

Da ne otvaram novu temu, pa rekoh da pitam ovde, imam jedan Philips 204 koji je u kvaru, laser i transport, pa sam dosao na ideju ako je naravno ikako moguce, da ga iskoristim kao dac, da li mi moze neko pomoci, ne trebaju mi uputsva nego konkretno majstor -  diyer koji moze da se prihvati posla i obaveze , da napravi dac koji je baziran na cipu tda 1540.

Samo da napomenem, imam u sistemu vec jedan Philips 204, koji svira - ispravan - refreshovan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Niko nista da napise, ajmo junaci, znam da je komplikovano od 1540 napraviti DAC, ali je bas u tome i fora, najmuzikalniji DAC na svetu pretvoriti u dig an konverter,

USB veza comp - 1540, sa kompjutera signal nekako ubaciti u 1540 !!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, parabolis said:

Niko nista da napise, ajmo junaci, znam da je komplikovano od 1540 napraviti DAC, ali je bas u tome i fora, najmuzikalniji DAC na svetu pretvoriti u dig an konverter,

USB veza comp - 1540, sa kompjutera signal nekako ubaciti u 1540 !!!

ima ovde:

http://www.myprius.co.za/TDA1540_DAC.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...