Jump to content

Šta trenutno slušam . . .


Preporučeni Komentari

42 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Sta znam,nije neka luda cena...25e...VG.

WWW.EBAY.COM

<p>The Grateful Dead-Workingman’s Dead. WB Records Orange Label First Press. </p><br /><p>The record is in very good condition with light surface marks and plays with light surface noise and superb audio. There is a mark on track 1 which clicks a couple of times-otherwise record would rated excellent </p><br /><p>The sleeve is in very good condition with...

to bi bilo otprilike to...treba da vidis kakav je eventualni priliv tog naslova,po tamosnjim berzama,mogucnost da nabavis isti naslov,eventualno ako i ne u prvom izdanju,ali u nekoj ranoj americko/kanadskoj varijanti,i naravno sve zavisi jod od faktora "neizdrzitis"...a i prodavac bi trebao biti nacisto,da ako sad ti ne kupis,mozda ce mu biti na stanju jos i u narednih 10 godina isti naslov,pa trazi koju kintu popusta da ti da...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Citajuci neke stare clanke pokojnog Konda osnivaca Audionote Japan, otkrio sam da poslednje koncerte Toscaninija, koji su snimani u tada eksperimentalnoj stereo tehnici, vrlo minimalisticki sa 3 ribon mikrofona bez procesiranja, koristi kao referentne za procenu kvaliteta svojih uredjaja. Zaintereujem se nadjem na Tidalu i odusevim se i izvodjenjem i zvukom. Usput evo i Kondovog pisanija http://www.goodsoundclub.com/Forums/ShowPost.aspx?PageIndex=1&postID=11835#11835

Izmenjeno od hifista
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedna analogija sa automobilima,a po pitanju novog.Sin radi u rentakar agenciji sa preko 1.300 vozila...sva stara do dve,tri godine.Nenormalno je dugacak spisak delova koji crkavaju za par meseci...predpostavljam da sve sto nije proslo inspekciju,dolazi u Srbiju i slicne zemlje...ali,uvozili smo mi i pre 30/40 godina...i sve radilo narednih 20/30 godina.

Upravo slusam Reinhardt/Grappelli "Hot club of France"...lp izdat 1964...sveze kao onda...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Pa lepo kazem,samo 1st/2nd press...to se odnosi i na cd...ovo novo... em skupo,em macka u dzaku...kome ja iz Srbije da vratim lp/cd...

paa,ovo su first pressovi ovoga...imas ovo i na petorostrukom LP,po 5x vecoj ceni...nekad nije zgoreg proviriti i malo dalje od onog sto se desavalo/izdavalo pre cca 50 godina...naravno rizik postoji,nekad dobijes,nekad gubis...ovde barem ovakve stvari nisu bile problem (barem dosad),sto se menjaze tice,ako su kvalitativni problemi u pitanju....B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, paja959 said:

nije zgoreg proviriti i malo dalje od onog sto se desavalo/izdavalo pre cca 50 godina...

Pa i ja sam rizikovao sa LP  'Cornell '77"...ispalo dobro...govorim nacelno...ne osecam se zasticenim potrosacem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Aoxomoxoa said:

Eh,daleko je Evropa...gledano odavde.

 

2 hours ago, Aoxomoxoa said:

Eh,daleko je Evropa...gledano odavde.

pa kolko sam ja citao,i iz SRB su ljudi vracali ploce Juno-u itd...jest to dodatno maltretiranje+troskovi...prestao sam kupovati izdanja,za koje se ne primaju reklamacije kod nekih dealera....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...