Jump to content

Svajsovanje Transparent Audio Reference XL Speaker kabla


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Koliko ja vidim, u osnovi ste napravlili kabl koji u sebi ima LP filter prvog reda sa polom na nekih 20kHz (zvučnici su 4 Ohm ako me sećanje ne vara) pa možda i nije  čudno što se čini da ima više basa i sl.Isti filter unosi fazni pomeraj koji se menja zavisno od frekvencije signala što može da bude odgovor otkud šira pozornica. Ko hoće da se igra na temu neka spušta reznu frekvenciju filtra na izlazu DAC-a pa nek sluša, možda se iznenadi pozornicom i "analognim" zvukom kad faza signala postane dovoljno uvrnuta. Kako god, ova igranka ima smisla dok god je vama lepo :oke:

Niste pazljivo citali. Nama ( iz muske test ekipe) se cinilo da je manjak basa ( sto je malo cudno za LPF). Zenski deo ekipe ( koji dobro poznaje opus Anree Bocellija) je rekao da je "prisutniji bass" sto je nas muske zacudilo.2,5uH i 1000pF bas strasno mogu da pomere fazu.Cilj napisa nije marketinske prirode, nit pravim za pare nit prodajem Transparent Audio kablove. Samo je postajala zelja da se pokaze da 12500$ kabl moze da se nasvajsuje za cenu boxa cigareta. Greota ne probati. Nismo se igrali sa fazom i propusnim opsegom nego sa kopiranjem brandiranog ( skupog) kabla. Sve zamerke na princip rada idu na adresu Transparent Audia.Bice jos i uporedni test oridjidji VS svajsovani kabl. Ako hocete da citate.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 209
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Niste pazljivo citali. Nama ( iz muske test ekipe) se cinilo da je manjak basa ( sto je malo cudno za LPF). Zenski deo ekipe ( koji dobro poznaje opus Anree Bocellija) je rekao da je "prisutniji bass" sto je nas muske zacudilo.2,5uH i 1000pF bas strasno mogu da pomere fazu.Cilj napisa nije marketinske prirode, nit pravim za pare nit prodajem Transparent Audio kablove. Samo je postajala zelja da se pokaze da 12500$ kabl moze da se nasvajsuje za cenu boxa cigareta. Greota ne probati. Nismo se igrali sa fazom i propusnim opsegom nego sa kopiranjem brandiranog ( skupog) kabla. Sve zamerke na princip rada idu na adresu Transparent Audia.Bice jos i uporedni test oridjidji VS svajsovani kabl. Ako hocete da citate.

 

Filter prvog reda na reznoj frekvenciji u teoriji pomeri fazu za 45 stepeni. Daklem faza na ~20KHz mrdnuta za 45 stepeni, na 10 kHz nešto manje od 30 stepeni itd... ...iza kabla je kompleksna impedansa zvučnika, šta se tu dešava niko ne zna.

 

Nije ni ovaj ni prethodni komentar bio zlonameran ni malo. Ja samo napomenuh šta se fizički tu dešava.

Nekom ovo bolje sviri, nekom ne... 

 

Rekoh, cilj ove igre je zabava, meni zabavno a verujem i vama :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma hocemo mi da citamo , narocito kad se povrdjuje vec znano imas primer i ovde : http://www.zenmod.in.rs/loudspeakers/be-yamamura-millenium-6000-speaker-cable-resurection/ al' kude da secerlemu kloniras , nije mi jasan poriv

A be. Vezi konja gde ti gazda kaze. Jel trazen klon Transparenta? Pa toj cu uradim.Doneo drugar materijal i trazio to. Ko sam ja da ga ubedjujem da ne treba? A usto ni sam nisam siguran da ne treba dok ne probam.I zasto mislis da je secerlema?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sire, ako je montazno-demontazni, zasvajsuj jedan par proizvoda nezavisnog i od novca lisenog samograditeljstva ( da ne kazem uradak),  za Beograd, da ih probam(o). Komisijski. Naravno ako verujes mojim, Doktorovim, Necinim i jos "par" usima. Greota je da ako to radi stvarno  dobro, prodje ovako neozbiljno i nevidljivo. Tako su tupili i za OP 2111 pa radi ko cudo.

Pozdrav, Moram sad da radim.Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Filter prvog reda na reznoj frekvenciji u teoriji pomeri fazu za 45 stepeni. Daklem faza na ~20KHz mrdnuta za 45 stepeni, na 10 kHz nešto manje od 30 stepeni itd... ...iza kabla je kompleksna impedansa zvučnika, šta se tu dešava niko ne zna.

 

Nije ni ovaj ni prethodni komentar bio zlonameran ni malo. Ja samo napomenuh šta se fizički tu dešava.

Nekom ovo bolje sviri, nekom ne... 

 

Rekoh, cilj ove igre je zabava, meni zabavno a verujem i vama :oke:

2,5uH bi trebalo da reze na 40kHz tako da je fazni pomak na gornjoj slusnoj f ( koja je usto prosla i kroz HP fileter) ili vrlo mali, zanemariv ili tesko ( nemoguce) odrediv.

 

Sire, ako je montazno-demontazni, zasvajsuj jedan par proizvoda nezavisnog i od novca lisenog samograditeljstva ( da ne kazem uradak),  za Beograd, da ih probam(o). Komisijski. Naravno ako verujes mojim, Doktorovim, Necinim i jos "par" usima. Greota je da ako to radi stvarno  dobro, prodje ovako neozbiljno i nevidljivo. Tako su tupili i za OP 2111 pa radi ko cudo.

Pozdrav, Moram sad da radim.http:///../public/style_emoticons/default/oke.gif

Ma na manjak sam sa lak zicom. ( dobrom) 

Ostalo nije problem da se napravi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Idem sada da probam da napravim jedan par :wink2: nego dali može ta zavojnica da bude sa feromag.jezgrom ili mora da bude ta vazdušna?

Ima kalemova u tv šasijama kolko voleš...

Imam osećaj da će ovo fantastično da radi!

 

Pozdrav

Pa sa feritom i na vazduhu nije isto. Original kabl je na vazduhu. Ako se stavlja jezgro onda to nije klon nego ni sam ne znam sta.

 

Voleo bih da jos neko napravi i iznese utiske ovde

Dao si mi samo deo odgovora. OK za presek. :oke:

Sta si mislio pod terminom - dobri ?

Pa ovaj sto sam potrosio sam dobio iz Zajecara, cist bakar, kvalitetan lak nije nesto tursko kinesko, ko zna sta u njemu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ce ti nadjemo nesto vec prigodno. 

Primopredaja kod "Marjan"-a. :wink2:

Ma nece da cicijasimo. Idemo na one repice u Krunu sto prosli put nismo stigli da probamo 

Groznog sam vodio

http://www.diyaudio.rs/topic/6273-gurmansko-ćoše/?p=162289

poznajes mu stomak?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ljudi se trude da naprave ampove koji su stabilni bez izlaznog induktora ili sa istim sto manje vrednosti a ovi ubacuju isti u kabli i jos ga prodaju po ko zna kojoj ceni.

Dakle kablovi za obogaljivanje karakteristika pojacala...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ala smo mi neki ljudi...

Ne valja kada pravimo jeftine kablove, ne valja kada pravimo jeftina pojacala, ne valja kada pravimo skupa pojacala, ne valja kada pravimo bilo sta.

 

Kada se po prvi put pruzila prilika da napravimo zvucnicki kabal koji kosta kao nov auto onda je vaznije pljuvati ga nego napraviti pa pljuvati ako treba. 

I kao sto neko rece, zalite se Transparent Audio-u ako imate neke zamerke na konstrukciju. A koliko vidim po netu, bas i ne pljuju taj kabal bez obzira sto obrce fazu, obogalji pojacalo i ne znam sta jos.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...