Jump to content

Big (ali veri big) Wolandov Tannoy MLTL Gold


Woland

Preporučeni Komentari

Imao sam Tannoy-e nekoliko godina, konstantno bio jako zadovoljan sa njima(i sada mislim da je to najbolji zvučnik za audifilsku penziju) kupio super tweeter-e, slušao par meseci i prodao sve zajedno...tim redosledom.

Super tweeter uništava magiju dual koncentrika, narušava njihovu homogenost i muzikalnost, a to je valjda poenta tog zvučnika.

Uz super tweeter-e Tannoy DC postaje Hi-Fi zvučnik, ali loš Hi-Fi zvučnik. Moje mišljenje. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tweeter , koji ima highpass na 20KHz/6db/oct je oko -9db@10KHz

go figure

O HighPass filter-ima sam ja držao predavanja još '86. godine. No, moje pitanje je bilo jasno i sledeće: zvučnik koji se pominje, dokle on može da (Vašim rečnikom) „dobaci“...? Gledajući (to sam i napisao) njegove specifications nije mi jasno šta se dobija...

Eminence APT80 Tweeter - very linear frequency, 45W (RMS) at 3.5kHz, 85W (RMS) at 5KHz crossover frequency, 105dB thomann SPL (1w/1m), frequency response: 3.5-20kHz, 80mm mounting hole.

Bass ima low pass,

a visoki ima high pass.

Srednji pak band pass

Postavljena slika

Pročitajte pitanje koje sam postavio malo bolje. Hvala.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jednostavan i narodski odgovor - sluzi da doda malo "vazduha" iliti sprinkle

 

da ne pisem sad sve sto mi je palo na pamet , potrajalo bi , sve se svodi na to

 

ni manje ni vise

 

zaseceri podrucje od 10K navise , a to navise kako spoznajes i osetis .........

 

na kutejama sa LC1 imam najmanje Founteke , highpass na 20-ak KHz ; srecnim sticajem okolnosti - kond mi sluzi i kao xover i kao attenuator - cisto na uvo je odredjena njegova velicina

nabijes uvo na njih i cujes jedva cujno ssskssssk , razmisljas kako to nije bitno

 

iskljucis i s pocetka i ne primecujes da ih nema , medjutim posle nekog vremena se sve vise primeti

 

ako super-visoki ima preveliku ulogu , onda vise nije super-visoki , nego visoki .......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro bre druze Woly (... :msn-rofl: ), os ti napisati kako to sviri. Hvalili smo Sava, velicali drvo, neki bogami drobili na boju ( nikad ti to necu oprostiti), al bre nikako da cujemo tvoje utiske. Sad si se valjda suziveo kolko tolko sa njima. Sigurno si i nasao nacin da se provuces izmedju njih. Cuo sam od nekih zlih dusa da su kokoske u komsiluku prestale da nose jaja, babe organizovale radnu akciju za sustikle, lokalni tipovi ne piju pivo ispred radnje, cute puse, samo sede i slusaju Tanoji. A ti nista. Zemljom duvaju orkani odkad si ih pustio u rad, a ti opet nista. Koj si moj davo tolke pare kad se ne puvas. Nikad od tebe hifilisticar. Mlogo si bre diskretan i nezan.

A tek što svira... još bolje nego juče :)

E umrem ti na prikaz :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Grozanlije Pa napisao sam to odmah, čim su stigli. Ne umem da pišem po audiofilski, ono pozornica, scena, dubina... trte mrte :) Sviraju brate značajno bolje nego kada si ih poslednji puta čuo: sove mi se gnezde na terasi, betmeni grebu po prozorskom staklu, mačke padaju u trans kada pustim Youn Sun Nah, kerovi otkidaju na Miladojku... Svega toga ranije nije bilo... pa Ti vidi sad... dovoljno li je :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ništa mi to ne kapiramo dok Milosav ne uzme pero u ruke! Mislim, ne sumnjam da rade predobro, ali kad ih već ne mogu čuti onda da bar pročitam lirske figure kakve nemaju ni Stereophile ni Hi-Fi News zajedno. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...mačke padaju u trans kada pustim Youn Sun Nah, kerovi otkidaju na Miladojku...Brate Woly (... :msn-rofl: ), hranis li ti te jadne zivotinjke? Sve si spuco na Tanoje. Kockarino, becarino, vreti mi televiziju.... U Boro da bog da ...U nedelju, Mladene, u nedelju. Nasiroko i nadugacko. Obecavam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa posle ja ne volim Tanoje. I macke ( domace, kucevne) beze od njih.... UN ih spasavaju.... Pre sigurne kucice idu na terapiju. Oni zgubidani za skupe pare iz Orke se sa motornim testerama vec sunjaju po Vrbasu. Bre, brate Woly (... :msn-rofl: ) kakav zijan ti ucini. Lele, ni moje "najdobronamernije lirske" semanticke konstrukcije nece moci da poprave stvar posle tvojeg pisanija. :oldtimer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...