Jump to content

Big (ali veri big) Wolandov Tannoy MLTL Gold


Woland

Preporučeni Komentari

I to sam zapamtio nadžak babo - nisu samo Goldi, Silveri i HPD-i dobri....dobri su svi koji su veći od 12". :D(Wolly, evo ti centaršut da izjednačiš za onu kompenzaciju! :) )

 

mene nisi mogao cuti da to kazem ........ da su dobri samo od 12" navise .......

 

 

Zaista mi je zao. :buehehe:  Onda i njima isti savet (krajnje subjektivan) kao Zeru. Tebi dragi Zene ne ide da ja Grozni, bilo sta savetujem, ti vec siguran sam znas sta ces i kako ces. :oke:

 

doci do para dobrih Tann drivera - samo je pitanje strpljenja i malo njuvanja/vremena ; zahvaljujuci dobrim ljudima , kojih ima po celome svetu , moze se - eto kako Ninja iznjuva one za Igora ....... da ne pominjem one koje ja iznjuvah , sto za sebe sto za Vladu ...

 

za kutiju je lako - hocu reci - samo je treba napraviti , a primer Wolijeve kutije govori svedoci o kvalitetu koncepta ( da ne pominjem Gyurgyevke)

 

dakle - Tannoy mora biti skup samo ako placas hype i mudroseranje ; ako odbacis hype i oslonis se na prijatelje , sve je resivo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mnogo puta naleteh na kutije tipa spolja gladac... Sta hocu da kazem. U ovom nasem hobiju pored zvuka sprave ( kutija), sinergije sa ostalim delovima sistema, imanja ili nemanja dovoljno love za zeljenu spravu,  pa ako cemo posteno i kako ti kazes mudroseranja, postoje i jos neki  veoma vazni faktori a to su vreme, sigurnost u pravilan izbor komponente, pomoc prijatelja, (ne)pouzdanost majstora koji ih pravi,  te na kraju konacan rezultat koji bez obzira na kvalitet delova ili posten uradak, cesto ne bude srazmeran nasim ocekivanjima. Na zalost, mnogo puta sam slusao svakojake egzibicije, posebno sa Tanoj drajverima, koje su bile sve samo ne dobre. Sa ostalima proizvodjacima je to takodje cesto bio slucaj, ali su promasaji kostali znacajno manje. Opet neke firme ( kao na pr. Sonido) su mnogo manje osetljive na greske ili lagane nepreciznosti u izvodjenju projekta. S druge strane, nemam vremena da dzedzim na netu da bih posle dva meseca kupio drajvere, pa tri meseca razglabao projekat, pa dva meseca pravio, pa dva meseca ispravljao, pa.... Radim ko stoka, non stop pod stresom, kad dodjem do nekih slobodnih parica ocu da cas posla zavrsim posao, da ne razmisljam mnogo, da dobijem pristojan zvuk za pristojne pare i da uzivam slusajuci muziku a ne basove, srednje, ovaj ili onaj harmonik sest meseci pa da vidimo... Jednostavno nemam ni zivaca ni vremena. Setite se samo prica i svadja o Tanoj skretnicama. Svi Tanoji koje sam cuo a da su mi se iole svideli, na kraju su bili skupi. Tanoj nikad nije bio moj omiljeni zvucnik, blizi sam nekim drugim koncepcijama i drajverima, ali kao sto rekoh i podvukoh, to je moje subjektivno misljenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

relax , Grozni ...... ne moras da mu ga dajes sad po ozbiljnosti :rofl:

 

poenta mog pisanija je samo  : ima jos neke koristi od ove nase kafane , ne samo zajebancije

 

:cheers:

 

(daleko bilo da ja krenem uvaljivati bilokakovu pravovernost ikome :acute:  )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam šta bih dodao... baš ništa - Also sprach Grozni :)

 

Ali najbolje je bilo što smo skoro 5 sati slušali muziku i vrhunski se zabavljali pri tom :) Sve te sprave, ploče, sve je to bilo samo povod lepom druženju. A, da je to fino sviralo - jeste majkemi :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

190 cm i 120 kg zive vage. Za Crnu Goru i uzu Srbiju to nista posebno, al u Vojvodini me sacuju za stabilnog centra njihove kosarkaske reprezentacije . Ispod Durmitora bi me vodili kod lekara sto nisam skroz izrasto. :buehehe:

 

ti si amater -180/130

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako Woly (... :msn-rofl: ) ovo procita, ugasio si ga.  Gdi on bre deda, taki mlad, uscuvan i sav zategnut. Juce kad smo Doktor i ja dolazili, on nas cekao, ja ga pogledah, bi mi nesto cudno, pa ukapirah, te ga pitah, Woly(... :msn-rofl: ), burazeru a gde ti je dupe? On `nako mrsav, bi mi ga zao. `Ce preladi prostatu na onaj Vojvodjanski vetar, a doktori nece da znaju kuda da mu je pregledaju. :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dupe od riblje corbe ne raste :)

 

moja pokojna baba i majka govorile  -Život na usta ulazi - obje pošle sa 83 i 85 god, a imalo ih cijeli život

 

valja imat rezervu da ako ne daj bože dođe do belaja ima od tebe šta otpast a opet da ostane da pretekneš

 

da te ne kače na one bočice sa vodom :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i ja da se pritefterim da sam čuo do sada najbolje BIG Tannoy-e!

 

Danas sam bio kod čika Wooland-a na jednom izuzetno prijatnom druženju. Nekih cirka 2 i po sata mi je proletelo neverovatno brzo!

Moram pohvaliti domaćina da je spremio jednu od najboljih nes kafa koju sam ikad pio! Još jedan dokaz koliko je čovek talentovan i koliko ima ukusa...što nas vraća na same zvučnike :D.

Meni su se izgledom uživo baš dopali!

Mnogo drugačije izgledaju uživo nego li na slikama.

Majstor Sava je i ovaj put potvrdio da je zaista vrhunski stručnjak svog zanata.

Budući da živim jedno vreme sa coax-ima, zvuk koji su tannoy-i davali mi je bio "poznat" u smislu osnovne karakteristike samog drajvera, tj 15"+2" coax-a.

Ono što me je najviše zanimalo je bass i on je moram priznati zvučao jako jako dobro. Odličan kick i brzina, a ide dovoljno duboko i pri tom kontrolisano. Ostatak zvučnog spektra je dosta dobro upeglan-uravnotežen. U principu, to je kutija koju bih mogao "oženiti". Jedino što kada jednom do toga dođe, teško da bi moglo doći do razvoda :hihihihi:

Kada bih morao da tražim manui, broj 1 bi bila položaj zvučnika po visini -  imam osećaj da drajveri trebaju biti 100mm niže da bi bili u idealnom položaju, ali je vrlo diskutabilno kolliko bi se čula ta promena visine...

Ono što je najbitnije u čitavoj ovoj priči jeste da je Wooland zadovoljan i srećan sa svojim novim kutijama u sistemu. Na kraju krajeva, ima mnogo razloga da to i bude, bar kad su kutije u pitanju.

 

Woolande, hvala puno na super druženju i na super provedenom popodnevu.

Bilo mi je pravo zadovoljstvo!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako se zadesi da ti neki of fotoaparata prenoci , ne bi bilo zgoreg da napravis koju slikicu , da editujem blog

 

:cheers:

 

(mogu i ja da sliknem , ali tek kad dodjem , sto ne znam kad ce da bude )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...