Jump to content

Beyma koaksijalac - tannoy alternativa ili nešto sasvim drugačije


chakija

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 530
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Uradiću to, hvala na savetu :wink2:

Za sada sam dampirao hornu živom gumom sa zadnje strane, tako da lako mogu na nju da dodam/nalepim filca i vidim šta ću dobiti.

BMS radi ovo na njihovim coax-ima.

Inače, samo dampiranje horne je dosta popravilo situaciju kod srednjih tonova, pogotovo vokala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uradiću to, hvala na savetu :wink2:

 

:cheers:

 

 

Za sada sam dampirao hornu živom gumom sa zadnje strane, tako da lako mogu na nju da dodam/nalepim filca i vidim šta ću dobiti.

BMS radi ovo na njihovim coax-ima.

Inače, samo dampiranje horne je dosta popravilo situaciju kod srednjih tonova, pogotovo vokala.

 

To si već i sam zaključio kada si dampirao svoju H290 hornu. To je zarad vibracija. Možeš eventualno da probaš filc preko toga za probu, a kao neku krajnju varijantu sa kondorom na koji možeš sintelanom ili silikonom da nalepiš filc debljine 0.5cm ili 1cm tako da uhvati selom površinom. Takav sendvič za hornu s tim da okreneš filc ka membrani. To već sam vidiš koliko možeš da staviš tu. Što više to bolje. 

 

Probaj i sunđer obavezno. Nije isključeno da će raditi bolje.

 

 

uradio je to , samo zaboravih cime tacno

 

Vidiš da nije. Drveni advokat Zen :rofl:

 

:air_kiss:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

ne bi da kvarim temu nego mi se dopao ovaj projekat pa da podelim ovde, mogao bi se ponasati kao koaksijalac u praksi posto ionako lici na stare koaksijalce iako je zapravo kombinacija basa i linearraya

 

i nije skupo, visaton delovi, lepa osetljivost

 

http://lautsprechereigenbau.de/index_hifi_de.htm?http://lautsprechereigenbau.de/hifi/phi.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bi da kvarim temu nego mi se dopao ovaj projekat pa da podelim ovde, mogao bi se ponasati kao koaksijalac u praksi posto ionako lici na stare koaksijalce iako je zapravo kombinacija basa i linearraya

 

i nije skupo, visaton delovi, lepa osetljivost

 

http://lautsprechereigenbau.de/index_hifi_de.htm?http://lautsprechereigenbau.de/hifi/phi.htm

 

 

resenje kao kod Gaithain zvucnika....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naopako da mi se ovako savršeno organizovana tema kvari sa ovim Visaton-ima ! :hihihihi:

 

Još uvek nisam probao varijantu sa filcom-nemam vremena, tj. lenj sam, a mož bit da ima i malo  razloga što i brez toga sviri fino.

Kutija je fazi izrade. Očekujem do kraja nedelje da će biti gotova...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem,

 

Reših da budem malo vredan pa da probam da eksperimentišem sa dampingom što je Zvu predložio.

Padne mi na pamet da bi u ovu svrhu dobro mogao da posluži sunđer za pranje posuđa - ima ona skotch brajd strana koja podseca na filc, a opet sa ove druge strane je sunđer, tako da imam dupli efekat :D. Skočio sam do obližnje prodavnice i kupio 4 specijalna Fino sunđera, isekao na podjednake komade i zalepio sa zadnje strane horne na živu gumu.

Izmerio sam rezultate tako da se može uporediti efekat ovog dampiranja. Po meni su efekti itekako merljivi i čujni. Morao sam prilagoditi skretnicu zbog promene koju su sunđeri uneli.

Na visokom sam dodao još 1uf vrednosti da bih još malko upeglao odziv.

Gornja slika je odziv sa sunđerima, a donja bez.

Slike ne bih da kačim-ne želim da prouzrokujem mučninu onima što imaju slab želudac :)

Sada malo slušanja pa raport...

post-14-0-90150500-1387231625_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Wolly, ne provociraj, moji sisati postovi očas završe u udrobljenom offtopic-u!

a agentura Victorias Secret (Doktor i Grozni) dođu Fiat Palio/Gasiom pa ti podese ukošenost dekoltea za 5,5 stupnjeva prema slušaocu/gledaocu :msn-rofl:

 

Ne sekiraj se: ne mogu se dobri zvučnjaci napraviti bez potrebne količine off-a :)

 

Victoria's Agents su kod mene bili smerni - rekli zakosi ih da te gledaju u oko. Chuck-u će da kažu - deder ih zakosi da im vidimo mammilae  :msn-rofl:

 

 

Finiš za sada nepoznat...

Moguće da će da bidne malko experimentisanja sa bojama :D

 

'Ajd' Pink ako smeš :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baš mi je drago vidjeti još jedan big MLTL! Jedva čekam da pročitam vlasnikove utiske, ali i utiske gostiju.Predosjećam zaplet u stilu:

-Monitor Goldi sviraju bolje...

-NE-NE-NE-NE-NE! Beyme sviraju bolje!...

-Ma tebi je slon prno u uvo...MG sviraju bolje!!!!

-Ma pojma ti ne znaš o hifi!

-Ti ne znaš veze o hifi!

 

:buehehe:

 

 

 

'Ajd' Pink ako smeš :)

 

Možda Purple ako ne voli Floyde? :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bliži se trenutak istine! Jesu li Beymini coaxialci dostojni usporedbe sa dual koncentricima stare škole? Mogu li Gyurgyevci uzvratiti udarac? Jesmo li spremni za novi hype sa pro MLTL-ima?Sve to u slijedećoj epizodi:"Chaky protiv predrasuda"

 

:phil_04:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...