Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...
  • 3 nedelje kasnije...
58 minutes ago, Doktor said:

Deder, uvecaj malo te LP-e, jos bolje baci ih separatno. Par naslova ne vidim "citko". :)

Don Cherry - :wub:.

Bowie /Jagger "Dancing in the street".maxi 12" (atomska bomba jos i danas,ovo sam prvo pustio,i odma sam sutnuo 2 piva -,trazio neko ne EX YU izdanje...

Talking Heads "Road to nowhere" 12"

Jim Hall "Concierto" (japansko izdanje)

Ellington meets Coleman Hawhkins (olican swing,USA izdanje)

Don Cherry "Complete communion" odlican Pathe Marconi iz'83/FRA

Coleman Hawhins "King of tenors",starije holandkso izdanje kupljeno,da se vidi ima li leba naspram DMM reizdanja (odvratno,ide natrag na sledecoj berzi za neku trampu,posiljaocu)

Chico Hamilton "That's jazz 20" (DEU)

Herbie Mann "Stone flute" (gimicks cover,treci primerak,USA izdanje,treba da se tu isfiltriram sta cu zadrzati)

Arild Andersen "Green shading into blue" ECM 1127

:wub:

 

Izmenjeno od paja959
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opet Ezio Boso.
Sad već imam 4 ploče, pa bi se moglo reći da mi se sviđa. Glazba koju je pisao ima prepoznatljiv potpis, pa će kao i uvijek nekima biti odlična, a nekima dosadna jer se potpis ponavlja. Ovo nije opis ovog albuma nego onoga što sam do sada čuo od njega.

Meni odgovara atmosfera koju gradi raznim gudalima, pianom i orguljama. 
Inspiriran pjesmama E. Dickinson nastao je ovaj projekt koji nije nikad doveden do kraja onako kako ga je Ezio zamišljao.

Ezio1.jpg  Ezio2.jpg  Ezio3.jpg 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, paja959 said:

legendarni Van Morrison album "Moondance",3LP,Steven Wilson remix....oooodlican...:guitarplayer:

. . .

Gledam upravo na Discogs : ova 2 LP-a su sa sešna, neki miksevi, alternativne verzije. Good.

IMO je Moondance u originalnom izdanju izuzetno dobro snimljen/urađen/remixovan. 

Verujem ti na reč da je SW uradio odličan remix. Kada pogledam(o) spisak albuma koje je remixovao, mogu zaključiti da su to bili baš veliki izazovi ( naročito msm na KC, Yes, a bogami i na TD ). :)

https://rateyourmusic.com/list/Casey_White/albums-remixed-by-steven-wilson/1/

:coffee:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, Doktor said:

Gledam upravo na Discogs : ova 2 LP-a su sa sešna, neki miksevi, alternativne verzije. Good.

IMO je Moondance u originalnom izdanju izuzetno dobro snimljen/urađen/remixovan. 

Verujem ti na reč da je SW uradio odličan remix. Kada pogledam(o) spisak albuma koje je remixovao, mogu zaključiti da su to bili baš veliki izazovi ( naročito msm na KC, Yes, a bogami i na TD ). :)

https://rateyourmusic.com/list/Casey_White/albums-remixed-by-steven-wilson/1/

:coffee:

Wilson je odlican posao uradio...msm znam da zvuci neverovatno,sta tu ima da se poboljsava ? :D...razvalio je Aqualung,ostale JT,Yes,King Crimson...sad je razvalio "Moondance"...nije mi jasno koju magicnu palicu koristi,al je cisto 5 :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 27 minuta, paja959 reče

Wilson je odlican posao uradio...msm znam da zvuci neverovatno,sta tu ima da se poboljsava ? :D...razvalio je Aqualung,ostale JT,Yes,King Crimson...sad je razvalio "Moondance"...nije mi jasno koju magicnu palicu koristi,al je cisto 5 :guitarplayer:

 

TenX!!! :thumbsup:

Dobro je znati.  :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, zerowaf said:

 

TenX!!! :thumbsup:

Dobro je znati.  :)

 

2 hours ago, zerowaf said:

 

TenX!!! :thumbsup:

Dobro je znati.  :)

vidi, u bogatstvu priliva,LP2+LP3,sam posponirao,posto je bilo jos par stavri u prilivu--treci pimerak Herbei Mann "Stone flute" (psihodelicni Mann sa Sonny Sharock+Miroslav Vitous-om,i Speakrea Corner izdanjem,klasike Lou Reed "Tranformer)"...taj "Moondance" sa alternativnim verzijama dobro poznatih stvari je na LP2+LP3 apsolutni slag na tortu:guitarplayer:...Lou Reed je opet prica za sebe..mandatorno !..izuva iz gaca..:guitarplayer:

 

IMG_5392.JPG

IMG_5393.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...