Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Jedva dočekao da dođem s mora i uključim tokarilicu! 

Njemačka licenca, za francusko tržište, 1976. Men' sve dobro kad imam Tann i ZML. :D 

Lyn-Skyn.jpg


Do kasno u noć će ići ovo. Ne znam jesam li već postao ili nisam. Imam ga već dosta:

nuggets.jpg

Bolesno dobro!
Mislim da ima i na jubito ako netko treba podsjetnik, ali ako se ne varam nisu svi s tim imenom baš ovaj album - nemojte me držati za riječ jer nisam siguran.

Kupite, izmolite, posudite - ako se već ne da ukrasti! :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Floating Points/Pharoah Sanders ( i simfonijski orkestar)...msm vidjao ga po berzama,zaobilazio zbog simfonijskog orkestra..;)...kad ono simfonijci imaju minimalnu ulogu,i Floating Points i Pharoah Sanders rade izuzetno dobro kao "kombinacija",i za divno cudo,iako muzicki materijal bi sugerirao neku digitaliju,uzimajuci u obzir neke danasnje izdavacke kuce kako znaju u@&ati neki LP presove,ovo sviri ko atomska bommba...prvorazredan space jazz sa odlicnom svirkom Pharoah-a i odlicnom podlogom od Floating Points-a..:wub:

IMG_5290.JPG

IMG_5291.JPG

IMG_5292.JPG

IMG_5293.JPG

IMG_5294.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • 3 nedelje kasnije...
On 9/28/2023 at 11:54 AM, Woland said:

da li je možda neko nabavio 2023 izdanje Stop making sense?

 

novi filmski plakat:

2(1).thumb.png.03a44d521fc398e83986f165d22dc59d.png

Talking Heads - Stop Making Sense 2023 | Steve Hoffman Music Forums

licno,cekam da osvane ovde:

Talking Heads - Stop Making Sense / 2xLP, Ltd, Deluxe, Booklet (bakelitfutar.hu)

medjutim,msm da ga nece ni biti po toj ceni:huh:

MGRECORDS.HU

TALKING HEADS - STOP MAKING SENSE, formátum: VINYL, kiadó: Warner, műfaj: Pop/Rock, stílus: Indie Rock, New Wave, Az ország legnagyobb hanglemez, cd, lp, vinyl választéka!

 

Izmenjeno od paja959
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, paja959 said:

Talking Heads - Stop Making Sense 2023 | Steve Hoffman Music Forums

licno,cekam da osvane ovde:

Talking Heads - Stop Making Sense / 2xLP, Ltd, Deluxe, Booklet (bakelitfutar.hu)

medjutim,msm da ga nece ni biti po toj ceni:huh:

MGRECORDS.HU

TALKING HEADS - STOP MAKING SENSE, formátum: VINYL, kiadó: Warner, műfaj: Pop/Rock, stílus: Indie Rock, New Wave, Az ország legnagyobb hanglemez, cd, lp, vinyl választéka!

 

https://www.amazon.se/Stop-Making-Sense-Talking-Heads/dp/B0BYT9M616/ref=sr_1_1?qid=1696099718&refinements=p_32%3ATalking+Heads&s=music&sr=1-1

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kod nas je skuplje:

WWW.MASCOM.RS

Nakon pet izuzetno uspešnih izdanja, bend Talkin Heads je 1983. godine krenuo na turneju. Izbor pesama bio je sačinjen od najupečatljivijih sa do tada objavljenih izdanja sa akcentom na fankoidni i elektronski zvuk dominantan na albumima „Speaking in Tongues“ i „Remain in

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, ninja said:

Mala razlika, važno je da ga ne *maltretiraju" poštari :(

Nisam odavno uzeo nesto plasticno, crno, ali ovo nisam mogao da preskočim :D... Samo se nadam da ga  Amazonke neće iskoristiti i uništit :heat:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Mozda najpodcenjeniji Parplov album - Fireball. 

Bez razloga definitivno. Ovaj album je album ritam sekcije ( Pajs - Glover ) def.

IMO najbolja numera Fools gde Rici B. koristi volume kontrol dugme na Strat-u i dobija ton koji izuzetno lici na celo ( ovu foru je vec koristio u numeri Space Trucking ). Rame u rame Fools numeri je i The Mule koja otvara B stranu albuma. Pajsov potpis i zastitni znak. :worship:

 

f1.jpg

f2.jpg

f3.jpg

f4.jpg

Sesija se nastavlja . . . 

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo da se podsetimo i Aduta. :thumbsup:

Sabat - Cetvorka. :jump:

U kolekciji Vertigo Svaba i Warner Bros. Jenki. Pustam jenkijevsko izdanje jerbo sam to znacajno manje rabio ( iskusno ). :punk:

Inace, oba Press-a nemaju kix-a, tako da ako naletite na bilo koji od ova dva, slobodno pazar. 

O numerama, albumu, ovaj put ne bih . . .  antologija i obavezna lektira za sve. Pod obavezno u kolekciji od 50 vinila. :guitarplayer:

b0.jpg

b1.jpg

b2.jpg

b3.jpg

b4.jpg

b5.jpg

b6.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Mikorist said:

Zato DTS X and Dolby ATMOS encode discs zvuče da se usereš u odnosu na ostale kompresije. 

Ali jebiga ko će da drži "Dark Side of the Moon" na hard disku veličine 70GB:D

Džaba, ne razumješ ti to sa vinylom... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Mikorist said:

Zato DTS X and Dolby ATMOS encode discs zvuče da se usereš u odnosu na ostale kompresije. 

Ali jebiga ko će da drži "Dark Side of the Moon" na hard disku veličine 70GB:D

mozda ,si i u pravu,nit jeo,nit luka mirisao oko toga,kolko ja vidim oko mojih stremljenja-zone interesovanja,nit cu...:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10/29/2023 at 11:08 AM, Mikorist said:

Zato DTS X and Dolby ATMOS encode discs zvuče da se usereš u odnosu na ostale kompresije. 

Ali jebiga ko će da drži "Dark Side of the Moon" na hard disku veličine 70GB:D

za koji će ti hard disk, dts, atmos, kada imaš ploču

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...