Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Zaintrigiran jucerasnjom pricom oko Moondance remaseter by SW, pronadjoh u polici moj primerak. :)

Zelena etiketa WB, US - 1. reizdanje. Nije gatefold. 

Sonicno - meni ovo, kako kaze @paja959, zvuci kao atomska bomba def. :jump:

Sve k'o na dlanu, prostor, prateci vokali na Crazy Love mocni, Morisonov glas takodje (naravno :guitarplayer:). 

Necu propustiti priliku ako naleti neko od onih remaster izdanja SW da se pripazari, cisto da se uporedi. 

m2.jpg

m1.jpg

m3.jpg

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, Doktor said:

Jedno fino otvaranje seanse od jutros. :coffee:

CSN - 1.

csn1.jpg

csn2.jpg

csn3.jpg

BTW @Doc,nadjoh,dobro sam se secao,taj CSN se nalazi na listi sto ce dobiti extra izdanje u nekoj varijanti (AtlanticRhino)

 

MEDIA.RHINO.COM

ATLANTIC CELEBRATES 75th ANNIVERSARY WITH YEAR-LONG VINYL CAMPAIGN, REMIXES, AND LIMITED-EDITION MERCHANDISE CAPSULE

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Doktor said:

@paja959

Pa kada su vec onako skockali Deja vu (2. album), zaista najmanje sto mogu uraditi je da album prvenac reizdaju, pa kako god dalje ( remaster, 180 gr, providan vinil, dodatni vinili sa alternativnim verzijama pesama iz studija, neki live snimak, sta vec . . . ).

Pratimo.  :)

 

da,cekamo pa vidimo...Atlantic/Rhino su usli u bicnic i sa 2LP/45RPM varijantama,npr:

WWW.MUSICDIRECT.COM

The world's largest online retailer of high-end audio, audiophile music, and accessories. We specialize in vinyl records and turntables.

nisam jos uzimao nista,ne znam kako se kvalitativno odnose recima za Analogue Production,ili MoFi/MFSL slicnih parametara...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Old and new dreams" (Cherry/Redman/Haden/Blackwell) ECM 1154,Luminessence serija...

iako imam dobro ocuvan primerak istog jos iz"davnih vremena",intersovalo me kakva je nova serija,u odnosu na staro izdanje...nesto pregnantniji/utegnutiji  zvuk,sa malo boljom separacijom instrumenata,povecan eho u odnosu na original,i FOC omot...s moje strane ako imas dobro ocuvan stari primerak,nije mandatorno uzimanje novog izdanja..:beer

IMG_5397.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Lift za gubiliste",soundtrack,Miles Davis,MOV,2LP...

ovo je apsolutna tacka (!) na slovo "i" na moje celogodisnje zahebavanje oko kupovine raznoraznih MOFi,Analougu Production i ostalih izdanja cele godine....

msm,imao neko staro RTB izdanje:magarac:istog,i nisam hteo vec da se petljam oko njega,alo ono neizdrz,ne da mira...msm respektiram ceo ovaj sport,al RTB izdanje,ima da zakucam kroz plocu,sa zardjalim ekserom od 200mm,ne kroz omot,ne kroz centar ploce,vec kroz samu plocu:hot:...Miles je do daske bio zacopan u Jeanne Moreau,Miles pratecim muzicarima nije davao notne sveske,vec samo neke "ideje/skice" sta bi trebali da rade (free jazz iz '57?)...nema Evansa,Coltrane i ostalih iz njegove "big guns" pratece grupe,al ovo boli sto ja kazem...moram da sutnem jos koje pivo:D

IMG_5398.JPG

IMG_5399.JPG

IMG_5400.JPG

IMG_5401.JPG

IMG_5402.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, paja959 reče

"Lift za gubiliste",soundtrack,Miles Davis,MOV,2LP...

ovo je apsolutna tacka (!) na slovo "i" na moje celogodisnje zahebavanje oko kupovine raznoraznih MOFi,Analougu Production i ostalih izdanja cele godine....

msm,imao neko staro RTB izdanje:magarac:istog,i nisam hteo vec da se petljam oko njega,alo ono neizdrz,ne da mira...msm respektiram ceo ovaj sport,al RTB izdanje,ima da zakucam kroz plocu,sa zardjalim ekserom od 200mm,ne kroz omot,ne kroz centar ploce,vec kroz samu plocu:hot:...Miles je do daske bio zacopan u Jeanne Moreau,Miles pratecim muzicarima nije davao notne sveske,vec samo neke "ideje/skice" sta bi trebali da rade (free jazz iz '57?)...nema Evansa,Coltrane i ostalih iz njegove "big guns" pratece grupe,al ovo boli sto ja kazem...moram da sutnem jos koje pivo:D

IMG_5398.JPG

IMG_5399.JPG

IMG_5400.JPG

IMG_5401.JPG

IMG_5402.JPG



Volim ovaj album, ali ga nemam na vinilu i vec sam nekoliko puta gledao sto kupiti.
Znaci MOV! :D :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, paja959 reče

"Lift za gubiliste",soundtrack,Miles Davis

Fali ti 10" replika originalnog izdanja, mono, izdavac SAM - imao ga je Juno, ja kupih drugi komad pre par meseci. Radjeno sa oridji traka, odlican.

:bad_boys_20:

 

A da Pierre Michelot i onaj drugi francuz nisu inace znali uopste engleski kad je muzika stvarana.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 hours ago, krca44 said:

Fali ti 10" replika originalnog izdanja, mono, izdavac SAM - imao ga je Juno, ja kupih drugi komad pre par meseci. Radjeno sa oridji traka, odlican.

:bad_boys_20:

 

A da Pierre Michelot i onaj drugi francuz nisu inace znali uopste engleski kad je muzika stvarana.

bilo je toga i ovde

Miles Davis - Ascenseur Pour L'Échafaud, 10inch Vinyl, Limited Edition (bakelitfutar.hu)

trik MOV izdanja,mimo toga da dobro zvuci je drugi LP,alternativne verzije :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Doktor said:

steta sto Gekicu ne reizdase "transcendetale" na vinilu 

teško, JVC izdavačka kuća više ne postoji, ne znam ko je vlasnik diskografskih prava, kapiram da Gekića boli uvo, kad ih se zaželi odsvira ih :)

na jedvite jade sam nabavio CD sa njegovim izvođenjem transcedentalnih etida

ali Berman je sjajan, imam i Melodijino izdanje, to je valjda original :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Woland said:

teško, JVC izdavačka kuća više ne postoji, ne znam ko je vlasnik diskografskih prava, kapiram da Gekića boli uvo, kad ih se zaželi odsvira ih :)

na jedvite jade sam nabavio CD sa njegovim izvođenjem transcedentalnih etida

ali Berman je sjajan, imam i Melodijino izdanje, to je valjda original :)

Naravno. Sve jasno i 5 ! :D

Govorio sam cisto hipoteticki, znajuci da to zapravo se ne moze realizovati. :)

Jbga, izgleda sam sam vec uleteo u predpraznicko veselje . . .  sutra kacim ovde moje licne poklone ispod jelkice . . .  obecavam. 

Skupljalo se to od pocetka decembra, onako tiho, spokojno, sigurno . . .  u mojem ormanu na poslu . . . stoji sto sve u tami i dalje. :)

Upravo sam spakovao poveci ceger u ranac za posao  i to dovucem nekako sutra kuci .  .  . naravno slikam . . . postujem . . . a ima finih naslova. B)

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja se ložim da kupim sebi Karlowy Vary - La Femme, objavio Hrčak vinil, ceo dan ga slušam na YT

WWW.MASCOM.RS

La Femme je od materijala prvobitno snimljenog za prvi album benda znatno komunikativniji, okrenutiji tradicionalnijem poimanju roka. Karlowy Vary prošaran je trunčicama gothic, industrial pa čak i world music zvuka. Takođe, na albumu je uočljiv snažan uticaj Ekatarine Velike. Inventivan

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...