Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Jethro Tull "Stand Up" Analogue Production 2LP/5 RPM...AP se konacno uspeo vratiti na kvalitativne staze od ranije,prvorazredan press,prvorazredan zvuk...u drustvu UK izdanja neged iz '72(?),i Steven Wilson remix varijante iz 2016....AP cist ko suza,nije narusen odnos,UK press je malo toplijeg karaktera,pozadinski instrumenti se malo teze razaznaju ko sta to tamo muti u pozadini,i generalno je bucniji <_<,SW varijanta sve je cistije,solo instrumenti su povuceni malo napred,cisti su,pozadinska desavanja su malo gurnuta unazad,i malo je zaobljeno,al je i ovako 1000x bolje no mnoga njesra DEU,ITA,FRA izdanja...

AP je uradio dobar posao..

https://forums.stevehoffman.tv/threads/jethro-tull-stand-up-analogue-productions-2-x-45-rpm-lp-sacd.1157925/

IMG_5043.JPG

IMG_5044.JPG

IMG_5045.JPG

IMG_5047.JPG

IMG_5050.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Doktor said:

:clapping:

Odličan prikaz. :thank_you2:

falaVi,sluzimo narodu...:D....BTW,St.Germain....vidi ovo...ako si u tom fazonu finog francuskog caffe-jazzy-longue muziciranja...na uvodni text kod prve stvari od cure,sam se razvalio :good2:

gare du nord.webp

Izmenjeno od paja959
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

C/P:
"Recorded: New York City, NY October 20, 1977

Personnel: Charlie Rouse - Tenor Sax
Hugh Lawson - Piano
Bob Cranshaw - Bass
Ben Riley - Drums

Charlie Rouse came to prominence through his long tenure as Thelonious Monk's preferred tenor player during the 1950's & '60's. During that time he also notched up a battery of hard swinging, boppish & bluesy sessions under his own name (check out 'Takin' Care of Business' & 'Yeah!'). As with other elder statesman tenor sax players from the same period who went on to record into the 1970's & '80's (Buddy Tate, Harold Land, Junior Cook) there was never any buttoning off on the sense of urgency and spontaneity their playing had been delivering for decades. For Charlie Rouse, 'Moment's Notice' ranks up there with his best work. The opening track, `The Clucker', is flung out at speed and immediately makes you sit up and relish the tightness of the playing. Hugh Lawson on piano plays with great velocity and precision, constantly raising the bar of excitement. `Joobobie' puts on a kind of Afro-Cuban groove that deserves plenty of volume. The recording is great, exposing nicely Charlie's soft, mellifluous tone as he spirals over the top of some funky rhythm from Ben Riley and Bob Cranshaw. As indicated by the cover, C R had plenty to feel good about after this session, all we have to do is listen and be amazed!"

 

rouse.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Caravanserai - Santana. :dance2: 

Album kome se cesto vracam. Faza benda gde ima jazz-a, fuzije, ali i dalje sa latino sound-om.

U odlasku G. Roli, na vratima Coster za klavijaturama. Druga prica, ali obe volim na svopj nacin. :inlove:

Carlos & Shrieve - loodaci na slobodi. :worship:

Umal' da zaboravim N. Schon-a na gitari. 

Obavezna muzicka lektira. 

ca1.jpg

ca3.jpg

ca2.jpg

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bio sam danas u Zagrebu, pa sam dok sam čekao klinku malo prošvrljao centrom.
Pa da ne dangubim preveć, morao sam si uzeti par ploča. Prva među njima što ide na gramofon je na slikama.
Vjerujem da ovdje ima više od par olinjalih rokera koji će se nasmješiti kad ga vide. 
Mislim, za onog tko voli Rory Galaghera za njega nema lošeg live-a. :D 

rory1.jpeg

rory2.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Doslo vreme da se popunjavaju neke kljucne rupe. :D

Nekako kod rock-a i band-ova s kraja 60-tih i pocetka 70-tih skapirah da mi uglavnom fale prvi labumi. Jbga. ;)

Nekako resavamo to. Polako . . . . relativno cKupo, ali kako kazu . . . . Beg nikad' nije bio cicija.

Tako da, konacno stig'o i  . . . . . UFO 1.  :inlove:

Nemac reizdanje, ali vredi svaki pfening.  :dance2:

ufo13.jpg

ufo12.jpg

 

Izmenjeno od Doktor
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

IMG_0480.thumb.JPG.982184ca189db2bd8401b92feaa7f98e.JPG

IMG_0481.thumb.JPG.5654b1c63075bd112bae7864fa732457.JPG

Prvo americko izdanje iz 1972.g. Neverovatno,posle 50 godina u VG+ stanju(nasi prodavci bi je ocenili sa 5+),zvuk svez kao da je danas snomano.

Sta reci za tandem Bruce/Baker...tako mocnu,ubitacnu, ritam sekciju ne mozete cuti na studijskim snimcima grupe.

 

 

Izmenjeno od Aoxomoxoa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još u srednjoj školi je moj susjed, treća kuća od mene, "posuđivao" ploče od svog oca i donosio k meni. On sam nije nešto previše zarezivao "staru" mjuzu kakvu je skupljao njegov otac, ali meni je to bilo jako zanimljivo slušati, pa sam tako se naslušao i na kazete nasnimao puno soula i R&B-a iz 70-ih čime se očito stari hranio.
Stari mu je zacijelo imao posebno mjesto u srcu za gospel jer je imao ne znam koliko ploča od Mahalie Jackson i možda ni do danas ne bih znao za nju da nije bilo našeg zubara i njegovog sina koji mi je krišom dotavljao ploče na slušanje.
Ugledavši na Discogsu box set od 5 LP-a, Nizozemnski CBS, 1974, VG+/VG+ (ploče su mogle biti ocjenjene i kao NM, a kutija/box je bliže VG nego VG+) za cijelih 6 € nisam odolio.
I drago mi je da nisam. :) 

 

mahalia.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 12/7/2022 at 10:31 AM, paja959 said:

Jethro Tull "Stand Up" Analogue Production 2LP/5 RPM...AP se konacno uspeo vratiti na kvalitativne staze od ranije,prvorazredan press,prvorazredan zvuk...u drustvu UK izdanja neged iz '72(?),i Steven Wilson remix varijante iz 2016....AP cist ko suza,nije narusen odnos,UK press je malo toplijeg karaktera,pozadinski instrumenti se malo teze razaznaju ko sta to tamo muti u pozadini,i generalno je bucniji <_<,SW varijanta sve je cistije,solo instrumenti su povuceni malo napred,cisti su,pozadinska desavanja su malo gurnuta unazad,i malo je zaobljeno,al je i ovako 1000x bolje no mnoga njesra DEU,ITA,FRA izdanja...

AP je uradio dobar posao..

https://forums.stevehoffman.tv/threads/jethro-tull-stand-up-analogue-productions-2-x-45-rpm-lp-sacd.1157925/

IMG_5043.JPG

IMG_5044.JPG

IMG_5045.JPG

IMG_5047.JPG

IMG_5050.JPG

malo da se vrnemo na ovo....udjeno je pranje sa ultrazvucnim cistacem (Audiodesk)

na onom ranom UK izdanju...ispade to bomobona ciscenje,gledano sa strane ciscenja...poslusali malo na "gazdinom sistemu",ATC 150 aktive,opticka zvucnica ,Technics SP10/Glanz rucica od 10" i slicne boranije:D...prakticki,na tom sistemu je UK izdanje manje vise,fino receno kategorija najgoreg Jugodisk izdanja:Flying::D....AA varijanta je jos nekako djene-djene....pouka?..ne kupuj super rezultan sistem ako ces slusati rock snimke sa kraja '60,ili pocetka '70:oldtimer::lol:

ATC 150 2.jpg

IMG_5084.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...