Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

Copy/Paste, Wiki:

"Jagged Little Pill Acoustic is a studio album by Alanis Morissette. It is a largely acoustic retrospective version of her highly successful third album, Jagged Little Pill (1995); the songs are stripped-down versions of the originals, though producer Glen Ballard has augmented them with studio production effects to create an alternative pop album."

Lake note... nešto kao Splitski festival u usporedbi s onim s čime se inače ovdje hvalimo. :rofl: 
I dalje sjajan album ako se mene pita i sjajna produkcija! Preporuka!


 

Alanix Acoustic.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Montreaux Alexander!
Imam odavno CD, ali sam morao imati i LP.
Sjajan album! Po mnogima, jedan od najboljih Jazz albuma uopće. Svakako jedan od najpoznatijih!
Monty Alexander je jednom na pitanje kako se osjećao dok je nastupao tamo rekao da se ne sjeća koncerta. Samo je sjeo i počeo svirati.
Ja mu vjerujem!
Jedan od onih albuma sa naljepnicom: "Posuditi, kupiti, ukrasti ako treba, ali svakako nabaviti!"

Znam da vi to sve znate, ali za svaki slučaj ako naiđe netko tko se baš pita: "Što bih sad mogao potražiti, a da me sigurno izuje iz cipela kad krene svirka".
Mene je izulo iz cipela kad sam prvi put čuo uvodne taktove.

 

Motreaux Alexander.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baš me danas tjerao neki Mahler...i to dva puta!
Nisam nikakav znalac i ne znam pojma je li ovo stručnjacima dobro, ali mene je oduševilo sve - od glazbe do produkcije!

 

Mahler No1.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 minuta, Woland reče

^ Kubelikova izvođenja Malerovih simfonija spadaju među najbolje.. vredi imati kompletan ciklus, ja imam ovaj:

R-8082081-1603301270-9530.thumb.jpg.591205bfb8ee22d743c8e2d53b69169b.jpg



TenX!
Obratit ću pažnju ubuduće! :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Mislim da nema tko ne zna ovo. 
Speakers Corner. Nije loš. Dapače!

Nije moja muzika zapravo, ali Belafonte pjeva kao da misli ozbiljno i ne možeš ostati ravnodušan na takav entuzijazam. Belafonte pjeva s toliko oduševljenja s koliko Mika hvali Sparkos!
Pa, ako slučajno ne znate za ovaj album, nabavite ga za probu u našem dućanu. Znate adresu. ;) 

belafonte.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je prije n godina bilo nezaobilazno na raznim demonstracijama gdje se htjelo pohvaliti zvukom i sposobnošću hife, ali i "istančanim ukusom" za glazbu.
Ne znam dovoljno o glazbi da bih to komentirao, a da ponavljam što piše na omotu nema smisla jer nije iz srca.
Meni svejedno uživancija za poslušati!
I što se same glazbe tiče, ali i što se tiče produkcije. Zvuk je pun, živ, a opet nenabrijan kao nova Blue Note izdanja koja su nekako premazana pastelama da budu "masnija i u boji".
Ako ste neznalica poput mene i želite se.....ovaj..khm, pohvaliti zvukom i sposobnošću hife, ali i istančanim ukusom za glazbu onda predlažem da kupite, posudite ili ukradete ovo:

 

ruggierro-ricci.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, zerowaf said:

Mislim da nema tko ne zna ovo. 
Speakers Corner. Nije loš. Dapače!

Nije moja muzika zapravo, ali Belafonte pjeva kao da misli ozbiljno i ne možeš ostati ravnodušan na takav entuzijazam. Belafonte pjeva s toliko oduševljenja s koliko Mika hvali Sparkos!
Pa, ako slučajno ne znate za ovaj album, nabavite ga za probu u našem dućanu. Znate adresu. ;) 

belafonte.jpeg

Ovo je jedna od prvih ploča koje su me naterale da razmislim na koju ću stranu. Prva koju sam čuo na malo ozbiljnijem gramofonu i zapitao se kojom ja to stranputicom idem :)

Preporuka k’o vrata!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, gluv_i_udaren reče

Ovo je jedna od prvih ploča koje su me naterale da razmislim na koju ću stranu. Prva koju sam čuo na malo ozbiljnijem gramofonu i zapitao se kojom ja to stranputicom idem :)

Preporuka k’o vrata!



Ja nisam na žalost nikad do sad čuo to na gramofonu. Prije parsto godina mi je frend pustio kod sebe CD na nekom Esprit Sony playeru, ne sjećam se kakih krmača od pojačala i na starim B&W 801...oni sa "kockastom" kutijom za srednjotonac.
Soba je bila, pa ne znam, možda 50 ili čak i više kvadrata. Čovjek ju je sam pravio za hifu i odmah akustički tretirao.
Kažem, sam od sebe ne bih vjerojatno nikada uzeo CD od Belafontea da slušam, ali ovo je takav pogodak da se jednostavno mora imati, pa kad sam vidio plou nisam imao izbora nego ju i naručiti....
Kao onaj što ga je mati ujutro pitala: "Zašto si se, sine, napio?"
On će: "Pogodila me pjesma majko!"
Ona dalje pita: "Pa koja pjesma, sine?"
On: "Pa svaka majko!"
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Speakers corner/Columbia
Imam odavno digitalni format ovog albuma, ali sam silno htio i ploču.
Za početak, mjuza mi baš paše. Pitka, naizgled jednostavna sesija. Dovoljno slojeva da ne bude banalna, a dovoljno pitka da ne smara. Kao dobro odmjeren film za provesti veče. Nije te bacio u bed, nisi se sekirao dok si gledao, uživao si u pitkim dijalozima i pitaš se pokraj svega što je nominirano za Oscara kako i ovo nije dospjelo tamo?
Što više slušaš to je bolje!

Ovo je dobar uvod za sutrašnju sesiju sa Hooker & Heat..... ukućani su izrazili želju za spavanjem i budući da su ih komšije došle pod prozor podržati sa bakljama, vilama i motikama morao sam povuči diplomatski mudar potez i udovoljiti zahtjevima. :D  

super-session.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, krca44 reče

Thelonious Monk and Gerry Mulligan - Mulligan meets Monk, Riverside... je npr. ploca za preporuku, postoji japansko izdanje koje je odlicno.


 

Potražit ću!
Tenx! :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
pre 5 minuta, Pchelac reče

HELP ! pa DiamondLife, pa JJ Cale... GRAAAMOOOFON...!!!🍻

YEBO FLACOVE I YOUTUBE I ...Berzo, eve me ponovo, podhitno!



Welcome to the dark side, Obi Pchelac! :D 


(kažem ja koji sam od jučer ljubitelj vinila čovjeku koji zasigurno zna sto puta više od mene, ali taki je to vorum :D ) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...